Jak mieszka Donald Tusk? W 60 m domu w Sopocie czas się zatrzymał przed 40 laty

2023-10-10 10:49

Jak mieszka Donald Tusk? Były premier ma 60 m dom w Sopocie, w którym mieszka ze swoją żoną Małgorzatą. Nieruchomość jest skromnie urządzona i widać, że dawno nie robiono tam żadnego remontu. Zobaczcie, jak się urządził!

Spis treści

  1. Donald Tusk: gdzie mieszka?
  2. Jak mieszka Donald Tusk? Salon w barwach zieleni
  3. Dom Donalda Tuska. Czas się tu zatrzymał

Donald Tusk: gdzie mieszka?

Chociaż mogłoby się wydawać, że po tylu latach w polityce i na wysokim stanowisku UE Donald Tusk będzie pławił się w luksusach, jest wręcz przeciwnie! Polityk mieszka wyjątkowo skromnie! Kiedy porównamy mieszkanie Kasi Tusk, jego córki, i jego dom, ten wypada jeszcze bladziej!

Tymczasem Donald Tusk razem ze swoją żoną Małgorzatą mieszka w skromnej, przedwojennej kamienicy. Ich mieszkanie ma zaledwie 60 m kw., a w środku mieszczą się tylko trzy pokoje. Żona polityka w swojej książce napisała, że dopóki go nie kupili, przez długi czas ich dom stał pusty i nikt nie chciał w nim zamieszkać. 

Jak mieszka Donald Tusk? Salon w barwach zieleni

Donald Tusk jest dziadkiem kilkorga wnucząt, z którymi chętnie spędza czas, co od czasu do czasu pokazuje w mediach społecznościowych. Kiedy odwiedzają go wnuki, czyta im książki i bawi się z nimi na świeżym powietrzu. 

Ze zdjęć, jakie pojawiły się na jego Instagramie, wynika, że salon Tuska został pomalowany na pistacjowy kolor. Na jednej ze ścian zawisły obrazki w cienkich brązowych lub czarnych ramach, z passepartout o kolorze głębokiej zieleni.

Dla kontrastu stół przykryto różowym obrusem, na którym znalazły się zapewne wypieki żony polityka, którymi poczęstowała dzieci. Obok stołu postawiono jasną, beżową kanapę. Salon to miejsce, gdzie ustawiono też bogato wyposażoną biblioteczkę

Dom Donalda Tuska. Czas się tu zatrzymał

Wygląda na to, że dom Donalda Tuska dawno nie był remontowany i sprawia wrażenie, jakby czas się tam zatrzymał przed 30-40 laty. Ściany, poza obrazkami, “zdobią” jeszcze malunki wnuków byłego premiera, zarówno te wykonane bezpośrednio długopisem, jak i te namalowane na kartce i przyklejone do ściany. Uroczo?

Jak ŁATWO, SZYBKO, TANIO urządzić i udekorować przestrzeń do pracy zdalnej w domu? Radzimy

PRZECZYTAJ ROWNIEŻ:

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?