Asystentka Doroty Szelągowskiej pokazała mieszkanie. Wnętrza to istna bajka

2022-09-07 14:26

Marika Jóźwiak to dekoratorka wnętrz i prawa ręka Doroty Szelągowskiej, która pomaga jej zmieniać polskie mieszkania w „Totalnych remontach Szelągowskiej”. A jak Marika urządziła swoje cztery kąty? Mamy zdjęcia!

mieszkanie Mariki Jóźwiak
Autor: instagram.com/marikaolimpia

Jak mieszka Marika Jóźwiak z „Totalnych remontów Szelągowskiej”?

Na swoim Instagramie Marika chętnie dzieli się z obserwującymi zdjęciami swojego mieszkania. A jest się czym chwalić, bo wnętrza zaprojektowane przez współpracownicę Doroty Szelągowskiej naprawdę robią wrażenie!

Pod jednym ze zdjęć dekoratorka napisała, co myśli o swoim mieszkaniu i jaki styl jest jej najbliższy:

- Wiecie, że jestem fanką eklektycznych wnętrz, bo z połączenia stylów zawsze wychodzi coś fajniejszego. Moje mieszkanie mogę określić jako scandi-boho, czyli jasne proste wnętrza, ze sporą ilością dodatków boho. Bardzo lubię przestrzeń i bardzo zależało mi na tym, aby w tym mieszkaniu, pomimo niewielkich rozmiarów, była ona odczuwalna. - wyznała.

Dwupokojowe mieszkanie Mariki Jóźwiak ma niespełna 43 metry, ale mimo ograniczonego metrażu dekoratorce udało się wykreować przytulną i jednocześnie modną przestrzeń. Całość prezentuje się obłędnie – widać, że właścicielka podczas urządzania zwróciła uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół czy dodatek.

Salon z kuchnią

Największym pomieszczeniem w mieszkaniu Mariki Jóźwiak jest salon połączony z kuchnią. Jasna, pełna światła przestrzeń dzienna oddzielona jest od strefy kuchennej białą wyspą.

W centralnej części salonu dekoratorka umieściła dwie sofy w odcieniu ciepłego brązu. Między nimi stanęły dwa okrągłe stoliki – jeden złoty, drugi czarny. Część podłogi wyłożonej szarymi panelami pokrywa jasny dywan.

Białe ściany pokrywa galeria obrazów (przeważają w nich biało-niebieskie kontrasty) autorstwa Mariki oraz jej męża, Michała Bonikowskiego. Nad sofami wiszą lampy w stylu boho, a dalej – stoją duże donice z soczyście zieloną roślinnością.

W strefie kuchennej (oddzielonej od salonu białą wyspą) uwagę przykuwa szczególnie okrągły złoty okap. Złote motywy powtarzają się także w hokerach, baterii kuchennej czy ozdobnej ramie lustra.

Sprzęty kuchenne w większości są zabudowane i niewidoczne od strony salonu. Kuchenne szafki w kolorze ciemnego drewna stanowią ciekawy kontrast do dominującej we wnętrzu bieli.

Sypialnia

Mimo ogromnego wrażenia, jakie robi salon czy kuchnia Mariki Jóźwiak, palmę pierwszeństwa musimy jednak przyznać sypialni, która oddzielona jest od salonu szklanymi drzwiami. Sypialnia jest cała biała (deski podłogowe, ściany, szafa, zasłony).

Hegemonię bieli przełamuje ogromna zielona palma w plecionym koszu ustawiona tuż przy wejściu do pokoju, złota rama okrągłego lustra zawieszonego nad łóżkiem, a także samo łóżko z zagłówkiem – obite szarą, miękką tkaniną.

Na uwagę zasługuje również czarny fotel w stylu boho, na którym można wygodnie się rozsiąść z kawą czy dobrą książką.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE