Łazienka w szarości i drewnie. Efektowna i ponadczasowa – 37 inspiracyjnych zdjęć!

2024-05-16 11:33

Łazienka w odcieniach szarości i z drewnem lub jego imitacją to uniwersalne rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody, i sprawdzi się bez względu na metraż. Na bazie odcieni szarości i drewna można urządzić łazienkę w każdym wybranym stylu, wykorzystując odpowiednie materiały, wyposażenie podstawowe oraz dodatki. Doskonały efekt gwarantowany! W galerii zdjęć poniżej 37 inspirujących aranżacji.

Spis treści

 1. Jak wprowadzać szarość i drewno do łazienki?
 2. Łazienka w szarości i drewnie na sto sposobów
 3. Rady dekoratora wnętrz
 4. Łazienka w szarości i drewnie – pomysłowe rozwiązania. Zdjęcia
Lustro w łazience – retro na nowo
Autor: fot.: Marcin Mrowiec, styl.: Katarzyna Mitkiewicz W łazience panuje wyraźny podział: jasna góra i ciemny dół zaznaczony płytkami z tej samej serii. Szaroniebieskie pełnią funkcję lamperii. Elementem łączącym dwie części jest wiekowa deska dostosowana do roli blatu pod białą umywalkę. Nad nią zainstalowano baterie ścienne (Rustilo, antyczny mosiądz, Sanisilesia) i zawieszono wspaniałe stare lustro. Doskonale wpisuje się w aranżację.

Jak wprowadzać szarość i drewno do łazienki?

Szarość ma same zalety: jest neutralna, stonowana, minimalistyczna, surowa, może mieć różne odcienie (od jasnej po grafit) i różną temperaturę (od chłodnej po ciepłą).

 • Szare mogą być ściany, które można pomalować farbą do łazienek, położyć na nie tynk strukturalny czy płytki gładkie, matowe albo lśniące, albo imitujące kamień, lastriko czy beton.
 • Szara posadzka? Jak najbardziej! Co wolisz: płytki, elastyczną wykładzinę, żywicę epoksydową, malowane na szaro deski?
 • Szare wyposażenie uzupełniające, czyli najczęściej są to meble i tekstylia.

Drewno jest ciepłe, przyjazne, podkreśla łączność z przyrodą. Jest też ponadczasowe i – zależnie od gatunku i formy obróbki oraz stylu – można je dopasować do każdego stylu.

 • Naturalne trzeba zabezpieczyć lakierem albo olejem. Może pojawić się ono pod postacią mebli i dodatków. Są też zwolennicy jego stosowania na ściany i podłogę. Odpowiednie gatunki lub odpowiednio zabezpieczone sprawdzą się z powodzeniem.
 • Bardziej praktyczne jednak wydaje się być zastąpienie go „drewnem” ceramicznym, czyli płytkami doskonale go imitującymi. Wśród oferty znajdziemy „deski”, „parkiety”, „mozaiki” itp. w wielu odcieniach i różnych wykończeniach – matowe i z połyskiem, od gładkich po fakturowe.

 

Łazienka w szarości i drewnie – przewaga szarości
Autor: fot.: Ferro Szarość może być wszech obecna – nie będzie monotonna, jeśli różne płaszczyzny będą miały odmienne odcienie, wzory, faktury, wykończenie. Aby ocieplić wnętrze, wystarczy odrobina drewna, np. w postaci półek czy mebla pod umywalkę. W takim wnętrzu akcentami mogą stać się np. baterie. W tej aranżacji mamy produkty marki Ferro: umywalkową stojącą Zicco Black, wannową ścienną i natryskową Squerto Lux Black i zestaw natryskowy Slim Pro.

Łazienka w szarości i drewnie na sto sposobów

Odcienie szarości i drewno harmonizują ze sobą i doskonale się uzupełniają, tworząc aranżację wyważoną i efektowną. To połączenie nie tylko modne i efektowne. Jest też znakomitym punktem wyjścia dla wymarzonej aranżacji. Im bardziej proste i będzie bazowe wyposażenie łazienki, tym więcej będzie niosło z sobą możliwości. Wprowadzając wybrane elementy wystroju, można nadać wnętrzu ulubiony styl. Poniżej tylko kilka (z wielu możliwych!) podpowiedzi.

Rady dekoratora wnętrz

 • Kochasz naturę, jesteś eko? Dodaj rośliny żywe bądź sztuczne, ale doskonałej jakości, i sięgnij po dekoracje z motywami roślinnymi - obrazy, tekstylia, ceramika itp.
 • Lepiej się czujesz w modnym stylu boho? Dla ciebie więc będą sznurkowe i wyplatane dodatki, etniczne wzory, rośliny, świece w drewnianych i bambusowych latarenkach.
 • Podkręcisz łazienkę loftowo, jeśli dasz tzw. fabryczne lampy, geometryczne czarne baterie, druciane kosze.
 • W konwencji retro przydadzą się lustra w wiekowych ramach, baterie stylizowane na wiktoriańskie, „babcine” lampy itp.
 • Estetykę glamour czy modern classic nadasz łazience, wprowadzając do niej eleganckie przedmioty ze szkła i lśniące złotem lub srebrem (lampy, puzderka, lustrzane fronty itp.)
 • Wolisz łazienkę rustykalną, jak w wiejskim domku? Pomyśl o półce z rozbiórkowej deski, wykorzystaj jako podstawę stolika pod umywalkę stare żeliwne nogi od maszyny, drobiazgi trzymaj w wiklinowych koszykach...

Łazienka w szarości i drewnie – pomysłowe rozwiązania. Zdjęcia

Wmarzona łazienka Polaków