Design? To proste! Poznaj możliwości, jakie dają nowoczesne okucia

2021-06-11 12:04 Materiał sponsorowany

Idealna kuchnia to harmonia estetyki i funkcjonalności. W takim wnętrzu przebywanie to czysta przyjemność: atrakcyjność wizualna poszczególnych elementów wyposażenia łączy się z ich praktycznością i wygodą uzytkowania. Jednym z nich są nowoczesne okucia – niepozorne elementy konstrukcyjne kuchennej zabudowy, które pełnią bardzo ważną rolę.

Kuchnia
Autor: materiały prasowe HAFELE Szafki z okuciami Free Fold

Spis treści

  1. Płynność ruchów i elegancki wygląd
  2. Mały format, duże możliwości

Płynność ruchów i elegancki wygląd

Okucia szafek kuchennych wpływają nie tylko na funkcjonalność mebli, ale również na ich wygląd. Ciekawymi możliwościami i designem mogą poszczycić się podnośniki z rodziny Free marki Hafele, a szczególnie modele Free Flap, Free Fold, Free Swing oraz Free Up. Każdy z nich wprowadza do kuchni inny klimat i pozwala zaaranżować przestrzeń dokładnie w taki sposób, jaki chcemy – bez ograniczeń i z uwzględnieniem aktualnych trendów.

Okucia z rodziny Free zapewniają delikatne ruchy frontów: klapy przemieszczają się przy użyciu minimalnej siły, zarówno podczas otwierania, jak i zamykania (również w przypadku klap o dużym ciężarze). Ponadto, klapy możemy zatrzymać w dowolnej pozycji, dzięki temu uchwyt jest zawsze w zasięgu ręki. Korzystanie z szafek wyposażonych w okucia Free to maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Wybór sposobu otwierania kuchennej zabudowy to kwestia indywidualna. Okucia warto dobierać również do wielkości metrażu kuchni i pozostałych elementów wyposażenia. Jeśli na przykład korpusy naszych szafek mają niewielką głębokość, śmiało możemy zdecydować się na podnośniki Free Flap z opcją klasycznego otwierania do kąta 90 lub 107 stopni (pozycję otwierania możemy dostosować do swoich potrzeb).

Szafka z okuciem Free Flap
Autor: materiały prasowe HAFELE Szafka z okuciem Free Flap

Idealnym do klap dwuczęściowych i z wyższymi frontami będzie podnośnik Free Fold. Jego ogromną zaletą jest to, że przy otwieraniu zajmuje mało miejsca przed szafką i niewiele miejsca na górze. Co więcej, ten typ okucia daje ciekawe możliwości projektowania frontów.

Elegancki przebieg ruchu zapewnia natomiast podnośnik Free Swing, który idealnie sprawdza się w przypadku klap o dużych powierzchniach. Umożliwia on wychylenie klapy ponad korpus i wygodny dostęp do zawartości szafek.

W małych kuchniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota świetnie spełni swoją funkcję okucie Free Up, które prawie zupełnie nie zajmuje miejsca przed szafką. Free Up umożliwia przesunięcie klapy do góry, równolegle, wzdłuż mebla i umożliwia wygodny dostęp do zawartości szafek.

Kuchnia
Autor: materiały prasowe HAFELE
Podnośnik Free Up
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Up
Podnośnik Free Swing
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Swing

Mały format, duże możliwości

Mówiąc o okuciach, nie możemy pominąć nowego, wyjątkowego członka rodziny Free – podnośnika Free Space, który mimo swoich niewielkich rozmiarów, daje ogromne możliwości aranżacyjne.

Zachwycający eleganckim minimalistycznym designem podnośnik Free Space świetnie pasuje do płytkich korpusów szafek. Sam zajmuje jedynie 63 mm we wnętrzu mebla i – co imponujące ze względu na jego małe rozmiary – pozwala na dźwiganie frontów do 10.7 kg! Dzięki temu możemy swobodnie projektować estetyczną i funkcjonalną zabudowę kuchenną w każdym rozmiarze.

Warto wspomnieć, że okucia Free Space dopasujemy niemal do wszystkich dostępnych na rynku frontów, co dodatkowo poszerza możliwości aranżacyjne, podobnie jak dostępność podnośników w czterech modnych kolorach: białym, jasnoszarym, antracytowym i czarnym.

Podnośnik Free Space marki Hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Space

Mimo że okucia są elementami konstrukcyjnymi szafek, mają ogromny wpływ na to, jak dany mebel wygląda, a więc śmiało można powiedzieć, że wpływają na estetyczny odbiór całej kuchni. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych podnośników, kuchenną zabudowę możemy dostosowywać do swoich osobistych gustów i potrzeb. A w aranżacji kuchni właśnie o to chodzi.

Więcej na www.hafele.pl