Projekt małej kuchni: kawalerka z combo kuchennym czyli funkcjonalna kuchnia w kompakcie

2015-05-25 15:35 Agnieszka Zawadzka

Projekt aneksu kuchennego typu combo we wnętrzu niewielkiej kawalerki inspiruje niezwykle funkcjonalnym podejściem do planowania i aranżacji przestrzeni. Projekt aneksu kuchennego we wnętrzu niewielkiej kawalerki inspiruje niezwykle udanym sposobem połączenia tego, co funkcjonalne z tym, co estetyczne. Co kryje w sobie pakowna zabudowa kuchenna w małej kawalerce?

Sposobów na małą kuchnię zdaje się być bez liku. Jednak gdy do czynienia mamy z małym aneksem kuchennym typu combo, kwestia funkcjonalnego i estetycznego zarazem rozmieszczenia wszystkich niezbędnych szafek i sprzętów urasta do prawdziwego wyzwania. Projekt aneksu kuchennego typu combo we wnętrzu niewielkiej kawalerki inspiruje niezwykle udanym sposobem połączenia tego, co funkcjonalne z tym, co estetyczne. Zainspiruj się ciekawym sposobem na ukrycie wszystkich gabarytowych sprzętów AGD niezbędnych także w małej kuchni!

Czytaj też: Świetnie urządzone 30m2 >>>

Aneks kuchenny w kawalerce: pakowna kuchnia typu combo

Spójna i jednolita zabudowa kuchenna, wykończona fornirem o szarym wybarwieniu naturalnego dębu, zlokalizowana została na całej wysokości ściany, wzdłuż linii wejścia do kawalerki. Dzięki gładkim frontom i uchwytom umiejscowionym wzdłuż linii podziałów szafek, optycznie odjęto gabarytów pakownej przestrzeni kuchennej zabudowy i wizualnie uspokojono kompozycję. Tak spójna zabudowa kuchenna pomieściła wbrew pozorom całkiem pokaźną liczbę kuchennego AGD, m.in. lodówkę, zamrażarkę, piekarnik, zmywarkę i pralkę, przy czym jedynym widocznym przy zamkniętych szafkach sprzętem pozostał estetyczny, nowoczesny piekarnik. Dołączona do kompleksowej zabudowy kuchennej wyspa kuchenna, opracowana w linii litery „L”, wykonana została z kontrastującego względem forniru materiału – lakierowanego MDF-u w odcieniu jasno szarym.

Czytaj też: Małe mieszkanie w jasnych kolorach! ZOBACZ >>>

Ciemniejszy odcień szarości zastosowano z koleii w wykończeniu laminowanego blatu. Wyspa kuchenna wyposażona została w funkcjonalne szuflady, otwierane na zamek typu tip-on, co znacznie ułatwia poszukiwanie niezbędnych sprzętów w tak niewielkiej przestrzeni kuchni (mając zajęte ręce, szafkę lub szufladę otworzyć możemy np. delikatnym ruchem biodra). Ciekawym i estetycznym łącznikiem między ciepłym odcieniem fornirowanych szafek kuchennej zabudowy a chłodną szarością wyspy kuchennej, stał się wykończony lustrem w odcieniu antisol bronze prostokątny okap. Czarno-białe płytki podłogowe z graficznym motywem i szara tapeta ścienna z motywem chmur to akcenty, które w ciekawy sposób określiły prostą dotąd aranżację aneksu kuchennego, dodając wnętrzu wyrazu. Dla ochrony ściany z tapetą, zagrożonej poplamieniem w związku z intensywnym użytkowaniem kuchni, na odcinku ponad blatem kuchennym zabezpieczono ją przeziernym szkłem hartowanym.