Beżowy salon, beżowa sypialnia. Pomysły na kolor beżowy we wnętrzach

2024-05-06 21:25

Szary jeszcze do niedawna uważany był za idealny kolor bazowy. Okazuje się, że projektanci wnętrz znaleźli sobie nowego ulubieńca. To kolor beżowy - ciepły, przytulny i optymistyczny. Sprawdź inspiracje na beżowe wnętrza i przekonaj się, że ten kolor ma wiele do zaoferowania!

Spis treści

  1. Kolor beżowy we wnętrzach
  2. Z czym łączyć kolor beżowy?
  3. Zobacz najciekawsze zdjęcia beżowych wnętrz:
  4. Modna biel we wnętrzach. Najładniejsze odcienie koloru białego, rodzaje bieli

Kolor beżowy we wnętrzach

Beż jako kolor bazowy od jakiegoś czasu coraz odważniej pojawia się we wnętrzach, zastępując biel i neutralne szarości.

Powodów jest kilka. Gdy podczas pandemii zaczęliśmy coraz więcej czasu spędzać w domach, szare, ciemne i chłodne kolory okazały się niewystarczające, by stworzyć we wnętrzu przytulny i sprzyjający odprężeniu klimat.

Zaczęliśmy więc szukać alternatyw – to właśnie wtedy na nowo odkryliśmy barwy ziemi, szczególnie brązy i beże, a także przygaszone zielenie i błękity.

Ciepłe odcienie beżu, brązu i żółcieni wypełniły nasze salony i sypialnie, czyli miejsca, w których mogliśmy odpocząć i „naładować baterie”.

Ciepłe kolory takie jak beż mają tę właściwość, że są w stanie stworzyć w pomieszczeniu przytulny, miły i domowy klimat. Kojarzące się z naturą, uderzają w nasze najgłębiej zakorzenione instynkty i przynoszą ukojenie.

Nic więc dziwnego, że beże, wciąż minimalistyczne, ale jednak oferujące więcej wyrazistości niż bazowe szarości, tak dobrze odnalazły się w naszych wnętrzach.

Beżowe wnętrza - inspiracje
Autor: mat. pras. Beckers

Z czym łączyć kolor beżowy?

Beże doskonale odnajdą się w towarzystwie naturalnych materiałów i barw ziemi. Beżowa ściana stworzy estetyczny duet zarówno z ciemnym drewnem, jak i naturalnym kamieniem. Podobnie jak z bambusem i rattanem.

Jako kolor bazowy będzie atrakcyjnym tłem dla mocniejszych barw, również w nieco przygaszonych, głębszych odcieniach, np. butelkowej zieleni, królewskiego granatu czy czerwonego wina.

Beż nie odmówi także towarzystwa bieli i szarości – z każdym z tych kolorów zaprezentuje się z najlepszej strony, tworząc stylowy i ponadczasowy duet.

Beżowe wnętrza - inspiracje
Autor: mat. pras. IEMS

Dużą zaletą koloru beżowego we wnętrzach jest mnogość odcieni, które oferuje. Możemy więc dowolnie wybierać i zestawiać ze sobą jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie beżu, nie obawiając się, że zaburzy harmonię wnętrza lub przyćmi pozostałe kolory.

Z beżem trudno jest przesadzić, choć prawdą jest, że w nadmiarze może być monotonny – warto więc go skontrastować z ciemniejszym kolorem lub wyrazistym wzorem.

Zobacz najciekawsze zdjęcia beżowych wnętrz:

Modna biel we wnętrzach. Najładniejsze odcienie koloru białego, rodzaje bieli

Murator Remontuje: Jak poprawnie przygotować ściany do malowania?
Materiał sponsorowany