Metamorfoza mieszkania w bloku na warszawskich Bielanach – dodatkowe okno i stylowy wystrój odmieniły wnętrza – ZDJĘCIA

2024-06-25 13:59

Planując po latach remont mieszkania, właściciele zapragnęli je gruntownie odmienić, a przede wszystkim doświetlić zbyt ciemną, ich zdaniem, przestrzeń dzienną. Marzenia pomogła spełnić pracownia architektoniczna Kanon Design. Wnętrza po przeprojektowaniu optycznie wydają się większe, jest w nich więcej światła dzięki dodatkowemu oknu i oddechu!

Spis treści

  1. Dobra zmiana po latach
  2. Więcej przestrzeni, więcej światła w strefie dziennej...
  3. Designersko w sypialni właścicieli
  4. Przytulnie w nowoczesnej w sypialni nastolatki
  5. Wnętrza oszczędnie urządzone z pięknymi dodatkami

Dobra zmiana po latach

Właściciele mieszkania w bloku na Bielanach w Warszawie po latach postanowili przeprowadzić gruntowny remont. Z upływem czasu dzieci urosły i zmieniły się potrzeby i gusta domowników.

Domownikom zależało nie tylko na zmianie wystroju, ale przede wszystkim na rozjaśnieniu zbyt ciemnej przestrzeni dziennej, w której mieściły się salon, kuchnia i jadalnia. Pojawił się śmiały projekt wybicia dodatkowego okna...

Zadania podjęła się pracownia architektoniczna Kanon Design, tworząc kompleksowy projekt, który poza strefą dzienną objął także odświeżenie sypialni właścicieli i nastoletniej córki. 

Metamorfoza mieszkania w bloku na warszawskich Bielanach – projekt: pracownia Kanon Design
Autor: Karol Otton Mrok.studio, styl.: Paulina Ramlau dla Kanon Design Właściciele mieszkania w bloku na warszawskich Bielanach zapragnęli żyć w odmienionej przestrzeni. Zaaranżowanie od nowa przestrzeni dziennej oraz odświeżenie sypialni powieżono pracowni architektonicznej Kanon Design. Przebudowano strefę dzienną, włącznie z wybiciem dodatkowego okna! Teraz otwarta przestrzeń i światło oraz elegancki wystrój to najmocniejsze strony tego wnętrza.

Więcej przestrzeni, więcej światła w strefie dziennej...

Kompleksowy projekt przebudowy strefy dziennej oraz odświeżenia sypialni rodziców i prawie dorosłej córki przygotowały Magdalena Krupczak i Karolina Strojecka-Kwapisz z pracowni Kanon Studio. Architektki zadbały, by stworzyć wnętrze odpowiadające potrzebom i gustom domowników, a przy tym przytulne, pełne ciepłe i – eleganckie.

Najpoważniejszym przedsięwzięciem było wybicie dodatkowego okna w ścianie za kanapą. Taka ingerencja w architekturę budynku wielorodzinnego wymagała uzyskania stosownych pozwoleń. 

Światło wpadające przez dodatkowo wybite okno (nad kanapą) wspaniale doświetla przestrzeń i wypełnia ją blaskiem. Codzienny relaks zapewniają wygodna sofa z szezlongiem oraz fotel – wizualnie lekkie dzięki delikatnej konstrukcji i prostej formie. Meble jadalniane towarzyszą domownikom od lat. Pozostawiono je, bo to zestaw przez nich lubiany. By podkreślić jego urodę projektantki dodały okrągłe lustro i modernistyczny żyrandol.

Metamorfoza mieszkania w bloku na warszawskich Bielanach – projekt: pracownia Kanon Design
Autor: Karol Otton Mrok.studio, styl.: Paulina Ramlau dla Kanon Design Sypialnia po metamorfozie zachwyca! Aranżację przemyślano w każdym calu, a połączenie prostoty i pięknych detali dało zjawiskowy efekt. Niewątpliwą gwiazdą wystroju jest podświetlana biblioteczka, która oprócz funkcji praktycznej, pełni także dekoracyjną.

Designersko w sypialni właścicieli

Sypialnię gospodarzy także poddano metamorfozie. W pokoju gospodarzy stanęło robione na zamówienie łóżko z wezgłowiem. Aranżację dopełniają zawieszone symetrycznie po bokach lustrzane lampki Sky-Fall włoskiej marki Lodes i nocne szafki. W zabudowie ściennej pierwsze skrzypce gra efektowna, podświetlana biblioteka. Po obu jej stronach za białymi frontami kryją się szafy na ubrania.

Metamorfoza mieszkania w bloku na warszawskich Bielanach – projekt: pracownia Kanon Design
Autor: Karol Otton Mrok.studio, styl.: Paulina Ramlau dla Kanon Design Pokój nastoletniej córki gospodarzy łączy w sobie nowoczesność, przytulność i swobodną elegancję. Drewno, naturalne tkaniny, odciebie bieli i głęboka zieleń oraz obecność roślin sprawiają, że chce się tu być!

Przytulnie w nowoczesnej w sypialni nastolatki

Córka właścicieli mieszkania jest miłośniczką roślin i przyrody. W pokoju więc jedna ze ścian zyskała głęboki zielony odcień, nawiązujący do liści monstery dziurawej przez nią wyhodowanej. Obecne są drewno i naturalne tkaniny, które wprowadzają ciepło i przyjazny klimat. Lekkie białe meble wykończono drewnianymi elementami. Dobudowana przy drzwiach niewielka ścianka stworzyła przytulną wnękę na łóżko. Intymności dodało jej wykończenie drewnem jej boków i sufitu oraz firanka wprowadzająca intymność.

Wnętrza oszczędnie urządzone z pięknymi dodatkami

Wszystkie wnętrza zaprojektowane przez Magdalenę Krupczak i Karolinę Strojecką-Kwapisz, właścicielki pracowni Kanon Design, tchną spokojem, harmonią i niewymuszoną elegancją. Naturalne materiały oraz dbałość o szczegóły – idealnie dopasowane odcienie, starannie wybrane tkaniny, a także wysmakowane, nieliczne dodatki sprawiają, że wnętrza są wyważone, szykowne i emanują domowym ciepłem.

*Artykuł powstał w oparciu o materiał Arch'story/Home Sweet Home