Aranżacja kuchni: biała kuchnia w stylu nowoczesnym z folkowym detalem

2015-11-21 11:00 Monika Czerwińska-Konarska

Biała kuchnia z nietypowym podziałem funkcjonalnym. Dodatkowo aranżacja kuchni z wyspą ozdobiona równie nietypowym detalem w stylu folk. Jadalnia jest przykładem nowoczesnej klasyki, a wszystko razem doskonale współgra. Zobaczcie ZDJĘCIA  ciekawej realizacji wnętrz domu w Warszawie.

Aranżacja kuchni z jadalnią utrzymana jest w stylu nowoczesnej klasyki z elementami stylu folk i stylu industrialnego. Techniczna przestrzeń  z ceramiczną posadzką to przede wszystkim kolor szary i biel. Ciekawie została rozwiązana aranżacja kuchni z wyspą. W białej kuchni zaznaczono wyraźny podział na część czystą - wyspę i brudną – typowo kuchenną, w kubiku zamykanym szklanymi drzwiami. Aranżację kuchni w stylu nowoczesnym przełamuje jedynie detal wyspy kuchennej w stylu folk. Jadalnia natomiast jest przykładem nowoczesnej klasyki z elementami stylu industrialnego.

Aranżacja kuchni z wyspą: kuchnia z łóżkiem?

Aranżacja białej kuchni jest  nowoczesna, właściwie minimalistyczna, gdyby nie jeden szczegół. Wyspa kuchenna, a właściwie jej wykończenie. Dębowe okładziny z krawędziami w stylu folk. W efekcie wyspa wygląda jakby w kuchni stało gigantyczne łoże. Pomysł ten gospodarze od razu podchwycili i zrealizowali. Techniczna przestrzeń białej kuchni została oswojona i ocieplona. Projekt wyspy został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Nawet narożniki u podstawy ścięto tak by folkowa dekoracja mogła zaistnieć samodzielnie. Taki nietypowy dodatek dekoracyjny mógł zaistnieć na wyspie, ponieważ nie ma na niej zlewu ani płyty do gotowania. Jest to tak zwany czysty fragment kuchni. Miejsce na czynności typowo kuchenne i aromatyczne znajduje się w „brudnej kuchni” - wydzielonym miejscu, za szklanymi drzwiami, w kubiku otwieranym jak kredens. Umieszczono tam zlew, płytę do gotowania, piekarnik, szafki, czyli tak naprawdę tam znajduje się kuchnia właściwa. Od strony jadalni kubik obłożony jest szkłem.

Więcej: aranżacja kuchni z wyspą poradnik

 

Aranżacja jadalni: nowoczesna klasyka w surowej przestrzeni

Aranżacja jadalni utrzymana została w stylu nowoczesnej klasyki. Czyli prosty stół z bielonej dębiny i eleganckie, tapicerowane krzesła ozdobione nitami i uchwytami do przesuwania, na dębowych nogach, inspirowane stylem nowojorskim. Całości aranżacji jadalni dopełniają dwie, symetrycznie zawieszone lampy. Fotele z nitami i lampy w stylu industrialnym tworzą parę idealną w aranżacjach w stylu nowoczesnej klasyki. Ściana granicząca z brudną kuchnią obłożono szkłem. Odbija się w nim światło reflektora sufitowego, dające miły efekt „duszka”. Ściana zamykająca klatkę schodową pokryta jest czarną tkaniną. Taka spektakularna okładzina jednak nie tylko zdobi aranżację, ma również właściwości akustyczne. Pusta, otwarta przestrzeń, ograniczona jedynie podłogę wyłożoną ceramiką, sufitem oraz taflami szkła w drzwiach i oknach sprzyja powstawaniu echa. Miękka tkanina działa jak ekran dźwiękochłonny.

Zobacz: aranżacja wnętrz w stylu nowojorskim