Jak zrobić dekoracje z dyni? Dynia na Halloween, 28 pomysłów na jesienne dekoracje

2023-10-31 9:12

Dynia to jeden z symboli jesieni. To pękate pomarańczowe warzywo wykorzystywane jest nie tylko do przyrządzania pysznych, sycących potraw, ale również do dekoracji wnętrz. W galerii zdjęć prezentujemy 28 wyjątkowych przykładów jesiennych ozdób z dynią w roli głównej.

Dekoracje z dynią

Dynia pojawia się w naszych domach już pod koniec lata, gdy dojrzewają jej niektóre odmiany. Jednak to jesienią następuje prawdziwe zatrzęsienie dyniowych motywów - zarówno w kuchni, jak i w aranżacji wnętrz. Niezależnie, czy dekorujemy dom na Halloween, czy chcemy stworzyć przytulną, jesienną dekorację - koniecznie wykorzystajmy do tego dynię. 

A pomysłów na dyniowe ozdoby jest mnóstwo! Jeśli bliższe są nam rustykalne klimaty - zaopatyrzmy się w kilka okazów tego warzywa (koniecznie w różnych rozmiarach i kształtach) i wkomponujmy je we wnętrza. Możemy na przykład ustawić pękatą dynię na parapecie w towarzystwie świeczek lub klimatycznych światełek.

Możemy poustawiać dynie na meblach w otoczeniu kompozycji z suszonych kwiatów i jesiennych liści lub - dla kontrastu kolorystycznego - soczyście zielonych roślin doniczkowych! Ciekawie i efektownie prezentują się również dynie na mchu z szyszkami - w "leśnym" wydaniu.

Dekoracje z dynią
Autor: serwis prasowy Svitlana/unsplash.com

Jeśli świętujemy Halloween, żywą dynię możemy również wydrążyć i wyciąć otwory na oczy i - obowiązkowo - ostre zęby. Do środka warto następnie włożyć albo lampki, albo świeczkę lub inne źródło światła. Takimi dyniami udekorujemy nie tylko parapety czy meble, ale również wejścia do domów!

Dekoracje z dynią
Autor: Łukasz Nieścioruk/unsplash.com

Do dekorowania wnętrz dyniami nie musimy używać tylko i wyłącznie żywych okazów. W sklepach znajdziemy mnóstwo dyniowych motywów, w różnych stylach i kolorach, które pozwolą stworzyć jesienną aurę w naszym gniazdku w stylu, jaki nam najbardziej odpowiada. Jeśli na przykład cenimy sobie minimalizm, doskonale sprawdzą się sztuczne dynie w białym kolorze.

Dekoracje z dynią
Autor: serwis prasowy marki Lights4fun

Do wnętrz glamour idealnie będą pasować szklane lub srebrne dynie, które oprócz jesiennych motywów, zadbają również o elegancki i luksusowy klimat we wnętrzu. Do wnętrz boho warto wybrać kolorowe, ciekawie zdobione dynie lub modele wykonane z naturalnych materiałów - np. plecione czy robione na drutach (koniecznie w różnych kolorach!).

Możliwości jest mnóstwo! W galerii poniżej prezentujemy aż 28 pomysłów na dekoracje z motywem dyni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Zobacz modne dekoracje z dynią w roli głównej: