DEKORATORNIA: Aranżacja kawalerki. Kuchnia z salonem dla mężczyzny

2013-05-13 13:15

Michał od razu wiedział, że sam nie poradzi sobie z remontem i urządzeniem kawalerki. Do typowych dwóch pokoi z kuchnią wkroczyła ekipa programu Dekoratoria, która wykonała kompleksowy projekt wnętrza. Salon z kuchnią zmienił całkowicie wystrój: od wyburzenia ścian, po dobór poduszek. Powstało atrakcyjne i wygodne wnętrze dla mężczyzny.

Spis treści

  1. Kawalerka przed zmianą
  2. Kawalerka po zmianie: DEKORATORNIA
  3. Projekt wnętrza: DEKORATORNIA
  4. Sypialnia w małym mieszkaniu
  5. Aneks kuchenny w kawalerce

Metomorfoza kawalerki mile zaskoczyła właściciela mieszkania. Powstało ciekawe i atrakcyjnie urządzone wnętrze. Aranżacja wnętrza wykonana przezprojektantów wnętrz z programu DEKORATORNIA jest utrzymana w stylu nowoczesnym. Powstał salon z kuchnią, którego wystrój spodoba się mężczyznom. Małe mieszkanie zostało urządzone nowocześnie i wygodnie.

Kawalerka przed zmianą

Przed remontem było to zrujnowane małe mieszkanie (27 m2), w którym od bardzo dawna nikt nie mieszkał. Małe pokoje, boazeria, odrapane ściany, zniszczony parkiet, stare płytki, łazienka i kuchnia do całkowitego remontu - tak wyglądało wnętrze zgłoszone do programu Dekoratornia.

Kawalerka po zmianie: DEKORATORNIA

Nowoczesny salon z kuchnią jest utrzymany w bieli. Białe są ściany i lakierowane meble kuchenne. Podłoga z bielonego dębu została ułożona ukośnie, by małe mieszkanie wydawało się szersze. Męski charakter nadają wnętrzu czarne elementy wystroju: sznurkowe zasłony, sofa, skórzany dywan. Fiolet na podwieszanym suficie, w którym zamontowano halogeny, jest jedynym barwnym akcentem wśród bieli i czerni.  Na ścianie w głębi oraz pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami, zamiast typowej okładziny, jest beton. W jego sąsiedztwie dobrze prezentują się stalowe sprzęty i dodatki.

Projekt wnętrza: DEKORATORNIA

W aranżacji wnętrza postawiliśmy na minimalizm i prostotę, przestrzeń i elegancję - wyjaśnia Ula Kołodziejek-Herman z programu Dekoratornia. - Naszym zadaniem było stworzenie na 27 m2 wygodnego miejsca do życia, czyli nowoczesnego wnętrza. W małym mieszkaniu zrezygnowaliśmy z większości przegród. W otwartej przestrzeni (salon z kuchnią) wydzieliliśmy strefy o różnych funkcjach. Wrażenie przestronności we wnętrzu potęgują: biel, dynamiczna kompozycja brył (elementów architektury i mebli) oraz lustrzane drzwi szafy wnękowej. Charakter nadają wnętrzu czarne akcenty, żartobliwa fototapeta i surowy beton. Podkreśla go jeszcze odpowiednio dobrane oświetlenie (w każdej ze stref inne). Ula Kołodziejek-Herman i Maciek Bogaczewicz - projektanci programu Dekoratornia

Sypialnia w małym mieszkaniu

Sypialnia jest niemalże częścią salonu. Wydziela ją jedynie niski murek, który pełni funkcję parawanu. Leżąc w łóżku, można oglądać telewizję. Ekran jest na przeciwległej ścianie. Klimat wnętrza tworzy betonowa płaszczyzna za wezgłowiem. Meble wykonano na wymiar. Na dole pod łóżkiem mieszczą się pojemne szuflady na pościel.

Aneks kuchenny w kawalerce

Kuchnia została kosztem salonu, dzięki czemu zmieściły się w niej wszystkie niezbędne sprzęty. Meble lakierowane na biało powiększają optycznie przestrzeń. Zrezygnowano także z ciemnego, zamkniętego przedpokoju, w którym były drzwi do kuchni i pokoju. teraz już od wejścia jest jasno i przestronnie.