Dom w Zielonej Górze zachwyca. Ma 440-metrów i jest naprawdę luksusowy!

2024-01-18 14:46

Niezwykle eleganckie wnętrza z nowoczesnym akcentem 440-metrowego domu w Zielonej Górze zaprojektowała Samanta Michalewicz. Stworzyła przestrzeń, w której dominuje biel, kontrastująca z czernią i akcentami złota. Dech w piersiach zapierają luksusowe sypialnie, do których prowadzą jednolite, białe schody. Dom został zaprojektowany niezwykle pomysłowo, wykorzystując inteligentne rozwiązania. Jak wygląda w środku?

Spis treści

  1. Salon z otwartym na antresolę sufitem
  2. Nowoczesna kuchnia
  3. Eleganckie sypialnie
  4. Oświetlenie w eleganckiej sypialni
  5. Sypialnie dla dzieci 

Elegancki projekt z nowoczesnym akcentem powstał w pracowni ARTchitektura Michalewicz. Wnętrza zaprojektowano wykorzystując biel, która kontrastuje z czernią i złotymi akcentami. Spotkamy tam liczne sztukaterie i wiele inteligentnych rozwiązań.

- To dom, który dopasowuje się do klienta i jego przyzwyczajeń poprzez możliwość zapisu odpowiednich scen i automatyzację wielu elementów wyposażenia gdzie ściemniane LEDy lub elementy na fotokomórkę to podstawa - podkreśla mgr inż. arch. Samanta Michalewicz.

Nawet zasłony, które sięgają ponad 6-metrów poruszają się samodzielnie przy użyciu aplikacji.

Salon z otwartym na antresolę sufitem

Wzrok przykuwa przestronny salon z otwartym na antresolę sufitem i dużą częścią wypoczynkową. Relaks zapewnią designerskie sofy oraz leżanka, które są pokryte tkaninami w bieli i czerni. Warto zwrócić uwagę na dekoracje okienne - firany, zasłony czy żaluzje - które zostały zaprojektowane i stworzone na miarę. To samo dotyczy mebli w jadalni.

440-metrowy dom w Zielonej Górze. Zobaczycie tu luksus i doskonały design!
Autor: ARTchitektura Michalewicz / Samanta Michalewicz Architektka zadbała o każdy detal i piękne wykończenia

Nowoczesna kuchnia

Fronty kuchennych mebli są klasyczne, utrzymane w beżowej i czarnej kolorystyce. Dzięki jednemu z nich dostaniemy się ukrytym przejściem do spiżarni. 

Na parterze znajdziemy też schowane za drzwiami ukrytymi WC gościnne ciemnych i kontrastowych tonacjach, pokój rekreacyjny z sauną oraz wiatrołap z prywatną garderobą za lustrzanymi drzwiami ukrytymi.

Piękne, majestatyczne białe schody zaprowadzą nas na piętro. I jak podkreśla architektka, zastosowanie podświetlenia sekwencyjnego wyjątkowo u dołu stopni, które zapala się stopniowo po kolei na fotokomórkę - tworzy efektowne wrażenie wizualne. 

- To niemal jak taniec światła, który zachęca do przejścia na wyższe piętro - zauważa architekta.

Eleganckie sypialnie

Sypialnia zachwyca luksusem - mamy wrażenie, że weszliśmy do eleganckiego pokoju w drogim hotelu, który jest jednocześnie przytulny i funkcjonalny. Pokój bazuje na jasnej kolorystyce, którą przełamują subtelne odcienie ziemi i czarne akcenty.  

- Kolorem dominującym w przestrzeni jest stonowany odcień bieli i kremu, który tworzy bazę dla pozostałych elementów wyposażenia. Odcienie ziemi, takie jak delikatne beże, piaskowe brązy wkomponowują się harmonijnie, przynosząc do wnętrza relaks i wyrafinowanie. Czarny kolor użyto jako elegancki akcent, nadający kontrastu i głębi całej kompozycji - zaznacza architektka Samanta Michalewicz.

Łóżko zostało wykonane pod wymiar, a zagłówek obito miękkim materiałem w stonowanym kolorze - tym samym, co użyto przy łóżku. Zadbano też o stoliki nocne i elegancką toaletkę. Przy sypialni znajduje się też prywatna łazienka i garderoba.

Budowa domu - jak zacząć i jak ją zorganizować. Opowiadają inwestorka i kierownik budowy

Oświetlenie w eleganckiej sypialni

W sypialni znajdują się nie tylko tradycyjne lampy, ale też oświetlenie na fotokomórkę, które zapala się samodzielnie w nocy bez potrzeby włączania większych świateł. Znajdziemy tam również kameralne ledy i kinkiety.

Sypialnie dla dzieci 

Bez wątpienia każda z trzech sypialni dzieci ma indywidualny charakter. W każdym z nich znajdują się panele do sterowania oświetleniem, z łatwymi do zapamiętania dla dzieci piktogramami.

W pokoju dziewczynki jest ścianka do selfie, na której zobaczymy gipsowe, włoskie skrzydła. Zadbano też o niesamowity baldachim przy łóżku. Pokoje chłopców również zaskakują oryginalnością. Są odmienne - jeden został zaprojektowany w leśnym stylu, drugi ma specjalnie wygłuszoną ścianę przy TV i "bramkę" do gry w nogę z możliwością pisania po niej.

Artykuł powstał na bazie informacji od ARTchitektura Michalewicz

projekt: mgr inż. arch. Samanta Michalewicz

sesja zdjęciowa: bilbil.pl - fotografia wnętrz/Radek Słowik

Odwiedź stronę internetową, konto na Facebooku i Instagramie ARTchitektura Michalewicz

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?