Kuchnia w kolorze fioletowym. Kolorowe kuchnie inspiracje

2015-01-07 17:57

Fioletowa kuchnia? Czemu nie! Oto udany projekt kuchni: nowoczesny i funkcjonalny. Dobra inspiracja dla osób szukających pomysłów na kolory w kuchni. Doskonale zorganizowany menedżer z przyjemnością oddaje się kulinarnej pasji. W jego kuchni nie ma miejsca na tradycję. Pociąga go to, co oryginalne: i hinduski przepis, i fioletowe szafki kuchenne.

Spis treści

  1. Kolory w kuchni: fioletowy
  2. Projekt kuchni
  3. Wyposażenie kuchni
  4. Kosztorys fioletowej kuchni

Ciekawy projekt kuchni w kolorze fioletowym. Takie kolory w kuchni są rzadkością. Właściciele wybrali do kuchni laminat matowy, a nie – zgodnie z trendem – błyszczący. Wyrazisty kolor zabudowy kuchennej to też hit, właściciele zdecydowali się na jasny fiolet, a nie jak większość: czerwień, czerń lub żółć. Ta aranżacja to doskonały przykład na to, że nawet chłodne kolory w kuchni mogą być odbierane jako przytulne i wprowadzać miły, orzeźwiający nastrój.

Kolory w kuchni: fioletowy

Architektka podsunęła pomysł na kolor w kuchni. Nietypowy w kuchni odcień fioletowy spotkał się z aplauzem właścicieli. - Wraz z podłużnymi białymi płytkami i metalicznymi sprzętami doskonale wpisywał kuchnię w koncepcję nowoczesnego mieszkania.

Projekt kuchni

Oto prawdziwa aranżacja kuchni. Do kuchni wchodzi się z przedpokoju i „brakuje” tu dwóch ścian. Taki rozkład i obecność okna (miła skądinąd) znacznie ograniczają w projekcie kuchni miejsce na zabudowę. Właściciele chcieli, by kuchnia sprawiała wrażenie przestronnej i nowoczesnej. Ktoś musiał popatrzeć na nią okiem profesjonalisty. Skontaktowali się z architektką wnętrz Martą Matelier, która wykonała projekt kuchni, jej pomoc okazała się nieoceniona.

W przejściu między kuchnią i pokojem dziennym powstał blat. Dzięki temu domownicy nadal mają ze sobą kontakt, gdy jedno gotuje, a drugie przebywa w salonie. Za mlecznym szkłem szafek kuchennych widocznych z salonu urządzono barek. Podświetlenie szafek dodaje konstrukcji głębi i lekkości.

Wyposażenie kuchni

Zgodnie z radą projektantki właściciele wybrali sprzęty jednej firmy (ich wybór padł na markę Siemens), by zachować jednakową linię stylistyczną. Błyszczący kolor inox świetnie łączy się z matem fioletowego laminatu zabudowy i przydaje kuchni nowoczesności. Jednokomorowy zlewozmywak w zupełności wystarczy, jeśli w kuchni zaplanowano zmywarkę. Nie umieszczajmy go tuż pod oknem, tradycyjna bateria będzie utrudniała jego otwieranie. Kuchenka gazowa również powinna być oddalona od okna minimum 50 cm

Kosztorys fioletowej kuchni

Podłoga i ściany: szary gres Radica, 110 zł/m2, Zirconio, ok. 5 m2, płytki ścienne Polaris, Zirconio, 87 zł/m2, ok. 2 m2, EURO-CERAMIKA; farba biała Flutex 10, 33,60 zł/0,7 l, ok. 3 l, FLÜGGERMeble kuchenne: ok. 15 tys. zł zabudowa z MDF-u wykończonego matowym lakierem, blat z białej płyty laminowanej, na zamówienie, PROHOME