Naklejki do kuchni: na ścianę, meble, lodówkę. Szybka metamorfoza wnętrza!

2019-05-29 16:54

Naklejki do kuchni to szybki sposób na metamorfozę wnętrza. Są tanie, mają setki wzorów i w kilkanaście minut mogą odmienić wygląd monotonnej kuchni. Co warto wiedzieć o naklejkach do kuchni?

Naklejki do kuchni
Autor: Pixers Za pomocą naklejek można przeprowadzić szybką metamorfozę kuchni

Spis treści

 1. Do czego służą naklejki na ścianę?
 2. Ile kosztują naklejki na ścianę do kuchni?
 3. Gdzie kupić dobre jakościowo naklejki do kuchni?
 4. Naklejki na ścianę zamiast płytek
 5. Naklejki na płytki kuchenne
 6. Naklejki na meble kuchenne
 7. Naklejki na lodówkę

Naklejki na ścianę to świetny element dekoracyjny, który zapewnia szybką metamorfozę każdego wnętrza. W sklepach online znajdziemy setki dekoracyjnych wzorów, spośród których możemy wybrać te najbardziej nas interesujące. Ale naklejki do kuchni nie służą wyłącznie do dekoracji – mogą też sprawić, że nasze stare meble kuchenne zamienią się w całkiem nowe szafki.

Do czego służą naklejki na ścianę?

Naklejki na ścianę stanowią ciekawy element dekoracyjny. Popularne są:

 • napisy związane z celebrowaniem picia kawy („Coffee time”, „Najpierw kawa”);
 • pytania (np. „Jesteś głodny?”);
 • życzenia (np. „To będzie piękny dzień”);
 • cytaty motywacyjne;
 • zasady regulujące życie rodzinne (np. „W naszym domu mówimy prawdę / uśmiechamy się”);
 • sformułowania podkreślające, że to jest właśnie nasz rewir (np. „Moja kuchnia, moje królestwo”).

Ale naklejki na ścianę mogą także zastąpić remont. Fototapeta przyklejona między szafkami kuchennymi doskonale zastąpi płytki, naklejki na meblach kuchennych zaś całkiem zmienią ich wygląd.

Ile kosztują naklejki na ścianę do kuchni?

Naklejki na ścianę kosztują naprawdę niewiele. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych kupimy naklejki, które odmienią powierzchnię dużej ściany. Właśnie z tego względu cieszą się tak dużą popularnością.

..  Wybieramy naklejki ścienne >>>

Gdzie kupić dobre jakościowo naklejki do kuchni?

Naklejki do kuchni znajdziemy w popularnych marketach budowlanych. W internecie jednak jest dużo większy wybór – sklepy online, specjalizujące się w sprzedaży akcesoriów dekoracyjnych, mają w swojej ofercie tysiące wzorów. W internecie możemy również zobaczyć, jak naklejki prezentują się na ścianie, szafce czy lodówce, co pomaga nam wyobrazić sobie, jak będą wyglądały w danym wnętrzu.

Naklejki na ścianę zamiast płytek

Fototapeta przyklejona pomiędzy szafkami kuchennymi daje bardzo ciekawy efekt. Możemy również użyć pojedynczych naklejek o wymiarach jak płytki. W ten sposób da się ciekawie okleić wszystkie kafelki kuchenne lub tylko wybrane, tworząc dynamiczne dekoracje. A co cieszy się największą popularnością?

 • Motywy z owocami i warzywami – ożywiają wnętrze i wręcz zachęcają do przygotowania zdrowego posiłku.
 • Motywy kawowe czy kwiatowe – subtelnie dopełniają styl kuchni, zwłaszcza tradycyjnej czy skandynawskiej.
 • Fototapety za szkłem – efektowne i znakomita alternatywa dla płytek. Wybór fotografii i wzorów, które można wydrukować w formie tapety do kuchni, jest ogromny.

Decydując się na przyklejenie naklejek zamiast płytek, warto zamówić takie, które zostały wydrukowane na laminacie. Dzięki temu będziemy mogli czyścić je na mokro. Nie trzeba się też wtedy martwić, że naklejki szybko stracą swój nieskazitelny wygląd.

..  10 pomysłów na TANI remont kuchni >>>

Naklejki na płytki kuchenne

Naklejki na płytki kuchenne mogą stanowić ciekawą ozdobę. W kuchni, w której przestrzenie między szafkami wyłożone są białymi kaflami, pasek kolorowych naklejek jest w stanie przełamać stonowany styl pomieszczenia.

Jak wykorzystać takie naklejki? Dużym powodzeniem cieszą się obecnie kolorowe, marokańskie wzory. Jeśli podoba nam się ten trend, ale nie jesteśmy przekonani, czy chcielibyśmy skuwać nasze płytki i kłaść nowe, spróbujmy najpierw przymocować naklejki. Dzięki temu niskim kosztem i bez dokonywania rewolucji w domu przekonamy się, czy marokańskie wzornictwo rzeczywiście sprawdzi się w naszym domu.

Naklejki na meble kuchenne

To coraz gorętszy trend, tym bardziej że koszty tradycyjnego remontu kuchni nie szacuje się w tysiącach, ale często w dziesiątkach tysięcy złotych. Zanim więc poświęcimy wszystkie oszczędności czy zaciągniemy kolejną pożyczkę, możemy spróbować odmienić oblicze starej kuchni, stosując naklejki kuchenne.

Okleina na meblach kuchennych szybko zmieni ich wygląd: ciemną kuchnię zamieni w jasną, białe szafki w kolorowe. Okleić można również blaty kuchenne (np. wykorzystując popularny motyw betonu dekoracyjnego).

Co ciekawe, internauci chwalą sobie jakość takiego rozwiązania i podkreślają, że okleina nie schodzi z szafek zbyt szybko. Nie odkleja się również przy wycieraniu na mokro. Jeśli odpryśnie w najczęściej używanych miejscach, szybko można ją podkleić, bo przecież nowa okleina kosztuje niewiele.

Naklejki na lodówkę

Naklejki na lodówkę to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie boją się eksperymentów dekoratorskich. Producenci zapewniają nam możliwość nie tylko udekorowania części lodówki, ale również oklejenia jej w całości. Fototapeta na lodówce to rozwiązanie dla osób, które np. kupiły mieszkanie z rynku wtórnego ze starymi sprzętami. Jeśli lodówka nie prezentuje się z zewnątrz najlepiej, ale spełnia swoje funkcje, czyli właściwie chłodzi, warto przed zakupem nowej zwyczajnie okleić tę, którą mamy. Lodówka z fototapetą zupełnie zmienia swój wygląd.

Naklejki do kuchni to szybki, a przede wszystkim tani sposób na metamorfozę wnętrza. Możemy je wybrać tak, by podkreślić styl pomieszczenia lub dodać mu odrobiny szaleństwa.