Aranżacja kuchni: kuchnia w duchu vintage

2016-04-06 18:39 Joanna Dobkowska

Szalona moda na vintage panująca już od dobrych paru sezonów, bynajmniej nie ogranicza się do salonów. Kuchnię wyposażamy w zabudowę o charakterystycznych kształtach oraz  AGD, w którym zaawansowane technologicznie funkcje kryją się w staroświeckiej obudowie.  Nie zapominamy też o drobiazgach. Czasem wystarczy ich kilka, by kuchnia zyskała styl!

Style minionych dekad dwudziestego wieku silnie działają na wyobraźnię zarówno współczesnych projektantów, jak i osób urządzających mieszkania. Lata 30., 40., 50. i 60. stanowią inspirację dla wielu interesujących zarówno aranżacji, jak i poszczególnych elementów wyposażenia.

Wybierając retro-industrialne klimaty

Warto wtedy wykorzystać stal (najlepiej z widocznymi śladami spawania, nitami itp.) w połaczeniu z surowym drewnem. Do takiej aranżacji dobieramy oświetlenie - lampy rodem z fabryki, przypominające reflektory itp.

Powrót do przeszłości

Można też zainspirować się żywymi barwami epoki rock&rolla, która, zmęczona burą ze względu na brak barwników codziennością czasów wojny, wierzyła w lepsze jutro. Charakterystyczny detal: zaokrąglone krawędzie mebli i/lub AGD. Poza tym odpowiedni klimat nadadzą też otwarte półki z wyeksponowaną zastawą stołową. Sprzęty typu toster, ekspres, robot kuchenny etc. nawiązujące formą i kolorem do wybranej stylizacji również powinny stać na wierzchu.