MAŁE MIESZKANIE: cegła na ścianie i styl ludowy. Pomysł na kawalerkę w lofcie ZDJĘCIA

2013-07-26 7:57

Małe mieszkanie w lofcie niekoniecznie musi mieć nowoczesny wystrój wnętrz. Bardzo ciekawym będzie aranżacja kawalerki w stylu folk. Projekt salonu zakłada otwartą przestrzeń w małym mieszkaniu i ludowe motywy we wnętrzu. ZDJĘCIA.

Spis treści

  1. Loft: aranżacja kawalerki
  2. Małe mieszkanie: salon z sypialnią

W Żyrardowie zachował się jedyny w Europie zespół urbanistyczno-architektoniczny miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku. W ceglanych fabrycznych budynkach, po rewitalizacji powstały nowoczesnelofty. Zachwyciła nas nietypowa aranżacja kawalerki w lofcie w stylu folk.

Loft: aranżacja kawalerki

Kawalerka jest niewielka, ma 33 m2. Aranżacja salonu, kuchni i sypialni robi wrażenie. Oryginalne ściany z cegły właścicielka pozostawiła odkryte. Dzięki nim aranżacja kawalerki nabiera klimatu. Pięknie zachowane stare cegły zostały pieczołowicie wyczyszczone i zaimpregnowane. W lofcie zburzono kartonowo-gipsowe ścianki i zmieniono aranżację salonu. Wybór łowickich motywów w aranżacji kawalerki narzucał się sam, bo Żyrardów jest położony na ziemiach sochaczewsko-łowickich. A więc salon zdobią poduchy i żyrandole ozdobione haftami ze starych łowickich kiecek, szafa ozdobiona jest kwiatową malowanką, a na obicia siedzisk wykorzystano pasiaki. Przy stole ze szklanym blatem przezroczyste krzesła z IKEA sąsiadują ze stołkami tapicerowanymi łowickim pasiakiem. Parkiet w lofcie jest dębowy. Kuchenne meble z szarego lakierowanego MDF-u zostały wykonane na zamówienie, a chromowane elementy dodały kawalerce w lofcie nowoczesnego akcentu.

Małe mieszkanie: salon z sypialnią

Projekt salonu w lofcie ma otwartą przestrzeń między kuchnią, salonem a sypialnią. Dzięki temu kawalerka wydaje się większa. Między sypialnią a łazienką nie ma pełnej ściany ani drzwi. Przegrodę stanowi szafa z kolorowymi szklanymi frontami (niższa niż pokój o blisko metr, dzięki czemu przez prześwit wpada do łazienki naturalne światło z sypialni). Łóżko zrobione na zamówienie obito oryginalnym łowickim pasiakiem. Toaleta jest osobnym pomieszczeniem. W niewielkiej łazience lakierowane kolorowe szkło frontów wprowadza radosny, barwny akcent.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE