Te kuchnie użytkownicy Instagrama lubią najbardziej. 10 najpopularniejszych stylów

2024-06-19 17:44

Jakie style kuchenne są najpopularniejsze wśród użytkowników Instagrama? Eksperci z CabinetSelect przeanalizowali miliony postów, by wybrać te style, które miały najwięcej hashtagów. Ich suma, powiązana z każdym stylem pozwoliła wyłonić 10 najbardziej instagramowych stylów kuchennych. Oto one.

Spis treści

  1. Styl nowoczesny (modern)
  2. Styl farmhouse
  3. Styl country
  4. Styl rustykalny
  5. Styl shaker
  6. Styl cottage
  7. Styl współczesny (contemporal)
  8. Styl loftowy
  9. Styl klasyczny
  10. Styl francuski

Chris Alexakis, współzałożyciel CabinetSelect, tak skomentował badanie: "Chociaż na Instagramie kuchnie w stylu nowoczesnym zostały uznane za najpopularniejsze, 6 z 10 najpopularniejszych stylów preferuje wystrój związany z naturą. Coraz większa liczba właścicieli domów decyduje się na bardziej domowe, klasyczne projekty, które łączą przytulność z funkcjonalnością. Z ciekawością będziemy obserwować, czy nowoczesne, minimalistyczne projekty będą zyskiwać na popularności w nadchodzących latach, i czy ciepłe, przytulne kuchnie nadal będą popularne wśród użytkowników mediów społecznościowych".

Styl nowoczesny (modern)

Trendem kuchennym numer jeden na Instagramie są kuchnie urządzone w stylu nowoczesnym, który zgromadził 1 340 692 posty. Nowoczesne kuchnie cenione za eleganckie zabudowy i wyposażenie, czyste linie i designerskie dodatki, są centralnym punktem wielu mieszkań i domów ze względu na stonowaną paletę barw.

Styl farmhouse

Farmhouse zajął drugie miejsce na liście najpopularniejszych trendów kuchennych z 1 109 765 postami. Ten styl zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich kilku lat, a jego miłośnicy zdecydowali się wprowadzić do kuchni naturalny, przytulny wygląd wiejskiego domu za pomocą wysokiej jakości blatów z twardego drewna, drewnianych stołów, drewnianych okładzin ściennych i belek.

Styl country

To trzeci pod względem popularności styl kuchni na Instagramie. Użytkownicy platformy udostępnili 471 611 postów związanych z tym stylem. Podobnie jak w domu w stylu farmhouse, kuchnie w stylu country wykorzystują naturalne materiały i jasne, neutralne kolory. Niezależnie od tego, czy szukasz nowoczesnej wiejskiej kuchni z białymi szafkami, czy klasycznie zaprojektowanej kuchni z drewnianymi elementami, ten trend można dostosować do własnych upodobań.

Styl rustykalny

Coraz więcej osób decyduje się na kuchnię rustykalną, a trend ten zajmuje czwarte miejsce wśród najpopularniejszych stylów kuchni na Instagramie. W sumie pojawiły się 178 603 posty związane z kuchniami rustykalnymi, a użytkownicy platformy zaprezentowali inspiracje dotyczące pięknie zaprojektowanych przestrzeni w stylu retro. Rustykalny obejmuje klasyczne rozwiązania, takie jak otwarte półki, stare albo postarzane drewniane blaty, a także kolory ziemi i takie, dzięki którym Twoja kuchnia będzie ciepła i przyjazna.

Styl shaker

Kuchnie w stylu shakera to piąty najpopularniejszy styl kuchni na Instagramie z 178 017 postami. Trend wziął swoją nazwę od rodzaju szafek kuchennych. Szafki shakerowe zostały zaprojektowane tak, aby kuchnia stała się bardziej funkcjonalna. Wyposażone w szafki z płaskim panelem pośrodku i profilowanymi krawędziami, kuchnie w stylu shakera charakteryzują się minimalistycznym designem i bardzo małą ilością dekoracji.

Styl cottage

Cottage to szósty pod względem popularności styl kuchni na Instagramie, gromadzący 163 180 postów. Stworzenie romantycznej, przytulnej, ciepłej kuchni w stylu cottage to chętnie wybierany przez miłośników wystroju wnętrz. Ten styl stał się synonimem kwiatowych wzorów, rustykalnych wykończeń, ciepłego drewna, wiklinowych koszy, wysp kuchennych i nie tylko. Dekoratorzy wykorzystują naturalne kolory i dekoracyjne dodatki, aby wprowadzić do kuchni przytulny, wiejski klimat.

Styl współczesny (contemporal)

Z około 131 338 postami, styl współczesny jest siódmym najpopularniejszym stylem. Współczesne kuchnie wykorzystują eleganckie, płaskie powierzchnie kojarzone ze stylem nowoczesnym, często jednak wyposażone są w przytulne dodatki i kontrastowe kolory blatów i szafek. To czyni kuchnię współczesną nieco bardziej wyrazistą niż kuchnie urządzone w stylu nowoczesnym.

Styl loftowy

Według Instagrama styl loftowy jest ósmym najpopularniejszym stylem kuchni. Użytkownicy udostępnili 92 599 postów z hasztagami związanymi z kuchniami industrialnymi. Koncentrując się na formie i funkcjonalności, kuchnie w stylu industrialnym zwykle charakteryzują się minimalistycznym wystrojem i otwartą przestrzenią, aby w pełni ukazać urok przestrzeni pofabrycznych.

Styl klasyczny

Pomimo nowych, ekscytujących trendów, które przyciągają uwagę, styl klasyczny nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych stylów kuchni. Tradycyjne kuchnie, zajmujące dziewiąte miejsce w badaniu z 84 934 postami, wykorzystują wiele klasycznych elementów, z których powstają wnętrza ponadczasowe. Od pięknie pomalowanych szafek po granitowe blaty, drewniane podłogi, stonowane palety kolorów i nie tylko – tradycyjne kuchnie emanują ciepłem i elegancją.

Styl francuski

Francuski to ostatni trend, który znalazł się wśród 10 najpopularniejszych stylów kuchni na Instagramie – ukazało się 74 322 posty z kuchniami w stylu francuskim. Kuchnie w stylu francuskim to połączenie elegancji i wyrafinowania ze elementami stylu wiejskiego, wykorzystanie sztukaterii, neutralnych kolorów i naturalnych materiałów.

Żródło: CabinetStyle, cabinetselect.com​

Modne beżowe kuchnie. Beżowa kuchnia z drewnem, z czarnym blatem, ze złotem

Fronty zabudowy w kuchni | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię