Fototapeta 3D do kuchni, salonu, sypialni: jak wybierać fototapety? Porady i ZDJĘCIA

2017-08-29 14:22

Fototapeta 3D do kuchni to świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Przykład? W kuchni urządzonej w klubowym stylu na jednej ze ścian zastosowano fototapetę 3D. Ale takie rozwiązania doskonale sprawdzają się także w innych pomieszczeniach. Jak wybierać fototapety 3D do sypialni, salonu i wspomnianej kuchni?

Spis treści

  1. Fototapeta 3D do kuchni: klubowa aranżacja
  2. Fototapeta 3D do kuchni i kolory ścian
  3. Jak urządzić kuchnię: optycznie powiększona mała kuchnia
  4. Fototapety 3D do innych pomieszczeń
  5. Modne motywy dekoracyjne na fototapetach 3D
  6. Galerie zdjęć: fototapety i tapety w kuchni

Mała kuchnia to przede wszystkim wyzwanie ergonomiczne. Jak ją optycznie powiększyć? Jednym z polecanych rozwiązań jest zastosowanie fototapety 3D. Nowa aranżacja kuchni z tapetą 3D to poczucie przestrzeni. Kiedy ściany nie chcą ustąpić nawet na milimetr, a w nowoczesnym, wyrazistym charakterze wnętrza nie mieszczą się delikatne odcienie, dodatkowy wymiar w kuchni zapewni nam zaledwie kilka iluzjonistycznych sztuczek, jak trójwymiarowa fototapeta 3D na ścianie.

Zastosowanie tapety z trójwymiarowym, dynamicznym wzorem lub geometrycznym motywem w odważnych kolorach doda każdemu wnętrzu wyrazistego charakteru.

Fototapeta 3D do kuchni: klubowa aranżacja

Stan wyjściowy to naprawdę mała kuchnia, właściwie niewielki aneks kuchenny. Nowa aranżacja kuchni zmieniła wiele. Dolne szafki w kolorze mocnej czerwieni wydają się magicznie lewitować - to zasługa wysokiego cokołu z blachy odbijającego surową szarą posadzkę. Górnych szafek nie ma wcale - została tylko inspirowana barowymi rozwiązaniami niewielka półka o obłych krawędziach. Zawieszona na lekko odsuniętym od ściany panelu oklejonym fototapetą 3D z trójwymiarowym dynamicznym wzorem, stwarza dodatkowy plan i zwodzi oczy. Jej obecność w kuchni niweczy bowiem wrażenie, że panel, za którym umieszczono świetlówki, roleta okienna o oryginalnym wzorze sąsiadująca z parapetowym ogródkiem.

..  Tapety z napisami, czyli modne litery na ścianie >>>

..  Tapety 3D: cegła, beton, kamień i drewno jak prawdziwe >>>

Fototapeta 3D do kuchni i kolory ścian

W tworzeniu złudzeń w aranżacji kuchni z fototapetą 3D oprócz dosłownych chwytów istotna jest także wolność od natłoku detali i akcesoriów: szafki otwierane jedynie dotknięciem ręki oznaczają brak uchwytów, a błyszcząca powierzchnia frontów odbija światło i okoliczne meble jak tafla barwionego szkła, co sprawia, że mała kuchnia staje się przejrzysta i optycznie bardzie przestrzenna. Wnętrze kuchni zyskało oddech dzięki mocnemu akcentowi kolorystycznemu i prostemu fotograficznemu trikowi - jego hermetyczny, mocny styl bilansują świeże, żółte i zielone dodatki oraz zastępujące klasyczne płytki glazury trawy i zioła.

..  Wybieramy tapety do kuchni. Jakie będą najlepsze? >>>

Jak urządzić kuchnię: optycznie powiększona mała kuchnia

  • Postawić na błyszczące powierzchnie: lśniące fronty szafek, lustrzane drzwi kuchenki, stalowe dodatki, które odbijają przedmioty zgromadzone w kuchni, zwielokrotniając jej przestrzeń.
  • Na jednej ze ścian kuchni przyklej trójwymiarową fototapetę 3D - wydruk stworzy wrażenie głębi.
  • W niewielkiej odległości od ściany zamontować ściankę z karton-gipsu i podświetlić ją od tyłu. Sączące się światło optycznie powiększy przestrzeń.
  • Ściany kuchni pomalować na biało albo na inny jasny kolor.

Fototapety 3D do innych pomieszczeń

Ściana w trzech wymiarach to ciekawe rozwiązanie nie tylko do kuchni, lecz także innych pomieszczeń:

Fototapety 3D do sypialni: w pokoju do relaksu bodaj najczęściej stosuje się tapety i fototapety, zwłaszcza na ścianie za zagłówkiem łóżka. Fototapetę 3D należy oczywiście dopasować do nastroju w sypialni i stylu aranżacyjnego, który został do niej wybrany. Lepiej zrezygnować z wzorów krzykliwych i bardzo wyrazistych, bo mogą zakłócić harmonię wystroju – tak istotną w przypadku sypialni. Polecamy zwłaszcza fototapety z naturalnymi krajobrazami: lasem, górami, morzem. Świetnie się sprawdzą także wzory imitujące materiały wykończeniowe, czyli cegłę, beton, deski drewniane, kamień. A najlepsze kolory? Przede wszystkim błękit, biel, szarość oraz pastele (beż, róż czy miętowa zieleń).

..  Tapety do sypialni krok po kroku: porady, inspiracje, ZDJĘCIA >>>

Fototapety 3D do salonu: efektowna fototapeta w pokoju dziennym staje się główną dekoracją wnętrza, dlatego starajmy się, by wzór bądź motyw dekoracyjny jak najlepiej wpisywał się w naszą wizję wystroju. W salonie świetnie prezentują się krajobrazy – leśne, morskie, górskie, ale też panoramy miejskie. W tym sezonie królują motywy egzotyczne, możemy więc postawić na fototapetę 3D z liśćmi i kłączami jak z amazońskiej dżungli.

Fototapety 3D do łazienki: podobnie jak w przypadku kuchni, mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. W małej łazience wybierajmy jasne kolory oraz delikatne motywy dekoracyjne. W większej można nieco zaszaleć i dodać pomieszczeniu głębi za pomocą zabawnego zdjęcia albo kompozycji przyciągającej wzrok ze względu na motyw albo intrygującą paletę barwną.

Modne motywy dekoracyjne na fototapetach 3D

Fototapeta 3D pozwala wprowadzić do wnętrza właściwie wszystko, co sobie wymarzymy i co zostało uchwycone na zdjęciu. Ale warto przyjrzeć się trendom, które podsuwają gotowe inspiracje – w razie braku pomysłu!

Świat przyrody: fototapeta 3D z zamglonym lasem pojawia się w ofercie wielu producentów. Do tego dochodzą motywy egzotyczne rodem z dzikiej dżungli. Inny modny motyw dekoracyjny? Fototapeta 3D z liśćmi – palmy, monstery, bananowca albo kilku roślin naraz.

Zwierzęta: najczęściej wybierane są te bliskie sercu, czyli zwłaszcza koty i psy. Dużą popularnością cieszą się tapety z końmi oraz egzotycznymi drapieżnikami.

Miasta: w ciągu dnia albo o zmroku, pięknie oświetlone. Jeśli mamy swoją ulubioną metropolię, warto wprowadzić jej klimat do wnętrza właśnie za pomocą fototapety 3D.

Pejzaże morskie i górskie: naturalne krajobrazy, niezakłócone działalnością człowieka, pozwolą na nowo odkryć związek z przyrodą.

Galerie zdjęć: fototapety i tapety w kuchni