Dorota Szelągowska pokazała swoją nową kuchnię. Można się poczuć jak u babci

2023-02-14 11:51

Kilka miesięcy temu Dorota Szelągowska przeprowadziła się do nowego mieszkania. Jeśli pamiętacie jej dotychczasowy apartament, będziecie zdziwieni, w jakim kierunku poszła projektantka! Teraz na swoim Instagramie pokazała w całej okazałości kuchnię.

Dorota Szelągowska
Autor: instagram.com/dotindotin

Dorota Szelągowska uznała, że chciałaby mieszkać nieco “prościej” i “skromniej”. 

Tym razem poczułam jeszcze, że chcę mniej i prawdziwiej. Wiem, że to brzmi pretensjonalnie, ale nic nie poradzę. Moje poprzednie mieszkanie było za duże i za luksusowe. To, w którym mieszkam teraz, dużo bardziej do mnie pasuje. Czuję się jak w domu. Po prostu. Skrzypi podłoga, są krzywe ściany i stara klatka schodowa

- napisała na swoim Instagramie.

Jak wyglądała poprzednia kuchnia Doroty Szelągowskiej?

W poprzedniej kuchni projektantka postawiła na meble o granatowych frontach, które zestawiła z różowymi ścianami i złotym okapem-tubą. Jasne blaty i marmurkowy backsplash dodały całości pazura, a dodatkowy błysk zapewniły srebrne uchwyty do mebli oraz złoty kran. 

Jak wygląda nowa kuchnia Szelągowskiej?

W ten weekend Dorota Szelągowska odwiedziła swoją mamę. Dom Katarzyny Grocholi, a dokładnie jego salon, przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zmęczona projektantka napisała o tym w swoich mediach społecznościowych:

"Powróciwszy z czułych objęć mamusi i zakończywszy czułe obejmowanie jej mebli podczas jeszcze czulszego przestawiania ich po zyliard metrowym salonie, zasiadłam w końcu we własnej kuchni. I lubię ją. (...) To był super weekend, a moja mama jest najlepsza na świecie, chociaż ma tyle mebli i dodatków, że spokojnie można by tym urządzić z dwanaście mieszkań. I teraz sobie muszę pooddychać swoim porządkiem". 

Kuchnia Szelągowskiej
Autor: instagram.com/dotindotin

Ten wpis opatrzyła zdjęciami swojej kuchni. Wcześniej projektantka pokazała jedynie ogromny kredens, a teraz zdecydowała się pokazać ją w całej krasie. W poprzednim mieszkaniu posiadała otwartą kuchnię, teraz natomiast po raz pierwszy ma w osobnym pomieszczeniu. W swoich mediach społecznościowych zastanawiała się, czy nie jest to tęsknota za dzieciństwem, ponieważ kiedy jeszcze mieszkała ze swoją mamą ta nie uznawała aneksów. 

Kuchnia Doroty Szelągowskiej
Autor: instagram.com/dotindotin

Kuchnia Doroty Szelągowskiej jest dosyć spora, ma 15 m kw., podczas gdy sypialnia tylko 6! Dzięki temu udało się tam zmieścić nie tylko meble kuchenne, ale właśnie ogromny kredens, na którym Szelągowska stworzyła artystyczną wystawę z naczyń, a także długi stół, przy którym stanęło pięć krzeseł, a nawet kanapa!

Ta kuchnia przypomina nam nieco kuchnię babci. Jest przytulnie, swojsko, trochę rustykalnie i  panuje tam prawdziwy miszmasz. Kwiecistą podłogę projektantka zestawiła z meblami o białych frontach, drewnianym blatem, płytkami-cegiełkami, które pokryły całą ścianę, a nad surowym stołem z dech zawisł żyrandol z koralików. 

Kuchnia Doroty Szelągowskiej
Autor: instagram.com/dotindotin

Przy drzwiach balkonowych stanęła designerska lodówka, której koloru nie da się określić ze względu na światło. Może być biała albo w barwie rozbielonej zieleni. W tym drugim przypadku byłby to bardzo ciekawy kontrast, ponieważ dokładnie po drugiej stronie pomieszczenia znajdują się bordowe drzwi!

Która kuchnia podoba wam się bardziej?

Przeczytaj również:

#MuratorOgroduje: Kwiaty na balkon - 3 gatunki kwiatów, które odmienią Twój balkon!
Materiał sponsorowany