Jak urządzić gabinet masażu? Zobacz luksusowy salon SPA projektu Hanny Pietras

2023-11-02 13:37

Gabinet SPA to szczególne miejsce, w którym możemy odnaleźć harmonię w ciele i spokój w duszy. Współcześnie eleganckie salony kąpielowe coraz częściej mamy w swoich mieszkaniach. Najnowszy projekt pracowni Hanny Pietras Architects zachwyca! Warto zwrócić uwagę na luksusowe dodatki - witrażowe drzwi i inne detale. Niektóre pomysły można zastosować u siebie!

Spis treści

 1. Jak urządzić gabinet masażu?
 2. Co należy kupić do gabinetu SPA?
 3. Eklektyzm w eleganckim wydaniu
 4. Witrażowe drzwi i efektowne oświetlenie w gabinecie SPA
 5. Łazienka w gabinecie SPA
Zwiastun 6. odcinka "Love Island. Wyspa miłości"

Jak urządzić gabinet masażu?

Podczas urządzania gabinetu masażu, warto pamiętać o przytulności już od samego wejścia. Klienci pierwszy kontakt z naszym salonem będą mieli podczas zapisywania się na wizytę. Dlatego dobrze, aby w SPA znalazła się recepcja z poczekalnią. Przydadzą się na wygodnej kanapie miękkie, puszyste poduszki, olejki eteryczne i zapachowe świece. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie zamiast sofy, postawmy wygodny fotel i stolik.

W eleganckiej poczekalni klienci będą mogli zrelaksować się przed zabiegiem. Wypić pyszną kawę, poczytać interesującą gazetę i podziwiać nasz elegancki salon.

W projekcie architektki Hanny Pietras od samego wejścia zachwycają nas meble, podłoga, ściany i oświetlenie. A kiedy przechodzimy dalej – oddajemy się w ręce specjalistów, którzy zadbają o nasz relaks.

Co należy kupić do gabinetu SPA?

Już na etapie projektowania salonu piękności warto zrobić listę potrzebnych rzeczy do kupienia. W salonie kosmetycznym lub gabinecie masażu przydadzą się:

 • leżanka kosmetyczna,
 • łóżko do masażu,
 • fotel kosmetyczny,
 • podgrzewacz do ręczników,
 • myjka lub autoklaw,
 • środki do dezynfekcji,
 • odzież ochronna,
 • ręczniki,
 • artykuły jednorazowe,
 • odtwarzacz muzyczny
 • niezbędne kosmetyki.

- Ciepłe kolory, otulające, miękkie tkaniny, barwy jesieni - pomarańcz, czerwień, zieleń, burgund. To jest kolorystyka, która otula Klientów SPA. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby zapomnieć tutaj na chwilę o pędzie codzienności - podkreśla architekta Hanna Pietras.

Eklektyzm w eleganckim wydaniu

Jak podkreśla Magda Skibka z PLN Design Group, do tej pory mogliśmy spotkać się najczęściej z dwoma rodzajami aranżacji SPA – proste, minimalistyczne, bez zbędnych dekoracji, albo nawiązujące do klimatu panującego na Bali. Hanna Pietras postanowiła nieco wyłamać się z tego sposobu projektowania takiej przestrzeni, a to oznacza, że zadbała o efekt „wow” zaraz po przekroczeniu drzwi gabinetu.

- Zdrowie było dla nas na pierwszym miejscu przez ostatnie kilka lat, spotęgowało się skupienie na spersonalizowanej opiece zdrowotnej, dobrym samopoczuciu i sprawności fizycznej. Strefa Wellness w projektowaniu przeszła niemałą rewolucję, ponieważ dzisiaj zadajemy sobie pytania dot. już samej przestrzeni „czy jest dla mnie komfortowa?”, „czy czuję się bezpiecznie?” i najważniejsze „czy lubię do niej wracać? - mówi Pietras.

Jak urządzić gabinet masażu? Zobacz luksusowy gabinet SPA
Autor: Hanna Pietras Architects

Witrażowe drzwi i efektowne oświetlenie w gabinecie SPA

Jak dodaje architektka, każdy projekt jest wyjątkowy i do każdego podchodzi bardzo osobiście.

- Tak właśnie było też z propozycją recepcji w spa. Miało być przytulnie, eklektycznie, z pazurem i zaskakująco. Pojawiają się tutaj bardzo różnorodne elementy, ale wspólnie tworzą spójną całość - stwierdza.

Witrażowe drzwi, eleganckie płytki oraz efektowne oświetlenie to dopełnienie tego, jak ma się czuć klient w tym gabinecie SPA.

Łazienka w gabinecie SPA

Łazienka jest minimalistyczna i czysta w formie. Na podziw zasługują materiały wysokiej jakości i detale. Właśnie nimi charakteryzuje się luksusowe SPA. Realizacja tego projektu przewidziana jest na 2024 rok.

Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Julia Pałuba Wizualizacje: Anna Orłowska

Zobacz: Jak urządzić mieszkanie w stylu retro? 15 pięknych wnętrz