MAŁE MIESZKANIE: cegła na ścianie i styl ludowy. Pomysł na kawalerkę w lofcie ZDJĘCIA

2013-07-26 7:57

Małe mieszkanie w lofcie niekoniecznie musi mieć nowoczesny wystrój wnętrz. Bardzo ciekawym będzie aranżacja kawalerki w stylu folk. Projekt salonu zakłada otwartą przestrzeń w małym mieszkaniu i ludowe motywy we wnętrzu. ZDJĘCIA.

Spis treści

  1. Loft: aranżacja kawalerki
  2. Małe mieszkanie: salon z sypialnią

W Żyrardowie zachował się jedyny w Europie zespół urbanistyczno-architektoniczny miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku. W ceglanych fabrycznych budynkach, po rewitalizacji powstały nowoczesnelofty. Zachwyciła nas nietypowa aranżacja kawalerki w lofcie w stylu folk.

Loft: aranżacja kawalerki

Kawalerka jest niewielka, ma 33 m2. Aranżacja salonu, kuchni i sypialni robi wrażenie. Oryginalne ściany z cegły właścicielka pozostawiła odkryte. Dzięki nim aranżacja kawalerki nabiera klimatu. Pięknie zachowane stare cegły zostały pieczołowicie wyczyszczone i zaimpregnowane. W lofcie zburzono kartonowo-gipsowe ścianki i zmieniono aranżację salonu. Wybór łowickich motywów w aranżacji kawalerki narzucał się sam, bo Żyrardów jest położony na ziemiach sochaczewsko-łowickich. A więc salon zdobią poduchy i żyrandole ozdobione haftami ze starych łowickich kiecek, szafa ozdobiona jest kwiatową malowanką, a na obicia siedzisk wykorzystano pasiaki. Przy stole ze szklanym blatem przezroczyste krzesła z IKEA sąsiadują ze stołkami tapicerowanymi łowickim pasiakiem. Parkiet w lofcie jest dębowy. Kuchenne meble z szarego lakierowanego MDF-u zostały wykonane na zamówienie, a chromowane elementy dodały kawalerce w lofcie nowoczesnego akcentu.

Małe mieszkanie: salon z sypialnią

Projekt salonu w lofcie ma otwartą przestrzeń między kuchnią, salonem a sypialnią. Dzięki temu kawalerka wydaje się większa. Między sypialnią a łazienką nie ma pełnej ściany ani drzwi. Przegrodę stanowi szafa z kolorowymi szklanymi frontami (niższa niż pokój o blisko metr, dzięki czemu przez prześwit wpada do łazienki naturalne światło z sypialni). Łóżko zrobione na zamówienie obito oryginalnym łowickim pasiakiem. Toaleta jest osobnym pomieszczeniem. W niewielkiej łazience lakierowane kolorowe szkło frontów wprowadza radosny, barwny akcent.