Trendy łazienkowe 2024/2025. Co jest i będzie modne w nadchodzącym czasie?

2024-06-14 21:30

Niedawno zakończyły się najbardziej znane i cenione targi wnętrzarskie — Salone del Mobile w Mediolanie! Jak co roku przyniosły ogrom inspiracji, także w aranżacji łazienek. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, dzięki którym zaprojektujesz nowoczesną i modną łazienkę.

Spis treści

  1. Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek
  2. 5 NAJWAŻNIEJSZYCH trendów łazienkowych z Mediolanu
  3. Szerokie blaty i długie szafki podumywalkowe
  4. Lustrzane fronty
  5. Ażurowe i przezroczyste fronty mebli łazienkowych
  6. Kolorowa ceramika i armatura łazienkowa
  7. Motyw kamienia
  8. Trendy łazienkowe 2025. Zdjęcia

Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek

W ostatnich latach obserwowano wzrost zainteresowania ekologią i zrównoważonym rozwojem, ten trend pozostaje z nami, nowe produkty łazienkowe będą bardziej przyjazne dla środowiska, np. poprzez zastosowanie rozwiązań oszczędzających wodę i energię. Ponadto minimalistyczne, nowoczesne wzornictwo nadal będzie dominować, z naciskiem na czyste linie i funkcjonalność.

Będziemy spotykać coraz więcej inteligentnych rozwiązań w łazienkach, takich jak inteligentne baterie czy systemy zarządzania wodą i energią. Projektanci będą także eksperymentować z nietypowymi materiałami i fakturami, by tworzyć coraz bardziej unikalne i zaskakujące aranżacje.

5 NAJWAŻNIEJSZYCH trendów łazienkowych z Mediolanu

Przedstawiamy pięć najważniejszych motywów wnętrzarskich, które pomogą zaprojektować łazienkę zgodnie z najlepszymi światowymi trendami.

Szerokie blaty i długie szafki podumywalkowe

Szerokie blaty i długie szafki podumywalkowe to jeden z najbardziej zauważalnych trendów na Salone del Mobile. Zapewniają wygodę oraz dodatkową przestrzeń do przechowywania, jednocześnie nadając łazience minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Takie rozwiązania możemy znaleźć także u rodzimych producentów mebli łazienkowych, np. w kolekcji Compose marki Defra.  Kilka pojedynczych szafek możemy połączyć pod wspólnym blatem - taki mebel posłuży za pojemną szafkę pod umywalkę (lub dwie) albo sprawdzi się jako elegancka łazienkowa komoda.

Lustrzane fronty

Do niedawna relikt przeszłości, dziś jeden z głównych trendów – lustrzane fronty wracają do łask w odświeżonej formie! Współcześnie nie przypominają one typowych szafek wyposażonych w lustro, a raczej lustra o modnie zaokrąglonych kształtach, za którymi kryje się mnóstwo przestrzeni do przechowywania. To nie tylko estetyczne, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wszystko, co potrzebne będzie w zasięgu ręki.

Ażurowe i przezroczyste fronty mebli łazienkowych

Kolejnym oryginalnym trendem są ażurowe i przezroczyste fronty mebli łazienkowych. Perforowane lub szklane drzwiczki szafek przepuszczają światło, nadając meblom lekkości i tworząc wrażenie większej przestrzeni. W kolekcji Fiora polskiej marki NAS metalowe fronty z perforacją wzbogacają prosty design o ciekawą strukturę. Meble występują w dwóch kolorach korpusów: czarnym i złotego dębu. Czarny wariant pasuje do industrialnych wnętrz, natomiast złoty dąb świetnie komponuje się z ciepłymi, przytulnymi aranżacjami.

Kolorowa ceramika i armatura łazienkowa

Mediolańskie targi udowodniły, że biała ceramika powoli odchodzi do lamusa. W doborze sprzętów dominują ziemiste odcienie, takie jak beże, brązy i zielenie, ale i nieśmiertelny czarny odcień umacnia swoją pozycję. Warto wspomnieć, że kolorowa ceramika nie tylko doskonale komponuje się z neutralnymi odcieniami, ale też tymi bardziej wyrazistymi, tworząc unikalne połączenia. Kolorowe barwy przybrała także armatura łazienkowa, już nie tylko czarna lub biała, ale tez granatowa, zielona i żółta.

Motyw kamienia

Kamień, w różnych formach, był jednym z dominujących motywów na mediolańskich targach. Jako płytki, elementy dekoracyjne czy blaty, wprowadza do łazienki naturalny i elegancki charakter. Wysoka cena naturalnego surowca potrafi jednak odstraszyć, dlatego zamiennie warto rozważyć alternatywę w postaci konglomeratu. Blaty konglomeratowe, wykonane z żywic i mieszanki minerałów, są trwałe, wodoodporne, a jednocześnie bardziej przystępne cenowo. Nie tylko przypominają naturalny kamień, ale też mają właściwości bakteriostatyczne i są łatwe w utrzymaniu czystości.

Trendy łazienkowe 2025. Zdjęcia

Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek. Wygoda i funkcjonalność

Wmarzona łazienka Polaków