Mieszkają w Polsce, a jednak na wyspie. Piękne wnętrza w stylu modern classic

2024-04-12 15:17

Czy w Polsce można zamieszkać na wyspie? Pod warunkiem że żyje się np. we Wrocławiu. Mieszkanie, które dzisiaj chcemy zaprezentować, znajduje się na otoczonej Odrą Kępie Mieszczańskiej. Niby miasto, a jednak zieleń, woda i natura, bez dwóch zdań, idealne miejsce do życia… w stylu modern classic!

Spis treści

  1. Mieszkanie w stylu modern classic
  2. Jasne kolory, sztukateria i złoto
  3. Strefa dzienna w stylu modern classic
  4. Łazienka w stylu modern classic
  5. Mieszkanie we Wrocławiu w stylu modern classic. Zdjęcia

Mieszkanie w stylu modern classic

Wnętrza niezwykle przestronnego apartamentu o powierzchni 136 m2 nawiązują do historycznej zabudowy miasta, ale też do tego, co za jego oknami. Joanna Węgłowska, architektka z pracowni Decoroom, postawiła na styl modern classic. 

Cała aranżacja opiera się na jasnej kolorystyce, barwach ziemi i naturalnych materiałach. Zgodnie z nazwą stylu: wszystko nawiązuje do klasyki, ale w nowoczesnym i niezwykle funkcjonalnym wydaniu. Nie obyło się jednak bez zmian w układzie mieszkania, o czym opowiada autorka projektu.

– Zmiany układu ścian były wprowadzane jeszcze na etapie budowy, tzw. zmian lokatorskich. Pierwotnie mieszkanie miało zupełnie inny układ, z podziałem na wiele mniejszych pomieszczeń i bardzo małą część dzienną. Głównym założeniem była taka zmiana układu funkcjonalnego, aby uzyskać reprezentacyjną część dzienną z kuchnią (teraz ma ok. 50 m2), master bedroom z osobną łazienką i wygodne pozostałe sypialnie. Udało się też wyodrębnić dodatkowe funkcjonalne przestrzenie — pralnię, schowek i spiżarnię.

Jasne kolory, sztukateria i złoto

Kiedy mieszkanie odzyskało już przestrzeń, można było dodatkowo ją jeszcze optycznie powiększyć za pomocą wystroju. Wystarczyło wprowadzić jasne kolory. Te, aby dodać im elegancji i szyku, wzbogacono sztukaterią, złotymi akcentami, niezwykle modnymi ostatnio meblami o obłych kształtach czy ryflowaniami.

– Miało być przestronnie i jasno. Sztukaterie miały tworzyć rytm podziałów i prowadzić do kolejnych części mieszkania. Odcięcie kolorystyczne części garderobianej w sypialni miało poprawić proporcję pomieszczenia i wyodrębnić tę strefę – wyjaśnia architektka.

Koncepcja aranżacji jest niezwykle spójna. Pomieszczenia płynnie w siebie przechodzą, nie budząc zaskoczenia ostrymi kolorami lub niespodziewaną zmianą stylu.

Apartament w stylu modern classic
Autor: Materiały prasowe/Decoroom/Geberit

Strefa dzienna w stylu modern classic

Funkcję reprezentacyjną mieszkania pełni strefa dzienna, która narzuciła stylistyczny reżim reszcie pomieszczeń. 

Podłogę wyłożono drewnem, którego kolor ociepla to wnętrze. Ta w części kuchennej przechodzi z kolei w gres, który imituje kamień. Ściany pomalowano na biało i beżowo.

W kuchni postawiono na jasną zabudowę, którą skontrastowano z czarnym blatem w przestrzeni roboczej i na wyspie.

Apartament w stylu modern classic
Autor: Materiały prasowe/Decoroom/Geberit

Łazienka w stylu modern classic

Łazienka wpisuje się w koncepcję całego mieszkania, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. 

Ściany i podłogi wyłożono (podobnie jak w kuchni) gresem imitującym kamień i zestawiono go ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Te pierwsze zdecydowanie sprawdziły się lepiej. W master bedroom znalazła się wanna i dwie umywalki, które pozwalają wykonywać toaletę jednocześnie dwóm osobom.

Mieszkanie we Wrocławiu w stylu modern classic. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesne beżowe mieszkanie w Krakowie. Właściciele zaszaleli tylko w łazience

Złoto we wnętrzach WZ Studio

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny