Plany i marzenia. Modne mieszkanie w stylu Hampton

2021-12-14 9:34

W tym przypadku urządzanie mieszkania nie wyglądało typowo. Bo zanim zostało kupione, jego przyszła właścicielka miała już skonkretyzowaną wizję wnętrz. Wyszukiwała do nich rzeczy, gdy jeszcze były w budowie. Wyobraźnia jej nie zawiodła – całe zebrane wyposażenie idealnie zagrało w nowym lokum. Stworzyła spójną aranżację w stylu Hampton.

Bezbłędnie wybrać rzeczy do wnętrz, których jeszcze się nie zna – by taki plan się powiódł, trzeba mieć w sobie niezwykłą dyscyplinę i pewność podejmowanych decyzji. Gospodyni, chodząc w marzeniach po własnym lokum, dokładnie przemyślała, jakie zastosuje w nim barwy, tworzywa, faktury, wykończenia. W osiągnięciu celu bez wątpienia pomogło jej wyniesione z domu rodzinnego zamiłowanie do ładnych przedmiotów. Co wpłynęło na wybór charakteru aranżacji? Przede wszystkim nieprzemijająca od lat fascynacja właścicielki marmurem carrara bianco.

Sypialnia
Autor: Marcin Grabowiecki W NAWIĄZANIU Właścicielce udał się jeszcze jeden dekoratorski zabieg, który nie należy do łatwych. Powtórzyła w sypialni elementy aranżacji salonu, tak jednak, by nie wkradła się tu nuda. Zależało jej na uzyskaniu poczucia komfortu. I ten cel osiągnęła! Wygodne łóżko z miękkim zagłówkiem, poduchy, puszysta wykładzina (z gąbką pod spodem i od ściany do ściany), funkcjonalność oraz nastrojowe oświetlenie gwarantują luksusowy odpoczynek. GDZIE KUPIĆ: poduszki ze wzorem – Glam Home; pled i poduszki białe oraz złota – Zara Home; stoliki nocne i lampy – Westwing; taca, szare poduszki – H&M Home; świeca – TK Maxx

– Wiedziałam, że nie zabraknie go w żadnym pomieszczeniu mojego przyszłego mieszkania – mówi. Aranżacja nawiązuje do eleganckiego i przytulnego stylu apartamentów Nowego Jorku, ożywionego nadmorskim powiewem estetyki w duchu Hampton. Ale gospodyni nie byłaby sobą, gdyby urządzając wnętrza, nie sięgnęła po pomysły pozwalające osiągnąć efekt bez nadszarpywania przy tym domowego budżetu. Tak było m.in. z regałem w salonie. Wygląda tak jakby pochodził z ekskluzywnego butiku, tymczasem… jest z sieciówki. Właścicielka przemalowała czarną konstrukcję mebla na kolor złoty, półki natomiast okleiła folią samoprzylepną ze wzorem marmuru. Nawet kamieniarz z ekipy remontowej uległ złudzeniu, że jest on prawdziwy! •

Sztukaterie

Tradycyjne gipsowe z powodzeniem są dziś zastępowane przez lekkie, trwałe polistyrenowe i poliuretanowe.

Montaż. Ściana powinna być oczyszczona, sucha i zupełnie gładka. Do cięcia elementów zastosuj ostrą piłę albo nóż. Listwy i gzymsy docinaj pod tym samym kątem. Do mocowania sztukaterii do ściany użyj specjalistycznego kleju (koniecznie białego). Jego nadmiar usuń wilgotną ściereczką.

Wykończenie. Ewentualne ubytki w łączeniach sztukaterii zaszpachluj i zeszlifuj, ale nie wcześniej niż przed upływem 48 godzin. Następnie możesz elementy pomalować farbą bez dodatku rozpuszczalnika, najlepiej akrylową lub lateksową.