Mieszkanie w stylu modern classic. Na 58m2 rządzą biel i granat, jest elegancko i eklektycznie

2024-03-28 11:39

Mieszkanie znajduje się w starszej części Wrocławia. Dwupokojowy apartament, złożony z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki, toalety oraz przedpokoju, poddano całkowitej renowacji, tworząc luksusowy azyl w centrum miasta.

Spis treści

  1. Klimat starej kamienicy
  2. Biel, granat i złoto
  3. Przytulna sypialnia
  4. Pokój kąpielowy
  5. Biało-granatowe mieszkanie w stylu modern classic. Zdjęcia
  6. Biało-szara kuchnia, ceglane ściany i rozwiązania rodem z loftu. Piękne mieszkanie w Krakowie

Mieszkanie zaprojektowane przez architektów z pracowni KODO urządzone jest w stylu modern classic, jest funkcjonalne, przestronne, choć metraż to niecałe 60 m². Wnętrze jest jasne, z granatowymi dodatkami i akcentami w kolorze złota. Mimo że przestrzeń pozbawiona jest dekoracji, jest przytulnie.

Klimat starej kamienicy

Aby osiągnąć zamierzony cel, dokonano zmian w układzie pomieszczeń – dawna kuchnia zamieniła się w pokój kąpielowy, a salon połączono z aneksem kuchennym. By zachować klasyczną atmosferę wnętrza w kamienicy, wykonano renowację stolarki drzwiowej, parapetów oraz wymianę niektórych elementów konstrukcyjnych.

Wysokie ściany zdobią sztukaterie w kolorze złamanej bieli, okładziny z motywem marmuru, a podłogę panele ułożone w jodełkę. Skrzydła okienne ze szprosami przybrały piękną stylizowaną formę. Ale niezwykłą urodę wnętrza budują przede wszystkim wysokość pomieszczeń oraz nietypowy wieloboczny wykusz, pełniący funkcję pokoju dziennego, balkonu czy oranżerii.

Biel, granat i złoto

We wnętrzu króluje biel, urok wnętrza podkreślają granat i złoto. Pierwszy dominuje w meblach tapicerowanych, drugi przewija się w armaturze, oświetleniu oraz konstrukcyjnych elementach sprzętów i wyposażenia.

Uroczy klimat podbijają białe fronty zabudowy kuchennej z klasycznym frezem, aksamitna tapicerka, okrągłe linie luster, opraw oświetleniowych czy długie zasłony sięgające podłogi. Dzięki umiejętnie dobranym kolorom i fakturom udało się stworzyć przytulne wnętrze z nutą luksusu.

Przytulna sypialnia

Centralne miejsce w sypialni zajmuje duże, komfortowe łóżku z granatowym tapicerowanym zagłówkiem z przeszyciami. Jest to jedyny mocny akcent w stonowanej przestrzeni. Także tutaj ściany zdobi sztukateria. Jedną ze ścian zajmuje duża i pojemna zabudowa meblowa. Stolik nocny i kinkiety mają modne obłe kształty. Całość rozświetlają złote dodatki, przytulności dodaje dekoracja okna.

Pokój kąpielowy

Ściany w łazience z wanną i prysznicem wyłożono płytkami ceramicznymi imitującymi marmur. Trik z lustrem nad wanną sprawił, że łazienka wydaje się jeszcze większa, a śnieżnobiałe firanki i beżowe zasłony wprowadzają klimat salonowy.

W mieszkaniu jest jeszcze toaleta z pralką, która powstała w miejscu starej łazienki z małym prysznicem.

Biało-granatowe mieszkanie w stylu modern classic. Zdjęcia

Biało-szara kuchnia, ceglane ściany i rozwiązania rodem z loftu. Piękne mieszkanie w Krakowie