Lampy loftowe do nowoczesnych wnętrz. Industrialne lampy dodadzą stylu. Inspiracje

2023-11-21 10:52

Jeśli nasz dom czy mieszkanie postanowiliśmy urządzić w stylu loftowym, to nie może tam zabraknąć lamp industrialnych. Lampy loftowe, choć surowe w wyrazie, nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Jakie lampy loftowe wybrać? Oto nasze podpowiedzi.

Spis treści

  1. Jakie wybrać lampy do stylu loftowego ?
  2. Modne lampy loftowe zamontowane na listwie
  3. Lampy loftowe do salonu?
  4. Lampy loftowe stojące
  5. Do industrialnych lamp pasują industrialne żarówki
  6. Industrialna lampa typu pająk

Jakie wybrać lampy do stylu loftowego ?

Styl loftowy to zwykle przestrzeń, oświetlona przez światło wpadające dużymi oknami. Sporo przeszkleń, cegła na ścianie, surowość, minimalizm. Każde wnętrze w tym stylu potrzebuje jednak również dobrego sztucznego oświetlenia. Lampy loftowe to zwykle lampy wiszące, industrialne wnętrza są zwykle wysokie, stąd loftowe lampy wiszą zwykle na długich kablach. Zwisające bezwładnie długie, czarne kable lub łańcuszki tworzą niepowtarzalny klimat.

Jakie lampy loftowe wybrać do mieszkania w urządzonego w tym stylu? Jeśli mieszkanie nie jest duże, nie warto kupować wielkich industrialnych lamp. Zamiast tego, polecamy mniejsze lampy wiszące na przykład zamontowane szeregowo.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

CZYTAJ TEŻ: TE LAMPY MAJĄ DUSZE. OŚWIETLAJĄ MUZEA I MIESZKANIA. RADOSŁAW NAKONOWSKI DAJE IM DRUGIE ŻYCIE

Modne lampy loftowe zamontowane na listwie

Bardzo modne lampy loftowe można stworzyć dzięki oświetleniu szeregowemu, zamontowanemu na specjalnych listwach. Takie gotowe oświetlenie listwowe z czarnymi, industrialnymi lampami można kupić już w popularnych marketach budowlanych. To lampy loftowe sufitowe, ale można je także zamontować na ścianie.

Styl loftowy, industrialny to też odpowiednia kolorystyka. Lampy industrialne mają zwykle czarne klosze, często są też stylizowane na stare, skorodowane oprawy. Do mieszkania polecamy właśnie czarne lampy loftowe. W większych, bardziej industrialnych wnętrzach sprawdzą się bardziej wyszukane modele.

Lampy loftowe do salonu?

Nowoczesne lampy loftowe mogą mieć różne kształty. Wiszące lampy industrialne świetnie pasują do salonu. To połączenie funkcjonalności, elegancji i dobrego, nowoczesnego designu. Jakie lampy loftowe do salonu? Mogą to być często wykonane z metalu prostopadłościany, w których zainstalowano źródło światła. To też lampy loftowe wiszące, które mogą mieć zwisające dodatkowo efektowne czarne kable. To także elementy industrialne, nadające styl. Do salonu, zwłaszcza dużego pasują tez duże „przemysłowe” lampy.

LOFTOWE MEBLE DO SALONU NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE. KUPISZ JE TEŻ W SIECIÓWKACH MEBLARSKICH. ZOBACZ NASZE ARANŻACJE

Lampy loftowe stojące

Stojące lampy loftowe to element bardzo korzystnie wpływający na wystrój wnętrza. Najczęściej są to czarne lampy z metalowymi kloszami. Stylizowane na lampy przemysłowe. Inny rodzaj metalowych lamp loftowych to po prostu minimalistyczne modele z metalowymi niewielkimi i nieprzytłaczającymi oprawami. Na rynku jest dość duży wybór takich lamp.

Do industrialnych lamp pasują industrialne żarówki

Lampy loftowe to styl sam w sobie, ale kupując je, warto także zainwestować w dopasowane stylistycznie żarówki z charakterystycznymi, świecącymi na czerwono żarnikami. To takie żarówki z „czasów Edisona”. W loftowych lampach wyglądają jednak bardzo dekoracyjnie.

Industrialna lampa typu pająk

Lampy typu pająk mają konstrukcję, która przypomina nogi pająka. To minimalizm i industria w jednym. Lampy typu „pająk” to kilka opraw z żarówkami, zawieszonych na długich kablach, mocowanych do sufitu. Doskonale uzupełniają loftowe wnętrza.

CZYTAJ TEŻ: MODNE DONICZKI NA KWIATY. JAKIE WYBRAĆ DO DOMU DESIGNERSKIE DONICE CZY KLASYCZNE BIAŁE?

WTYK AMERYKAŃSKI PCHA SIĘ PRZED ZIMĄ DO DOMÓW. JAKO GO ODSTRASZYĆ?

SZAFKA CZY SZAFA NA BUTY? CO WYBRAĆ? NASZE INSPIRACJE

ŚLĄSKIE, INDUSTRIALNE WNĘTRZA NOWEGO HOTELU M23 W KATOWICACH