Dom w stylu japandi. Niezwykle modne i piękne wnętrze blisko morza!

2024-05-21 13:47

Styl japandi zdominował nie tylko magazyny wnętrzarskie, ale też media społecznościowe. Z podziwem oglądamy minimalistyczne wnętrza, w których nie brakuje naturalnych materiałów i przyjemnych dla oczu barw. W tak harmonijnych wnętrzach odpoczynek jest czymś nie do przecenienia. Architekt Anetta Kazimierska doskonale wie, jak zaprojektować komfortowe przestrzenie, w których słowo luksus nabiera prawdziwego znaczenia. Stworzyła wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House, które - jak sama podkreśla, dają miejsce pełne spokoju i wytchnienia. Tutaj, aż chce się zamieszkać!

Spis treści

  1. Styl japandi we wnętrzu
  2. Dom wakacyjny w stylu japandi
  3. Sypialnia w stylu japandi
  4. Jak urządzić dom w stylu japandi?
  5. Nagrody dla wnętrza w stylu japandi

Styl japandi we wnętrzu

Ten niezwykle popularny styl wnętrzarski łączy skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem. Zdecydowanie, zaczerpnął z tych stylów to, co najlepsze. Jasne stonowane kolory z palety barw ziemi, naturalne materiały i ograniczone do minimum dodatki tworzą sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. Wszystko to blisko natury, której obecność daje wytchnienie.

Styl japandi to styl życia, w którym komfort i wewnętrzny spokój odgrywają pierwszoplanową rolę. Właśnie na ten aspekt postawiła zaprzyjaźniona z marką Vasco architekt Anetta Kazimierska, właścicielka pracowni 2t-studio, projektując wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House.

Dom w stylu japandi
Autor: Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO Wystrój wnętrz idealnie współgra z nadmorskim krajobrazem. Jest harmonijnie, przestronnie i pięknie!

Dom wakacyjny w stylu japandi

Jeśli marzysz, aby wypocząć w pięknym i harmonijnym wnętrzu blisko morza, dobrze trafiłeś. Japandi Holiday House to wakacyjny dom położony w Mielnie, w niewielkiej odległości od plaży. Przepełniony jest spokojem i harmonią, a jednocześnie zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku.

Jego wnętrza łącząc styl japoński ze skandynawskim, tworzą minimalistyczny i ciepły klimat wypełniony prostymi i oszczędnymi formami. Dodatkowo odnajdziemy tu strefę spa & wellness, która przenosi wewnętrzny komfort na wyższy poziom.

- Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu – podkreśla architekt Anetta Kazimierska.

Ten wyjątkowy dom o powierzchni 350 metrów kwadratowych został podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze znajduje się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefa spa & wellness z sauną i jacuzzi oraz pokój zabaw ze stołem bilardowym i barem.

Na tarasie, umiejscowionym obok salonu i spa, znajduje się kryty basen oraz miejsce do wspólnego biesiadowania na sofach lub przy dużym stole.

Sypialnia w stylu japandi

Co znajdziemy na pierwszym piętrze? Aż 5 sypialni! W dodatku każda z prywatną łazienką. W części nocnej znajdziemy również pokój zabaw dla dzieci i pralnię. Korytarz prowadzi na górny taras, na którym można odpocząć wylegując się w słońcu.

Jak podkreśla architekta, to wszystko w połączeniu z charakterem wnętrz daje miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

Dom w stylu japandi
Autor: Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO Sypialni w jasnych, ciepłych barwach zachęca do odpoczynku

Jak urządzić dom w stylu japandi?

W tym wakacyjnym wnętrzu dominują naturalne materiały skomponowane w skromnej i jasnej gamie kolorystycznej. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu drewno w bardzo jasnym wybarwieniu, dobrze znane z aranżacji wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim.

Spotkamy go nie tylko na podłogach i frontach zabudów stałych, ale też na fragmentach ścian oraz belkach stropowych, tworząc znaczące tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te również nie narzucają się ani swoją formą, ani kolorystyką, budując klimat w duchu Zen.

Dzięki ograniczonemu do minimum wyposażeniu zachowujemy tak ważny w kulturze japońskiej porządek przestrzeni, w której żyjemy. Ład i harmonię podkreślają przewijające się organiczne formy i obłości, czego najlepszym przykładem są portale w formie łuków, otwierające wnętrza na siebie, ale też otaczającą przyrodę.

Nagrody dla wnętrza w stylu japandi

Wystrój wnętrz doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z tym, co na zewnątrz. Projekt zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie. Potwierdzają to nagrody:

  • WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence, 
  • HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior
  • oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design,
  • ale i NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.

W takim wnętrzu cudownie byłoby mieszkać!

Projekt wnętrz: arch. Anetta Kazimierska, 2T-STUDIO, www.2t-studio.pl

Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO

Źródło: informacja prasowa VASCO

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio