IFA 2019. Kuchnia przyszłości według Sharp: wygodna, intuicyjna, oszczędna

2019-09-08 13:29

Marka Sharp zaprezentowała na tegorocznych targach IFA w Berlinie swoją jak dotąd najbardziej energooszczędną i interaktywną ofertę AGD. Wystawa „Talking Kitchens” prezentuje połączenie ultranowoczesnych technologii oraz minimalistycznego designu. Najnowsza oferta, inspirowana ideą „Be Original, Be You”, jest pochwałą indywidualizmu, dającą klientom więcej możliwości wyrażania się w kuchni. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i rozmowy na stoisku 8.2 w hali 101.

IFA 2019. Kuchnia przyszłości według Sharp: wygodna, intuicyjna, oszczędna
Autor: mat. prasowe Sharp Z myślą o osobach ceniących przede wszystkim swój czas i wygodę marka Sharp zaprezentowała również serię urządzeń 1-Touch Pro, zapewniających idealne efekty przy niższym zużyciu energii.

Spis treści

  1. AGD Sharp z asystentami Google Assistant i Alexa
  2. Platforma Innit
  3. GourmetMaestro
  4. Seria 1-Touch Pro
  5. Seria chłodziarko-zamrażarek ColourCatch Retro Combi
  6. Konstrukcja 2020

„Ta wystawa jest doskonałym przykładem naszej idei „Be Original”. Projektując najnowszą ofertę chcieliśmy podkreślić dlaczego jesteśmy inni niż wszyscy. Dlatego z dumą prezentujemy atrakcyjne konstrukcje, wydajne i ultranowoczesne urządzenia oraz innowacyjne technologie. Dla nas technologia to środek do osiągnięcia celu oraz sposób na zapewnienie klientowi możliwości wyrażenia siebie w kuchni. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby piekarnik Love2Cook zintegrowany z platformą Innit. Wierzy-my także, że dom przyszłości to dom inteligentny, dlatego postawiliśmy na rozwiązania proekologiczne ograniczające zużycie wody czy energii” - tak stoisko Sharp na targach IFA 2019 komentuje Alberico Lissoni, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży na Europę.

AGD Sharp z asystentami Google Assistant i Alexa

Marka Sharp po raz kolejny udowadnia, że doskonale rozumie potrzeby współczesnych konsumentów, dla których podstawowe funkcje artykułów gospodarstwa domowego są od dawna niewystarczające. W dobie rozwoju sztucznej inteligencji to właśnie ultranowoczesne technologie stają się kluczowe przy wyborze danego produktu. A wszystko to po to, by zmaksymalizować komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zminimalizować koszty eksploatacji. I taka właśnie jest nowa oferta produktów od Sharp zaprezentowana podczas IFA 2019 w Berlinie.

Urządzenia zaprojektowano przede wszystkim z myślą o łatwości użytkowania, tj. możliwości połączenia ich z najpopularniejszymi cyfrowymi asystentami głosowymi: Google Assistant oraz Amazon Alexa. Wśród produktów Sharp, którymi możemy sterować głosowo jest m.in. 78-litrowy, inteligentny piekarnik klasy energetycznej A, z rekordową liczbą 150 programów automatycznego gotowania. Z asystentami zintegrowano także energooszczędną, inteligentną, 560-litrową, czterodrzwiową chłodziarko-zamrażarkę z zamiennymi komorami zamrażarki, inteligentną zmywarkę mieszczącą 15 kompletów naczyń oraz inteligentną pralkę, o pojemności bębna 10 kg, wyposażoną w ultraszybkie programy i gamę technologii przyjaznych środowisku.

IFA 2019. Kuchnia przyszłości według Sharp: wygodna, intuicyjna, oszczędna
Autor: mat. prasowe Sharp Urządzenia zaprojektowano przede wszystkim z myślą o łatwości użytkowania, tj. możliwości połączenia ich z najpopularniejszymi cyfrowymi asystentami głosowymi: Google Assistant oraz Amazon Alexa.

Platforma Innit

Na stoisku Sharp zobaczyć można także nową wersję inteligentnego piekarnika Sharp Love2Cook, zintegrowanego z pierwszą na świecie kulinarną platformą sieciową Innit. To rozwiązanie rozszerza możliwości kucharzy niezależnie od ich doświadczenia oraz wypełnia lukę między profesjonalną wiedzą kucharską oraz najnowocześniejszą technologią. Platforma Innit została stworzona, by dostosowywać i personalizować przepisy w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że zastępuje ona składniki na podstawie preferowanych i nielubianych produktów oraz wymagań dietetycznych każdego, kto stworzy profil w aplikacji Innit. To narzędzie, optymalizujące wydajność i pozwalające na przygotowanie profesjonalnych posiłków. Nie tylko automatycznie ustawia idealną temperaturę, tryb i czas gotowania, ale również zmienia ustawienia tak, by pasowały do modelu Love2Cook. Innit może także czuwać nad wieloma potrawami w tym samym piekarniku oraz dopilnować, by każda część posiłku była gotowa o tej samej porze.

