Nowoczesna i ładna aranżacja salonu na poddaszu

2013-04-05 13:56

Jasna aranżacja salonu na poddaszu optycznie powiększyła wnętrze. Salon na poddaszu został urządzony nowocześnie i pomysłowo, wykorzystując charakterystyczne dla poddasza elementy konstrukcji. Dzięki takim zabiegom nowoczesne wnętrze na poddaszu stało sie przytulne i ciekawe.

Aranżacja salonu na poddaszu to fragment otwartej przestrzeni, na której mieści się część dzienna i wypoczynkowa. Dzięki otwartym wnętrzom poddasza salon stał się przestronny i jasny. Pokój na podaszu doświetlają okna dachowe, którym zmieniono kolor ram – z rudobrązowych na białe.

Aranżacja salonu na poddaszu: naturalne elementy konstrukcji

Podczas remontu okazało się, że na poddaszu na dwóch ścianach szczytowych, pod płytą z gips-kartonu, kryje się piękna cegła. Pomalowana na biało dodaje aranżacji salonu na poddaszu loftowego charakteru. Nie dominuje we wnętrzu, ale stanowi ładne tło dla oprawionej w srebrną ramę grafiki. Zamiast tradycyjnego biurka zdecydowano się na stół ze szklanym blatem i metalowymi podporami, tzw. kozłami.  Prezentuje się lekko, nie zabiera optycznie przestrzeni. Wraz z lampą na wysięgniku (przeskalowana lampka biurowa) tworzy nowoczesny kącik do pracy na poddaszu.

Poddasze: kolorowe akcenty w aranżacji

Z konwencji „biurowej” w aranżacji salonu na poddaszu wyłamuje się wygodny tapicerowany fotel i malinowa wygodna sofa. Na ścianie szczytowej poddasza w aranżacji salonu umieszczono ciekawą zabudowę TV – autorstwa projektantki. Belki wzmacniające strop zostały wyszlifowane, wyszczotkowane i zaolejowane, by zapobiec żółknięciu drewna pod wpływem światła. Z wyszczotkowanych i zaolejowanych jasnych desek dębowych wykonano też podłogę oraz podest łóżka.

Salon na poddaszu jest nowoczesny i ciekawy. Tak zaprojektowane wnętrze poddasza doskonale sprawdzi się dla młodej i aktywnej osoby, jaką jest jego właścicielka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE