Ten dom to kwintesencja quiet luxury. Tak wygląda subtelny luksus w leśnej scenerii

2024-06-24 9:37

W malowniczej okolicy, pośród sosnowego lasu, stoi przepiękny dom, którego wnętrza zostały urządzone w modnym stylu quiet luxury, czyli subtelnego luksusu. Projekt został stworzony przez Monikę i Adama Bronikowskich z pracowni Hola Design. Ten przepiękny dom w lesie zachwyca! Zobaczcie, jak prezentuje się styl quiet luxury w naturalnym otoczeniu.

Spis treści

  1. Naturalne materiały
  2. Pomysł na nowoczesne schody
  3. Beżowa sypialnia z łazienką
  4. Domowe SPA i siłownia

Trzyosobowa rodzina żyje tu z w symbiozie z naturą. Bliskość lasu, gdzie spacerują z psem, kojąca cisza i ulubiona zieleń sosen dają poczucie szczęścia. Właściciele pragnęli, by dom był przedłużeniem widoku za oknami, wymarzoną oazą spokoju. I tak się stało.

Dom i wnętrza zostały tak zaprojektowana, by współgrać z pobliskim lasem. Duży taras zachęca do korzystania z przestrzeni na świeżym powietrzu, tworząc harmonijne połączenie między domowym zaciszem a otoczeniem.

- Projektując wnętrza wiedzieliśmy, że kluczowa będzie kolorystyka i naturalne materiały – opowiadają architekci. Paletę szarości i beżów architekci wzbogacili odcieniami zieleni, oranżu i czerni, komponującymi się z barwami za oknem. Razem tworzą sprzyjającą odpoczynkowi aurę.

Naturalne materiały

Gdzie nie spojrzymy, widzimy drewno, które zapewnia ciepłą i przytulną atmosferę — na podłodze, w zabudowie, a nawet pod sufitem. Meble z drewnianymi, lakierowanymi fornirami, wykonane zostały według projektu Hola Design.

Na uwagę zasługuje też naturalny łupek, którym wykończona jest ściana przy kominku. Ściana ta jest częścią granitowej bryły, która stanowi serce domu.

Pełniący kilka funkcji element, zaprojektowany przez Hola Design, mieści w sobie zabudowę TV, szafkę i regał, oraz oddziela strefę salonu od kuchni. Bryła wydaje się unosić się w powietrzu, dzięki podświetleniom ledowymi listwami, od góry i dołu.

Pomysł na nowoczesne schody

Rzeźbiarską formę schodów podkreśla subtelne dolne oświetlenie. Wspornikowa konstrukcja wygląda lekko i nowocześnie również dzięki  transparentnej barierce. Szklana tafla dodatkowo odsłania wysoką na dwie kondygnacje ścianę, wykończoną elegancką zielono-złotą tapetą.

Beżowa sypialnia z łazienką

Sypialnie utrzymane są w delikatnej, jasnej kolorystce szarości i beżów, wzbogaconej o zieleń i fiolet. W sypialni małżeńskiej na ścianie za łóżkiem pod lamelami projektanci umieścili lustro, w którym odbijają się okno i las. 

Dzienne światło dociera również do łazienki, oddzielonej od pokoju tylko szklaną przegrodą z przesuwnymi drzwiami. Wolnostojąca minimalistyczna wanna zachęca do relaksu.

Domowe SPA i siłownia

Prawdziwą świątynią wypoczynku jest jednak strefa wellness, wyposażona w siłownię, saunę i basen z hydromasażem. Podświetlona, dekoracyjna ściana z solnych cegieł posiada właściwości jonizujące powietrze — tworzy aurę pełną świeżości.

Nowoczesny dom w czerni i bieli. Czyste formy ocieplone drewnem i tkaninami

Najbardziej nietypowe domy w Polsce