Retro w nowoczesnym wydaniu. Projekt kuchni w stylu mid-century modern

2024-06-28 14:14

Kuchnia w stylu mid-century modern to prawdziwe arcydzieło! Nurt, który zdobył popularność w połowie XX. wieku, nadal inspiruje architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Jednym z doskonałych projektów jest ten wykonany przez Małgorzatę Niedzielską, właścicielkę pracowni Niedzielska Architektura. W estetykę mid-century modern wpisał się wyśmienicie, zachwycając swoją harmonią i dbałością o detale.

Spis treści

  1. Harmonia, spokój i natura
  2. Kuchnia w kolorze oliwki
  3. Nowoczesna personalizacja

Harmonia, spokój i natura

Styl mid-century modern charakteryzuje się prostymi liniami, funkcjonalnością, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów i dużych okien, które wprowadzają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Łączy w sobie estetykę retro z nowoczesnymi akcentami, tworząc przestrzenie, które są zarówno eleganckie, jak i przytulne.

Przytulne wnętrze to też takie, które nawiązuje do natury. Zadbaj o kolory i materiały, które będą z nią spójne! Delikatne światło, które wpada do wnętrza z lewej strony, subtelnie oświetla przestrzeń, ujawniając grę detali i faktur.

Z kolei drewniany sufit oraz minimalistyczna, kamienna posadzka tworzą interesujący kontrast. Każdy element wnętrza został przemyślany i zaplanowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, co sprawia, że nic nie jest przypadkowe, a jednocześnie nic nie jest oczywiste.

Retro w nowoczesnym wydaniu. Projekt kuchni w stylu mid-century modern
Autor: Projekt: Małgorzata Niedzielska, Niedzielska Architektura | Samsung "Projektuj z Bespoke" Kolor oliwkowy w tym wnętrzu prezentuje się niezwykle! Idealnie koresponduje z drewnem

Kuchnia w kolorze oliwki

Codzienne użytkowanie kuchni musi być przede wszystkim wygodne. Architektka zadbała o każdy detal, dzięki czemu powstała nie tylko piękna, ale też funkcjonalna przestrzeń.

Oliwkowe akcenty zobaczymy na obiciach minimalistycznych krzeseł i narożnej kanapy, co dodaje wnętrzu spójności i harmonii. Centralnym punktem kuchni jest monumentalny, granatowy pion, skrywający w sobie lodówkę Samsung Bespoke.

Ta lodówka, o matowym wykończeniu, umieszczona jest w wysokiej zabudowie sięgającej do sufitu. Jest nie tylko doskonałym przykładem nowoczesnego designu, ale także stanowi funkcjonalny i stylowy element kuchni.

Nowoczesna personalizacja

Jeśli marzy Ci się personalizowana lodówka, dobrze trafiłaś! To jeden z atutów modelu Samsung Bespoke jest możliwość jej personalizacji. Użytkownicy mogą dostosować wygląd lodówki do swoich indywidualnych preferencji, wybierając spośród szerokiej gamy kolorów, materiałów i wykończeń.

W tej kuchni lodówka Samsung Bespoke jest pewnego rodzaju totemem, co wraz z innymi detalami odwołuje się do wpływów stylistycznych opartych o sztukę pierwotnych kultur i niepowtarzalnych artefaktów drewnianego rzemiosła. Jej elegancki design i zaawansowane funkcje technologiczne harmonijnie współgrają z drewnianymi elementami kuchni, tworząc zgrany duet tradycji i nowoczesności. Poza tym, oferuje również modułową konstrukcję, która pozwala na elastyczne dostosowanie wnętrza lodówki do potrzeb użytkowników.

Ten wyjątkowy projekt został nagrodzony w drugiej edycji konkursu Samsung "Projektuj z Bespoke". Jury doceniło estetykę i harmonię wnętrza, przyznając nagrodę Grand Prix. Projekt zwyciężył także w II etapie konkursu, określonym stylem wnętrzarskim mid-century modern.

Wysokie pomieszczenie, starannie dobrane materiały oraz naturalna kolorystyka tworzą harmonijną całość, która zadowoli nawet najbardziej wymagających estetów. Przemyślany układ sprawia, że przestrzeń jest funkcjonalna i piękna jednocześnie.

Prezentowane wnętrze to przestrzeń, w której każdy element ma swoje miejsce i znaczenie. Jest idealnym połączeniem tradycji i nowoczesności, dzięki czemu dobrze będą czuli się tu nie tylko domownicy, ale też odwiedzający goście.

Projekt: Małgorzata Niedzielska, Niedzielska Architektura, laureatka konkursu Samsung ,,Projektuj z Bespoke”

Źródło: Informacja prasowa marki Samsung

Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej

Dom w stylu japandi. Niezwykle modne i piękne wnętrze blisko morza!