Aranżacja kuchni: fioletowa ściana i brązowe meble w fornirze zebrano [zdjęcia kuchni]

2014-02-19 11:07

Aranżacja kuchni w ciepłych kolorach i w przyjaznym drewnie zebrano. Gospodyni chciała, by kuchnia 12 m2 była nowoczesna i przestronna. Jej wystrój determinuje fioletowy kolor ścian i fioletowe szkło nad blatem. Idealnie komponuje się z ciemnobrązową barwą mebli kuchennych.

Spis treści

 1. Aranżacja kuchni: kolory w kuchni fioletowy, biały i brązowy
 2. Aranżacja kuchni: to nam się podoba

Aranżacja kuchni jest nowoczesna i przytulna. W urządzaniu wnętrz mieszkania pomogła właścicielom zaprzyjaźniona projektantka wnętrz Hanna Lasota. Na pierwszy ogień poszła kuchnia. Gospodyni jasno określiła swoje oczekiwania dotyczące aranżacji kuchni: kuchnia ma być przestronna i nowocześna (ale nie pusta i chłodna jak w laboratorium) oraz barwna i przytulna (lecz nie cukierkowa i tak, by wzrok się nie męczył).

Aranżacja kuchni: kolory w kuchni fioletowy, biały i brązowy

Pani domu zamarzyły się kolory w kuchni przywodzące na myśl słodko pachnącą lawendę. Stolarz pomalował więc na ten kolor (fioletowy) szkło hartowane nad blatem roboczym. „Lawenda“ (farby Beckers) zakwitła też na części ścian w kuchni. Głęboki fioletowy kolor projektantka zestawiła z bielą (wiszące szafki kuchenne z  lakierowanego MDF-u oraz blat) i brązami w odcieniu gorzkiej czekolady (dolna zabudowana kuchenna, stół oraz monolit meblowy mieszczący AGD – wszystko w fornirze zebrano). - Bardzo chciałam mieć w kuchni meble fornirowane. Dlaczego? Bo okleina ze szlachetnego drewna jest elegancka i tworzy szykowny wystrój kuchni, nie wygląda sztucznie i jest odporna na zniszczenie. Choć to ostatnie zweryfikujemy, gdy synek podrośnie – opowiada pani domu.

Otwierane dotykowo szafki kuchenne (pani domu bardzo je sobie chwali) i tapicerka krzeseł (wyrób własny teścia pani domu) są w kolorze off white (biały z kroplą żółtego). Ta ciepła i czysta barwa stanowi piękne tło dla słodko-gorzkiej, czyli fioletowo-czekoladowej, kompozycji kolorystycznej kuchni. Stalowe AGD, uchwyty i cokoły szafek zapobiegły przesłodzeniu w aranżacji kuchni.

Kolory, w jakich jest urządzona kuchnia, przyciągają barwy pomarańczową i zieloną – powiedziała na koniec projektantka wnętrz, pozostawiając właścicielom wybór dodatków - relacjonuje gospodyni i dodaje: - Sporo się nachodziłam, zanim znalazłam pasiaste rolety, serwetki, porcelanę o barwie zielonego groszku... Efekt był jednak wart zachodu - powstała udana i ciekawa aranżacja kuchni.

Aranżacja kuchni: to nam się podoba

Ta aranżacja kuchni jest spójna i ciepła. Co o tym decyduje? Przede wszystkim aranżacja kuchni ma właściwie dobrane kolory. To, że jednymi barwami lubimy się otaczać, a innych nie uznajemy w ogóle, wynika m.in. z naszego temperamentu. Wybór kolorów w tej aranżacji kuchni był świadomą decyzją właścicieli, a nie efektem aktualnej mody. Aranżacja kuchni jest przytulna dzięki osobistym akcentom w wystroju. Właściciele powiesili na ścianach zdjęcia własnego autorstwa. To świetny pomysł. Jeśli mamy się czym pochwalić, nie kupujmy obrazków w sieciowych sklepach, tylko zróbmy małą galerię ze swoimi pracami.

Wyposażenie prezentowanej kuchni: ok. 33 570 zł

 • AGD, ok. 15 000 zł, Bosch;
 • meble wykonane na zamówienie przez stolarza, ok. 12 000 zł, BAROS MARIUSZ;
 • krzesła - na zamówienie, 800 zł/szt. (4 szt.),
 • blat laminowany wykonany na zamówienie przez stolarza, ok. 370 zł,
 • kran i zlewozmywak, Bianco, 2500 zł, GRAST-MTB
 • oświetlenie, ok. 500 zł, LEROY MERLIN
 • ściany w kuchni: ok. 1280 zł farby, ok. 3 l, ok. 80 zł, BECKERS;
 • szkło hartowane, ok. 2 m², 1200 zł, ŚWIAT SZKŁA
 • podłoga w kuchni: ok. 652 zł Deska Family Life, 232 zł, (116 zł/m²) Barlinek ; płytki podłogowe – już niedostępne, podobne: gres szkliwiony Arenisca, ok. 420 zł, (ok. 42 zł/ m²), Opoczno