Czarna kuchnia z drewnem. Czy warto? Sprawdź, jak urządzić modną kuchnię

2024-06-18 12:57

Nowoczesna kuchnia w czerni króluje na Instagramie. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, poznajmy wady i zalety takiego rozwiązania. Chociaż wygląda pięknie, na dłuższą metę może okazać się niepraktyczna. A jak wiadomo, nowe meble kuchenne to spory wydatek na lata. W galerii prezentujemy zdjęcia pięknych, nowoczesnych kuchni.

Spis treści

  1. Nowoczesna kuchnia z drewnem. Czarne meble do kuchni i dodatki
  2. Czy czarna kuchnia jest praktyczna? Co na to architekt?
  3. Jakie wybrać czarne szafki do kuchni?

Nowoczesna kuchnia z drewnem. Czarne meble do kuchni i dodatki

Kuchnia z dodatkiem czarnych akcentów i mebli wygląda elegancko i luksusowo. Ma w sobie też nutę tajemniczości, która tak bardzo przyciąga nas w ostatnich latach. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia styl industrialny, minimalistyczny i nowoczesny.

W połączeniu z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy kamień, czarna kuchnia będzie wyglądała ekstrawagancko i ekskluzywnie. W połączeniu z odpowiednimi tekstyliami, kuchnia stanie się nie tylko tajemniczym, ale też przytulnym miejscem.

Nie zapomnij o roślinach, które wprowadzą nieco życia i zieleni do Twojej kuchni. Modnym rozwiązaniem będzie postawienie na parapecie sukulentów, paprotek czy lasu w dużym słoiku.

Jakie kupić meble?

Obowiązkowym elementem stanowiącym centrum kuchni są stół i krzesła. Warto wybrać modele z metalowymi lub drewnianymi nogami. Radzimy unikać plastikowych dodatków oraz wykończeń, ponieważ nie wyglądają elegancko. Aby nieco złagodzić czerń, dobierz do czarnych krzeseł jasne poduszki, a na stole połóż klasyczny obrus.

Jeśli w Twojej kuchni znalazło się miejsce na wyspę - dobierz do niej modne, wysokie hokery. Siedziska dopasuj do stylu, w jakim urządzasz swoją przestrzeń.

Kolejnym modnym dodatkiem będą czarne półki lub regały, na których możesz poukładać książki kucharskie i inne potrzebne akcesoria.

CZYTAJ: Jak urządzić wąską kuchnię w bloku? Pomysły na małą kuchnię. Sprawdź, co mówi architekt

Czy czarna kuchnia jest praktyczna? Co na to architekt?

Zdaniem architekta Marka Suchockiego, wybór jasnych barw do niewielkiej kuchni jest bezpieczniejszą opcją. W przypadku ciemnych kolorów w grę wchodzi także ich brawa - ciepła lub zimna. Trzeba mieć tu trochę więcej wyczucia, aby nie popsuć takiej aranżacji.

Jak tłumaczy w swoim filmie, na ciemnych meblach może być widać zarysowania. To problematyczne, tym bardziej, że meble kuchenne to wydatek na lata. Poza tym, czarny kolor ma tendencję do ujawniania wszelkich niedoskonałości - odcisków palców czy kurzu.

Jakie wybrać czarne szafki do kuchni?

Jeśli nadal marzy Ci się czarna kuchnia, wybierz wykończenie, które zminimalizuje widoczność zarysowań i odcisków. Postaw na matowe wykończenie, wybierz materiały wysokiej jakości i pamiętaj o regularnym czyszczeniu.

Aby zatuszować już powstałe zarysowania, zastosuj oświetlenie, które rozproszy światło w równomierny sposób.  

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze kuchnie nowoczesne - 45 zdjęć!

Modne rośliny we wnętrzach