Nowoczesna i ładna aranżacja salonu na poddaszu

2013-04-05 13:56

Jasna aranżacja salonu na poddaszu optycznie powiększyła wnętrze. Salon na poddaszu został urządzony nowocześnie i pomysłowo, wykorzystując charakterystyczne dla poddasza elementy konstrukcji. Dzięki takim zabiegom nowoczesne wnętrze na poddaszu stało sie przytulne i ciekawe.

Aranżacja salonu na poddaszu to fragment otwartej przestrzeni, na której mieści się część dzienna i wypoczynkowa. Dzięki otwartym wnętrzom poddasza salon stał się przestronny i jasny. Pokój na podaszu doświetlają okna dachowe, którym zmieniono kolor ram – z rudobrązowych na białe.

Aranżacja salonu na poddaszu: naturalne elementy konstrukcji

Podczas remontu okazało się, że na poddaszu na dwóch ścianach szczytowych, pod płytą z gips-kartonu, kryje się piękna cegła. Pomalowana na biało dodaje aranżacji salonu na poddaszu loftowego charakteru. Nie dominuje we wnętrzu, ale stanowi ładne tło dla oprawionej w srebrną ramę grafiki. Zamiast tradycyjnego biurka zdecydowano się na stół ze szklanym blatem i metalowymi podporami, tzw. kozłami.  Prezentuje się lekko, nie zabiera optycznie przestrzeni. Wraz z lampą na wysięgniku (przeskalowana lampka biurowa) tworzy nowoczesny kącik do pracy na poddaszu.

Poddasze: kolorowe akcenty w aranżacji

Z konwencji „biurowej” w aranżacji salonu na poddaszu wyłamuje się wygodny tapicerowany fotel i malinowa wygodna sofa. Na ścianie szczytowej poddasza w aranżacji salonu umieszczono ciekawą zabudowę TV – autorstwa projektantki. Belki wzmacniające strop zostały wyszlifowane, wyszczotkowane i zaolejowane, by zapobiec żółknięciu drewna pod wpływem światła. Z wyszczotkowanych i zaolejowanych jasnych desek dębowych wykonano też podłogę oraz podest łóżka.

Salon na poddaszu jest nowoczesny i ciekawy. Tak zaprojektowane wnętrze poddasza doskonale sprawdzi się dla młodej i aktywnej osoby, jaką jest jego właścicielka.