Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Aranżacja 35-metrowej kawalerki pod skosami

2024-04-26 20:00

Urządzanie poddasza nie jest najłatwiejszym zadaniem, a gdy mamy do dyspozycji tylko 35 metrów kwadratowych, robi się jeszcze trudniej. Z aranżacją kawalerki na poddaszu świetnie poradziła sobie Ola Dąbrówka z pracowni projektowej GOOD VIBES Interiors. Zobacz jej patent na 35-metrowe wnętrze pod skosami!

Aranżacja kawalerki na poddaszu

Mieszkanie, o którym dziś mówimy powstało wskutek podziału 133-metrowego poddasza na cztery niezależne lokale. Proces przebiegł pod czujnym okiem Oli Dąbrówki oraz architektem Adamem Marquardtem z Pracowni Marquardt Design. Dzięki temu możliwe było wypracowanie optymalnego podziału przestrzeni, z uwzględnieniem późniejszej aranżacji to z kolei pozwoliło ograniczyć część kosztów oraz sporo czasu.

Życzeniem inwestora było, by 35-metrowe mieszkanie, którego aranżacją zajęła się Ola Dąbrówka, było wygodnym i estetycznym miejscem do życia dla przyszłych właścicieli lub lokatorów (inwestor nie był pewien, czy mieszkanie zostanie od razu sprzedane, czy wynajęte).

Aranżacja 35-metrowego mieszkania na poddaszu
Autor: Mikołaj Dąbrowski

By oszczędzić czas i zmieścić się w budżecie, architektka postanowiła ograniczyć konieczność angażowania podwykonawców. Wyjątkiem była zabudowa sypialni – tutaj szafę wykonał na zamówienie stolarz. Pozostała część wyposażenia w kawalerce została starannie wyselekcjonowana przez architektkę z popularnych sieciówek (m.in. IKEA).

Wystrój mieszkania czerpie głównie ze stylu mid century modern, czyli estetyki lat 50. i 60. XX w., chociaż w poszczególnych pomieszczeniach przewijają się również elementy nowoczesnej stylistyki. We wnętrzach przeważa ciepłe drewno skontrastowane gdzieniegdzie z czernią, a także elegancki granat czy subtelne szarości.

ZOBACZ TEŻ: Spektakularna metamorfoza mieszkania w Gdańsku. Aż trudno uwierzyć, że to te same wnętrza

Aranżacja 35-metrowego mieszkania na poddaszu
Autor: Mikołaj Dąbrowski

Ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja kącika do pracy w sypialni – długi drewniany blat przytwierdzony do ściany doskonale koresponduje z fototapetą przedstawiającą kłosy zbóż kołysane przez wiatr.

Zobacz więcej zdjęć 35-metrowej kawalerki na poddaszu: