Wes Anderson i jego pociąg
Autor: Materiały prasowe, Belmond Wes Anderson w pociągu zaprojektowanym przez siebie

Pociąg zaprojektowany przez Wesa Andersona ruszył w trasę!

Wes Anderson zaprojektował pociąg, w którego wnętrzach można poczuć się jak bohaterowie z jego filmów. Marka Belmond nawiązała współpracę ze znanym reżyserem i już 13 października luksusowy pociąg ruszył w trasę po Wielkiej Brytanii. Chodźcie zobaczyć to cudeńko!

Z zamiłowania do pociągów i do rzemiosła Wes Anderson, znany z filmów takich jak "Pociąg do Darjeeling", "Grand Budapest Hotel", a ostatnio "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", był w stanie dokładnie zrównoważyć historyczne art deco z nowoczesną interpretacją designu. Pojazd jest od razu rozpoznawalny jako dzieło reżysera dzięki jego dążeniu do symetryczności linii, unikalnej palecie kolorów oraz stylowi secesyjnemu.

Poza tym we wnętrzu przewijają się motywy związane z łabędziem - co nawiązuje do powozu Cygnus, którego budowę rozpoczęto jeszcze w 1938 roku, a ukończono w 1951 r. Reżyser bardzo chciał oddać mu hołd projektując wnętrza pociągu. Nasycił wagony szmaragdem i pastelowym różem, które widać wszędzie: na dywanach, krzesłach ścianach, a nawet na naczyniach. Dzięki temu wywołuje wrażenie jakby się znalazło w Grand Budapest Hotel.

Zobacz wnętrza pociągu projektu Wesa Andersona:

- Kocham pociągi! - komentował ta współpracę Wes Anderson -  W swoich filmach często miałem okazję wymyślać przedziały i wagony kolejowe. Bardzo chciałem więc stworzyć coś nowego, a jednocześnie uczestniczyć w procesie konserwacji, który towarzyszy wszystkim klasycznym projektom pociągów Belmond. Takie działania utrzymują przy życiu coś wyjątkowego. To zagrożony gatunek podróży, który  bardzo pasuje do nowej złotej ery.

A ile taka przyjemność może kosztować? Ceny zaczynają się od 400 funtów od osoby. Można zdecydować się na wersję standardową lub elegancką kolację przygotowaną przez szefa kuchni Belmond, do której podane zostaną wymyślne koktajle. Jest również mozliwość wynajecia całego pociągu dla grupy osób. To co - gotowi na przygodę?

MOŻE CIĘ TEŻ ZAINTERESOWAĆ:

Nasi Partnerzy polecają