Najmodniejsze tapety do kuchni: aranżacje kuchenne z tapetą w roli głównej

2021-03-22 10:03

Najmodniejsze tapety do kuchni potrafią skutecznie odmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wzór i materiał, warto dokładnie przyjrzeć się tapetom w kuchni. Podpowiadamy, jakie modne tapety do kuchni wybrać i czym kierować się podczas zakupu.

Spis treści:

Najmodniejsze tapety do kuchni

Tapety do kuchni dostępne są w niemal nieograniczonej palecie kolorów i wzorów. Jak z gąszczu deseni wybrać tę idealną? Tapeta w kuchni sprawdzi się zarówno nad blatem kuchennym, jak i na ścianie. Ważne, aby aranżacja kuchni z tapetą była ciekawa, a motyw dekoracyjny nie przytłaczał wnętrza.

Kuchnia jest pomieszczeniem intensywnie użytkowanym i łatwo w niej o zabrudzenia. Dlatego tapety do kuchni, nawet te najmodniejsze muszą być w pełni dostosowane do tych trudnych warunków. Na co więc zwracać uwagę, wybierając tapetę do kuchni? Przede wszystkim tapety kuchenne muszą być odporne na wilgoć oraz zabrudzenia.

Chodzi tu też o plamy z gatunku „trudnych”: tłuszcz, kawa, wino, niektóre owoce i warzywa (chociażby granaty czy buraki). Warto więc wybierać modne tapety do kuchni, które łatwo umyjemy, a im samym nie zaszkodzi podwyższona temperatura, wilgoć czy gorący tłuszcz (lubi pryskać w kuchni!).

Modne tapety do kuchni - jakie wybrać?

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje tapet, które doskonale sprawdzają się w kuchni - pod względem wyglądu i funkcjonalności. Pierwsza grupa to tapety winylowe. Wybierajmy te cienkie i gładkie, najlepiej o połyskującej, solidnej powierzchni, której niestraszne zabrudzenia czy wilgoć. Wysokiej klasy kuchenne tapety winylowe nie potrzebują dodatkowej ochrony, nawet jeśli zamontujemy je nad blatem i w pobliżu kuchenki. Zawsze jednak można zabezpieczyć tapetę taflą szkła.

W drugiej grupie znajdują się tapety z włókna szklanego, którego w swojej strukturze przypominają tkaniny. Są odporne na plamy, wilgoć, a nawet działanie ognia - znakomicie sprawdzą się więc w kuchni. Tapety z włókna szklanego przeznaczone są do malowania, i to wielokrotnego. Pamiętajmy jednak, że trudno je usunąć. Najczęściej odchodzą razem z tynkiem.

Tapety papierowe w kuchni - czy to dobry pomysł?

Tapety papierowe, czyli te najtańsze i najłatwiej dostępne, nie najlepiej sprawdzają się w kuchni – po prostu szybko się zniszczą. Jeśli jednak zabezpieczymy je szkłem, mogą się pojawić nawet nad blatem. Ważne tylko, by nie były poddawane działaniu wilgoci, czyli muszą być perfekcyjnie zamknięte za szkłem.

Tapety ścienne - trendy we wzornictwie ściennym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE