15 najpiękniejszych wnętrz w stylu klasycznym

2021-12-22 11:31

Styl klasyczny we wnętrzach nie traci swojej popularności. Gwarantuje przytulność, wprowadza sprawdzone rozwiązania, dobrze znosi zmiany trendów. Wybraliśmy najciekawsze wnętrza klasyczne, w których niekiedy zdarzają się inspiracje także innymi konwencjami aranżacyjnymi.

15 najpiękniejszych wnętrz w stylu klasycznym
Autor: agencjafree/living4media

Spis treści

  1. Styl klasyczny, czyli jaki?
  2. Najpiękniejsze wnętrza klasyczne – zobacz GALERIE

Styl klasyczny, czyli jaki?

Termin „styl klasyczny” jest bardzo pojemny, jednak najprościej – odnosi się do tradycji wnętrzarskiej, a więc minionych już stylów historycznych. Pojawiają się w nim znane od dziesięcioleci (a nawet wieków) formy mebli, dodatków oraz ornamentów. Oczywiście styl klasyczny nieustannie ewoluuje. Projektanci łączą klasykę z rozwiązaniami nowoczesnymi, industrialnymi czy skandynawskimi.

..  Klasyczne i nowoczesne meble drewniane do salonu >>>

Klasyczne elementy we wnętrzach nawiązują zarówno do wystroju dawnych pałaców, jak i dworków czy wnętrz mieszczańskich. Choć niekiedy taka konwencja wiąże się z dużą ilością drobiazgów i elementów dekoracyjnych, kluczowe jest postawienie na harmonię kolorystyczną, ład oraz elegancję. Typowe dla stylu klasycznego są np. eleganckie sofy i fotele, stoły i inne meble o miękkich liniach, wsparte na kabriolowych albo toczonych nóżkach. Nie powinno zabraknąć komody, konsoli, szafy. Przydadzą się również witryny, kredensy czy tradycyjne biblioteczki. Klasyka to również sporo tkanin dekoracyjnych, tapet oraz takich elementów zdobniczych, jak sztukateria i boazeria płycinowa. Materiały? Najlepiej naturalne, unikajmy tworzyw sztucznych. Najważniejsze jednak, by wnętrze w pełni odpowiadało indywidualnym gustom domowników.

Najpiękniejsze wnętrza klasyczne – zobacz GALERIE

10 pięknych aranżacji salonu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE