Pastelowe mieszkanie dla dojrzałej kobiety. Błękitna kuchnia, róż w salonie i granatowa łazienka

2024-04-25 10:05

To mieszkanie zaprojektowano dla dojrzałej kobiety, w której życiu zaczyna się całkowicie nowy etap: emerytura. Hanna Pietras, która odpowiada za tę aranżację, stworzyła przepiękny kobiecy azyl w pastelowych kolorach wzbogaconych krągłymi kształtami nie tylko dodatków, ale również mebli.

Spis treści

  1. Jak urządzić mieszkanie dla seniorki?
  2. Jak ukryć miejsce do pracy w salonie?
  3. Eklektyczne, kobiece i pastelowe wnętrza
  4. Pastelowa, błękitna kuchnia
  5. Eklektyczne i pastelowe mieszkanie dla dojrzałej kobiety. Zdjęcia 

Jak urządzić mieszkanie dla seniorki?

Mieszkanie jest niewielkie, ale jego metraż zdecydowanie wystarczający na urządzenie wygodnej przestrzeni dla dojrzałej kobiety na emeryturze, która po sukcesach zawodowych postanowiła nieco odpocząć i korzystać z uroków miasta, ale z drugiej strony wciąż pozostaje czynna zawodowo!

67 m kw. jej mieszkania miało być nowoczesną przestrzenią, która żyje, gdzie obok koloru pojawia się również nietuzinkowa forma. 

Ten apartament składa się z sypialni, łazienki, otwartej strefy dziennej łączącej salon, kuchnię i jadalnię, przedpokoju i świetnie ukrytego miejsca do pracy. Architektka inspiracje czerpała z eklektycznych upodobań inwestorki, która dała jej wolną rękę i pozwoliła stworzyć dla siebie ten ciekawy projekt, który łączy w sobie różne stylistyki. 

Jak ukryć miejsce do pracy w salonie?

— Dla naszej klientki kluczowa była przestrzeń. Przeprowadziła się z dużego domu i zależało jej, żeby w mieszkaniu nie odczuwała aż tak dużej różnicy. Kolejna potrzeba, która dosyć precyzyjnie była określona to przestrzeń do pracy, ale ukryta. W wytycznych od niej było to, że koniecznie miejsce musi być zamknięte, bo pojawi się na niej dużo prywatnych akcentów. Tutaj zaproponowaliśmy drzwi przesuwno–otwierane, dzięki temu w każdym momencie jednym ruchem ręki możemy je zasłonić — mówi Hanna Pietras.

67 m2 w pastelowych kolorach
Autor: projekt: Hanna Pietras, Aleksandra Pluta, zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio

Eklektyczne, kobiece i pastelowe wnętrza

Patrząc na te wnętrza, od razu rzuca się w oczy ich świeżość. Umiejętne połączenie pasteli, które nie dało cukierkowego efektu, ale przestrzeń o wyraźnie eklektycznym sznycie, jest godne naśladowania. W tym mieszkaniu połączono błękit, z różem, szarościami i beżami. Te barwy świetne współgrają z elementami w stylu vintage, np. komodą w salonie czy szafką nocną w sypialni. 

Efekt przytulności, elegancji i ciepła udało się uzyskać za pomocą materiałów, jakie się tu pojawiły: dębowego parkietu, forniru również z dębu, ale też spieku kwarcowego, którym wyłożono blaty i ścianę w kuchni. W sypialni z kolei pojawiły się strukturalne tapety, które jeszcze bardziej wpisały się w definicję eklektyzmu.

Całość została podkreślona mnóstwem dodatków, które wprowadziły tu nuty przytulności: nie brakuje świeczników, wazonów, żywych kwiatów, grafik, pamiątek i książek, które odzwierciedlają osobowość właścicieli. 

Pastelowa, błękitna kuchnia

W strefie dziennej kuchnia kradnie całą uwagę. Jej piękny zgaszony błękitny kolor w zestawieniu z jasnym, dębowym drewnem świetnie współgra z jasnym blatem i beżowymi ścianami. Zaokrąglona wyspa została wzbogacona oryginalną nogą.

67 m2 w pastelowych kolorach
Autor: projekt: Hanna Pietras, Aleksandra Pluta, zdjęcia i stylizacja: Follow The Flow Studio

 — To był przebłysk! Nie mogłyśmy znaleźć pomysłu na wyspę i długo wokół niej budowałyśmy różne koncepcje. Główna myśl pojawiła się, kiedy stwierdziłyśmy, że koniecznie drewno musi przełamać kolor. No i mamy to! Lubię takie momenty — wtedy nasza wyobraźnia naprawdę nie ma ograniczeń i z tych naszych narad wychodzą takie piękne rzeczy  — mówi Hanna Pietras.

Krągłości w tym mieszkaniu jest dużo więcej. Przestrzeń jest niewielka, a dzięki nim wnętrze jest lekkie, a przez to wizualnie większe. Według Hanny Pietras wprowadzają tu “eklektyczny powiew”.

Eklektyczne i pastelowe mieszkanie dla dojrzałej kobiety. Zdjęcia 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 27 m2 kawalerka w stylu modern classic. Jak wydzielić sypialnię w kawalerce?

Złoto we wnętrzach WZ Studio

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny