Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła. Jakie kontakty do białych ścian?

2024-04-18 9:49

Projektując nasze domy, coraz częściej skupiamy się nie tylko na tym, co od razu rzuca się w oczy, ale również na nieco mniejszych detalach, które, choć są niepozorne, mają niebagatelny wpływ na estetykę całego pomieszczenia. Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła, bo to o nich mowa, nie powinny być traktowane po macoszemu i warto wybrać takie, które wpiszą się w koncepcję całej aranżacji. Dowiedz się, jakie kontakty do białych ścian?

Spis treści

  1. Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła
  2. Włączniki i gniazdka elektryczne nowoczesne. Co jest teraz modne?
  3. Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła. Jaki kolor kontaktów wybrać?
  4. Stylowe włączniki światła i gniazdka elektryczne nowoczesne. Jakie kontakty do białych ścian?
  5. Na jakiej wysokości włącznik światła?
  6. Jaka wysokość gniazdek elektrycznych?
  7. Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła. Zdjęcia

Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła

Jeszcze do niedawna gniazdka i włączniki postrzegano jako coś czysto funkcjonalnego. Ponieważ urządzając nasze mieszkania, coraz bardziej cenimy design również codziennych przedmiotów, ich producenci zaczęli odpowiadać na tę potrzebę i kłaść większy nacisk na atrakcyjny wygląd swoich produktów. Właśnie dzięki temu dzisiaj w sklepach nie musimy wybierać między białą, plastikową ramką włącznika o zaokrąglonych kształtach a tą bardziej kanciastą.

Obecnie mamy praktycznie nieograniczony wybór i możemy szaleć, nie tylko jeśli chodzi o wybór kolorów gniazdek i włączników, ale również materiałów, z jakich je wykonano. Teraz niezwykle modne są ceramiczne gniazdka i włączniki światła, ale szturmem na salony wchodzą także te ze szkła, drewna, metalu czy tworzyw sztucznych. 

Beż żadnego problemu więc dobierzemy modne i stylowe gniazdka i włączniki do stylistyki naszego pomieszczenia. Będą nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale również luksusowym dodatkiem, który podkreśli jego charakter.

Włączniki i gniazdka elektryczne nowoczesne. Co jest teraz modne?

Jeśli chodzi o modne i stylowe gniazdka i włączniki światła, to trendy uplasowały się na dwóch biegunach. Z jednej strony często sięgamy po minimalistyczne formy, które dyskretnie wtopią się w ścianę, z drugiej idziemy ku maksymalizmowi i bardziej awangardowym formom, starając się wyróżnić poprzez ciekawe kolory i feerię barw. Między nimi można umieścić z kolei modne i stylowe gniazdka i włączniki w stylu retro, które będą pasować także do modnego ostatnio stylu modern classic. 

Niezwykle ciekawą opcją są również modne i stylowe gniazdka i włączniki światła, które można spersonalizować, np. wymieniając ich ramkę. To wygodne rozwiązanie, kiedy ich kolor się nam opatrzył albo po prostu mamy ochotę na zmiany.

Modne i stylowe gniazdka i włączniki
Autor: Materiały prasowe/katypaty.pl

Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła. Jaki kolor kontaktów wybrać?

Nie kieruj się trendami, ale własną preferencją. Pamiętaj jednak, że jeśli dziś podobają ci się czerwone gniazdka, za kilka lat mogą cię drażnić. Czasem warto iść w klasykę, tym bardziej że w większości polskich domów, włączniki zmienia się naprawdę rzadko, bo to też niemały koszt. 

Lepiej zatem postawić na ich ponadczasowy charakter. Proponujemy zatem włączniki stylowe, ale za to w stonowanych barwach: białe, czarne, kremowe czy szare. 

Wyjątkiem może być sytuacja, gdy twoje mieszkanie jest w jakimś konkretnym, bardzo wyrazistym stylu, np. boho, retro czy vintage. Wtedy nie wahaj się postawić na kolor, nietypową formę, a nawet wzory! Warto dopasować kolor kontaktów do ogólnej kolorystyki pomieszczenia.

Stylowe włączniki światła i gniazdka elektryczne nowoczesne. Jakie kontakty do białych ścian?

Bezpiecznym rozwiązaniem do białych ścian będą kontakty i włączniki światła w kolorze bieli, złota i czerni, o ile postawiłeś na klasyczną aranżację. 

Jeśli z kolei biel jest tylko bazą dla bardziej wyrazistych barw, możesz zestawić je z kontaktami w tej samej tonacji albo, wręcz przeciwnie, rozważyć kolor, który będzie kontrastował z białymi ścianami, dodając interesujący akcent do wnętrza. 

Modne i stylowe gniazdka i włączniki
Autor: Materiały prasowe/karlik.pl

Na jakiej wysokości włącznik światła?

Włącznik światła na ogół montuje się na wysokości ok. 110 - 140 cm. Wszystko zależy jednak od twoich własnych preferencji, które mogą być podyktowane także twoim wzrostem. Montaż włączników nieco niżej może być też ukłonem w stronę młodszych domowników, którzy będą w stanie samodzielnie zapalić i zgasić światło.

Jaka wysokość gniazdek elektrycznych?

Gniazda elektryczne montuje się zazwyczaj na wysokości ok. 30 cm nad podłogą. To przyjęty standard, ale można je umieścić na każdej wysokości. Najważniejsze jest to, by poziom, na jakim je umieszczono, nie utrudniał korzystania z nich, a przy okazji nie wpływał znacząco na estetykę pomieszczenia. 

Jeśli zamontujesz gniazdka zbyt wysoko, będą rzucać się w oczy, a nie o to chodzi, nawet jeśli wybrałeś najbardziej designerki model. 

Modne i stylowe gniazdka i włączniki światła. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkają w Polsce, a jednak na wyspie. Piękne wnętrza w stylu modern classic

Złoto jest pięknym elementem wykończenia wnętrz, ale powinno być subtelnym dodatkiem

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny