Kuchnia z wyspą. Biała zabudowa, drewno, trzy odcienie szarości i cegła na ścianie

2024-06-07 10:22

W nowoczesnej kuchni z wyspą projektanci postawili na biel, drewno, cegłę i odcienie szarości. Razem z wyspą, jadalnią i salonem stanowią jedną wspólną przestrzeń, podzieloną na strefy przy pomocy mebli. Autorami projektu kuchni są architekci z pracowni Shoko design.

Spis treści

  1. Białe akcenty
  2. Wyspa kuchenna
  3. Cegła na ścianie
  4. Różne odcienie szarości
  5. Jadalnia z salonem
  6. Nowoczesna kuchnia z cegłą. Zdjęcia
  7. Nowoczesna kuchnia z drewnem, marmurem i miętowymi frontami. Adrian nie wahał się ani chwili

Białe akcenty

Biała zabudowa kuchenna z jasnym drewnianym blatem jest prosta, nowoczesna. Lakierowane fronty, biała ściana między oknami, błyszczący okap wyspowy i oczywiście same okna sprawiają, że wnętrze optycznie wydaje się większe.

Wyspa kuchenna

Ciąg kuchenny został zaaranżowany w kształcie litery L, z dodatkową wyspą, w którą została wbudowana płyta grzewcza. Wyspa pełni też rolę stołu. Jest duża i wygodna, właściciele lubią przy niej spędzać czas, nie tylko przy okazji spożywania szybkich posiłków.

Nad wyspą wiszą czarne metalowe lampy w stylu loft holenderskiej marki HK living, oświetlenie nad blatem zapewnia stylowy kinkiet Tolomeo na długim ramieniu marki Artemide.

Cegła na ścianie

Czerwona cegła, która zdobi ściany w kuchni i części konstrukcyjne od strony salonu, stanowi jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych we wnętrzu. Ciekawym pomysłem jest wykończenie cegłą ściany nad niskimi oknami, tuż nad blatem roboczym.

Nowoczesna kuchnia z wyspą i cegłą
Autor: Shoko Design

Różne odcienie szarości

Architekci zaplanowali we wnętrzu aż trzy odcienie szarości. Zastosowano efekt stopniowego rozjaśniania koloru szarego - od najjaśniejszego w jadalni, po antracytowy w kuchni. Dzięki temu trikowi wnętrze zyskało optyczną głębię.

Jadalnia z salonem

W jadalni, będącej częścią salonu, stoi duży stół na 8 osób, w towarzystwie wygodnych tapicerowanych krzeseł. Duże okna balkonowe zapewniają dużo naturalnego światła i ładne widoki na zieleń w ogródku. Właściciele postawili na drewniane oraz złote dodatki.

Wnętrze wykończone drewnem, cegłą i szarościami jest eleganckie i na pewno szybko się nie zestarzeje.

Nowoczesna kuchnia z cegłą. Zdjęcia

Nowoczesna kuchnia z drewnem, marmurem i miętowymi frontami. Adrian nie wahał się ani chwili

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.