Jak urządzić kawalerkę. Małe mieszkanie w bloku może być wygodne i efektowne

2013-05-16 11:59

Aranżacja małego mieszkania to wyzwanie. Zobacz, jak urządzić kawalerkę o pow. 19 m2 pełną koloru i dizajnerskich dekoracji. Mimo że małe mieszkanie jest mikroskopijne, to aranżacja kawalerki jest wygodna i efektowna.

Spis treści

  1. Kawalerka: urządzanie małego mieszkania
  2. Małe mieszkanie aranżacja

Kawalerka znajduje się w kamienicy i ma tylko 19 m². Małe mieszkanie wymagało remontu i dobrego projektu wnętrz. Właścicielka zastanawiając się jak urządzić kawalerkę, postanowiła sama wykonać projekt. Aranżacja kawalerki została przez nią dokładnie zaplanowana. Nie skorzystała z porad projektanta wnętrz. Gdy zamieszkała w kawalerce, okazało się, że to początek sporych zmian w jej życiu. Obmyślając, jak urządzić kawalerkę, właścicielka szukała ładnych i niebanalnych rzeczy do aranżacji małego mieszkania. Fascynował ją styl vintage, ale w trakcie poszukiwań natrafiła na przedmioty zaprojektowane przez polskich dizajnerów i w tych po prostu się zakochała. Wtedy pojawił się pomysł, by nie tylko je mieć w kawalerce, lecz też promować we własnym sklepie. Podjęła wyzwanie i stworzyła koncept sklep z polskimi wyposażeniem wnętrz, ubraniami, kosmetykami oraz książkami. Nazwała go Idea Fix.

Kawalerka: urządzanie małego mieszkania

Kawalerka jest mikroskopijna, jednak całkiem wygodna. Remont kawalerki wymagał sporego wysiłku. W kawalerce właścicielka w małym pokoju wymyśliła antresolę, na której umieściła łóżko. Trzeba było zostawić powyżej betonowy strop, żeby przestrzeń nad głową nie była zbyt mała. Aby aranżacja kawalerki nie była przytłaczająca, przetarła strop złotą farbą, więc nie jest taki surowy, a w świetle lamp ładnie się błyszczy. Pod antresolą w kawalerce zmieściła się cała kuchnia. Gospodyni ma w niej piekarnik, płytę, wyciąg, nawet dużą lodówkę! Zabudowę do kuchni w kawalerce kupiła w firmie Black Red White. Podłoga w małym mieszkaniu jest nowa - z sosnowych desek.

Małe mieszkanie aranżacja

Aranżacja małego mieszkania nie musi być tylko w jasnych kolorach. Prezentowana kawalerka ma żywe barwy. Dywan na środku małego mieszkania jest żółty. Doskonale rozjaśnia wnętrze. Jeśli lubisz w aranżacji wnętrz żywe kolory nie musisz z nich rezygnować. Kawalerka może być kolorowa. Mieszaj style i nie bój się koloru - niech aranżacja małego mieszkania będzie na luzie. Urządzając kawalerkę właścicielka zestawia gadżety w stylu vintage z nowoczesnym wzornictwem. Obok starego adapteru i winylowych płyt świetnie wygląda nadmuchana lampa Puff-Buff Design i dywan-wycinanka Moho Design. Meble w kawalerce są jak najprostsze - ponadczasowe.