Po połączeniu konta Innit z inteligentnymi wyświetlaczami, na przykład Google Nest Hub, użytkownicy zyskują możliwość zdalnego sterowania głosem. Dla większego wsparcia podczas gotowania mogą poprosić asystenta Google Assistant o wybór posiłków Innit, odczytanie na głos przepisu, wyświetlenie tysięcy filmików „krok po kroku”, czy wybór ustawień piekarnika.

By na własne oczy przekonać się jak wygląda korzystanie z piekarnika Love2Cook, zintegrowanego z platformą Innit, wystarczy odwiedzić stoisko marki Sharp podczas targów IFA 2019 między 5 a 11 września. Wśród atrakcji odbędą się specjalne pokazy z udziałem profesjonalnego szefa kuchni.

GourmetMaestro

Świadoma wyzwań przed jakimi stoi dzisiejsza cywilizacja, m.in. marnowanie żywności na masową skalę, marka Sharp konsekwentnie rozwija technologie pozwalające dłużej przechowywać produkty spożywcze, zachowując przy tym ich wartości odżywcze. Odpowiedzią na ten problem jest tegoroczna nowość zaprezentowana podczas targów IFA - przełomowy model czterodrzwiowej chłodziarko-zamrażarki GourmetMaestro. By pomóc w walce z marnowaniem jedzenia i jego szkodliwym wpływem na środowisko, ten 560-litrowy model oferuje możliwość zachowywania świeżości produktów na dłużej, dzięki technologiom wspierającym pakowanie próżniowe i fermentowanie żywności. Z tym modelem, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w przygotowywaniu potraw metodą sous-vide oraz fermentowanych przysmaków i napojów, takich jak jogurt, kimchi i chleb, a także wino i piwo.

Seria 1-Touch Pro

Z myślą o osobach ceniących przede wszystkim swój czas i wygodę marka Sharp zaprezentowała również serię urządzeń 1-Touch Pro, zapewniających idealne efekty przy niższym zużyciu energii. Zarówno pralka 1-Touch Pro, z bębnem o pojemności 10 kg, jak i zmywarka, mieszcząca 15 kompletów naczyń, wymagają od użytkownika – dosłownie – jednego ruchu palcem, by wyprać ubrania i umyć naczynia. Po naciśnięciu jednego przycisku oba urządzenia automatycznie obliczają i ustawiają parametry prania oraz zmywania.

IFA 2019. Kuchnia przyszłości według Sharp: wygodna, intuicyjna, oszczędna
Autor: mat. prasowe Sharp Zarówno pralka 1-Touch Pro (na zdjęciu), z bębnem o pojemności 10 kg, jak i zmywarka, mieszcząca 15 kompletów naczyń, wymagają od użytkownika – dosłownie – jednego ruchu palcem, by wyprać ubrania i umyć naczynia.

Seria chłodziarko-zamrażarek ColourCatch Retro Combi

Wbrew opiniom sugerującym, że kuchnie inspirowane wzornictwem są niepraktyczne i nieekonomiczne, marka Sharp przedstawiła nową ofertę wydajnych chłodziarko-zamrażarek ColourCatch Retro Combi w kolorach rubinowej czerwieni, flamingowego różu, brzoskwiniowego odcieniu pomarańczy, delikatnego błękitu, głębokiej zieleni i cytrynowej żółci. Ta designerska linia chłodziarko-zamrażarek, będąca nową wersją stylu retro, oferuje niebanalne połączenie konstrukcji retro oraz ultranowoczesnego, matowego, fakturowanego wykończenia. W ramach interaktywnej wystawy każdy, kto odwiedzi stoisko, będzie mógł zagłosować na swój ulubiony kolor i wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest mikrofalówka Sharp.

Konstrukcja 2020

Wśród nowości AGD od Sharp znalazła się także nowa kolekcja Sharp 2020. To oferta zapowiadająca jeszcze większe przywiązanie wagi do szczegółów. Urządzenia tej serii cechują pochylone panele sterowania, do których użytkownik ma łatwy dostęp. Seria wyróżnia się powściągliwą elegancją i oferuje takie funkcje, jak pozbawione uchwytów konstrukcje czy dyskretne wyświetlacze LED.