Nowoczesna kuchnia: fioletowa wyspa kuchenna z prawdziwego wnętrza!

2014-05-14 12:02 Agnieszka Zawadzka

Liliowy odcień wyspy kuchennej zdeterminował wnętrze fioletowej kuchni. Nowoczesna zabudowa kuchenna i drewniane akcenty starych mebli czynią fioletową kuchnię prawdziwie eklektyczną mieszanką stylów: prowansalskiego, toskańskiego i... podlaskiego.

Nowoczesne meble i wyposażenie zdeterminowanej liliową wyspą kuchenną fioletowej kuchni, przeplatają się tu z drewnianymi dodatkami starych mebli i sentymentalnymi pamiątkami właścicieli. Aż trudno uwierzyć, że wnętrze nowoczesnej kuchni utrzymane w stonowanych szarościach może być tak przytulne. A jednak! Prezentujemy ciekawy pomysł na urządzenie nowoczesnej kuchni z wyspą. Obejrzyjcie zdjęcia kuchni w galerii.

Fioletowa kuchnia: wejście wprost z ogrodu

Fioletowa kuchnia ma dość oryginalne kolory zabudowy, jak i sufitu. Do fioletowej kuchni wchodzi się wprost z ogrodu, stąd betonowa posadzka dominuje na podłodze - jest efektowna i łatwa w czyszczeniu. Przy wejściu do kuchni, w dekoracyjnej wnęce wyklejonej tapetą Christana Lacroix, znalazł schronienie wieszak. Prawie go nie widać, ale o to właśnie chodziło. Ważniejsze są różowe dodatki wspierające kolor wyspy kuchennej stojącej opodal.

Fioletowa kuchnia: liliowa wyspa kuchenna

Liliowy mebel (wolno stojąca wyspa kuchenna) z firmy Lube wyznacza granicę strefy kuchennej. Kształt i kolor bufetu (wyspy kuchennej) tak urzekł panią domu, że kupiła go, zanim w ogóle miała kuchnię. Na blacie ulokowała płytę do gotowania i zlew. W tej części nowoczesnej kuchni ciemny sufit nawiązuje do betonowej podłogi. Dywanik w kuchni leży specjalnie dla psa, który lubi towarzyszyć swojej pani.

Fioletowa kuchnia: grafitowa zabudowa

Grafitowy kombajn to druga część kuchennej zabudowy (Lube). Ta zabudowa kuchenna absolutnie minimalistyczna, niekonwencjonalna to rozwiązanie, które okazało się idealne. Doskonale mieści niewielką kolekcję naczyń i garnków. Obok okazałych, lakierowanych mebli kuchennych znalazła się stara, stylowa szafeczka przywieziona z Podlasia. Płynne przejście z fioletowej kuchni do otwartego salonu ze ścianą w kolorze wina oraz ogromna rola kwiatów we wnętrzu przydają aranżacji nowoczesnej kuchni prawdziwie toskańskiej aury.

Fioletowa wyspa kuchenna z prawdziwego wnętrza!
Autor: Yassen Hristov Absolutnie minimalistyczny grafitowy kombajn to druga część kuchennej zabudowy (Lube).