Jak urządzić mieszkanie w stylu hamptons? Zobacz stylowy apartament w Warszawie

2022-02-04 16:54

Eleganckie mieszkanie w stylu hamptons to projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio z Krakowa. We wnętrzu królują delikatne, stonowane barwy – złamana biel, piaskowy beż, subtelny błękit. Klasyczne formy mebli, odpowiednio dobrane dodatki oraz widoczna w aranżacji symetria nadają całości charakter rodem z luksusowych rezydencji na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Spis treści

  1. Styl hamptons – cechy charakterystyczne
  2. Podział mieszkania na strefy
  3. Salon dla dużej rodziny
  4. Kuchnia połączona z jadalnią
  5. Sypialnia z modnym akcentem – tapeta na ścianie za łóżkiem
  6. Łazienki z kolorem niebieskim
  7. Zobacz mieszkanie w stylu hamptons w Warszawie:

Styl hamptons – cechy charakterystyczne

Nazwa stylu hamptons pochodzi od miasta w Stanach Zjednoczonych, położonego nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, które jest owianym legendą, ulubionym letniskiem zamożnych nowojorczyków. Znajdujące się tam rezydencje są urządzone luksusowo, ale bez przepychu. Charakteryzuje je subtelna elegancja, klasyczne formy mebli, świetne jakościowo, naturalne materiały, stonowana kolorystyka odwołująca się do morskich klimatów i symetria w aranżacjach. Styl hamptons to krewny stylu nowojorskiego i modern classic – w nieco bardziej stonowanej, sprzyjającej wypoczynkowi, stonowanej odsłonie. Doskonale sprawdza się nie tylko w nadmorskich domach, ale także w mieszkaniach w centrum miasta, czego przykładem jest apartament w centrum Warszawy zaprojektowany przez architektki z MIKOŁAJSKAstudio.

Podział mieszkania na strefy

Apartament o powierzchni 150 metrów kwadratowych architektki z MIKOŁAJSKAstudio podzieliły na dwie strefy – dużą, dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią oraz prywatną z pokojami domowników. Jako granicę tych stref wykorzystały dwie garderoby, łazienki oraz pralnia ze spiżarnią. W pomysłowy sposób „ograły” słup nośny, umiejscowiony niemal na środku przestrzeni dziennej – na całej wysokości zabudowały go witryną. Powstała w ten sposób zabudowa oddzieliła jadalnię od korytarza.

Salon dla dużej rodziny

Właścicielom zależało na urządzeniu komfortowej strefy wypoczynkowej dla 5-6 osób, w której wszyscy będą mogli wspólnie spędzać czas na ulubionych rozgrywkach w gry planszowe lub na oglądaniu filmów. Dzięki sporej powierzchni w salonie zmieściły się dwie beżowe sofy - 3-osobowa i 2-osobowa, a także dwa błękitne fotele. Wykonana na zamówienie zabudowa meblowa zapewnia mnóstwo miejsca na książki, dekoracje i rodzinne pamiątki. Wkomponowany w nią telewizor ma oryginalne, efektowne tło – ścianę za nim pokrywają płytki rybia łuska. Ciekawym akcentem w tym klasycznym wnętrzu jest minimalistyczna lampa wisząca, która wprowadza do aranżacji powiew nowoczesności.

Kuchnia połączona z jadalnią

Ponieważ domownicy lubią razem gotować, zależało im na przestronnej kuchni z dużą powierzchnią roboczą, aby wspólne przygotowywanie posiłków było wygodne. Istotna była także dobrze zaplanowana przestrzeń do przechowywania licznych sprzętów i akcesoriów niezbędnych do gotowania. Zabudowa kuchenna ma kształt litery G. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, jedna ze ścian jest całkowicie zabudowana. Za granatowymi frontami oprócz szafek kryje się duża chłodziarko-zamrażarka. Półwysep, przy którym od strony jadalni stoją hokery, pełni nie tylko funkcję dodatkowego blatu, ale także stołu, przy którym gospodarze piją poranną kawę. Wspomniana wcześniej witryna, którą obudowano słup nośny, wyznacza strefę jadalnianą, umiejscowioną między kuchnią a salonem. Stanął tu duży, drewniany stół z tapicerowanymi krzesłami dla sześciu osób. Uwagę przyciągają efektowne szklane lampy ze srebrnymi elementami.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Sypialnia z modnym akcentem – tapeta na ścianie za łóżkiem

Sypialnia to ulubione miejsce Pani domu – z założenia miała być miejscem przeznaczonym tylko do relaksu, bez szaf czy przytłaczającej zabudowy. Metraż mieszkania pozwolił na wygospodarowanie oddzielnych garderób, dzięki czemu udało się to założenie zrealizować. W sypialni pierwsze skrzypce gra łóżko z tapicerowanym wezgłowiem, ustawione na tle ściany pokrytej ciemną tapetą w efektowny wzór. To ona nadaje charakter całemu wnętrzu. Obok znajduje się przeszklona witryna na książki zaprojektowana na wymiar przez architektki z MIKOŁAJSKAstudio.

Łazienki z kolorem niebieskim

Łazienki w mieszkaniu, choć urządzone inaczej, mają wspólny mianownik – kolor niebieski, znany także z pozostałych pomieszczeń. Architektki odważnie połączyły w nich wzory kwiatowe i geometryczne. Dzięki symetrii wnętrza doskonale wpisują się w stylistykę hamptons.

Zobacz mieszkanie w stylu hamptons w Warszawie: