Najgorętszy światowy trend! Tak urządzisz modną kuchnię

2024-03-19 10:52

Lubisz przestronne i minimalistyczne wnętrza? Niewidzialna kuchnia to coś dla Ciebie! Jest też jednym z najgorętszych światowych trendów. Taka kuchnia wtapia się w otoczenie, jest harmonijna i piękna. Na próżno szukać tam sprzętów, przyborów kuchennych i zbędnych bibelotów. Są pochowane w nowoczesnych szafkach, które zwykle nie mają uchwytów, a swoją prostą formą po prostu zachwycają! Jaka jest niewidzialna kuchnia? Sprawdź!

Spis treści

  1. Jaka jest niewidzialna kuchnia?
  2. Aneks kuchenny za zabudową
  3. Ukryta zabudowa 
  4. Stylowe dodatki

Jaka jest niewidzialna kuchnia?

Niewidzialna kuchnia na pierwszy rzut oka nie przypomina tradycyjnego miejsca do gotowania. Nie spotkamy tutaj widocznych akcesoriów kuchennych, wielkich okapów i bibelotów. Dodatki są wyszukane i dobrze skomponowane z otoczeniem. 

Najnowsze realizacje prezentują kuchnie otwarte na salon, które kompletnie nie przykuwają wzroku. Dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań doskonale maskują się z resztą mieszkania.

Aneks kuchenny za zabudową

Smukłe blaty, szafki ozdobione sztukaterią, płytkie zlewozmywaki, a może nawet płyta indukcyjna schowana za zamkniętą zabudową, czynią to miejsce niezwykle harmonijnym. Nowoczesne drzwiczki, za którymi schowamy aneks kuchenny mogą być pokryte kamienną osłoną, dzięki czemu będą wyglądać luksusowo.

Ukryta zabudowa 

Meble mogą sięgać od podłogi do sufitu, podkreślając tym samym wysokość pomieszczenia. Efektownie wyglądają pokryte sztukaterią, kamieniem czy drewnem. 

Najlepiej, gdy nasza zabudowa wtapia się w ścianę. Warto też zrezygnować z uchwytów.

Stylowe dodatki

Jeśli decydujemy się na dodatki w niewidzialnej kuchni to tylko takie, które będą pasowały do naszego salonu. Może być to ręcznie wykonana ceramika, książka w pięknej oprawie lub piękny, kamienny wazon.

W takiej nowoczesnej i minimalistycznej kuchni unikamy papierowych ręczników czy ścierek w widocznych miejscach. Na co dzień może wydawać nam się to uciążliwe, jednak w dobrze zaprojektowanej kuchni na wszystko znajdzie się miejsce - tylko za zamkniętymi drzwiczkami.

Zobacz także:

Listen on Spreaker.