Tapety z napisami do różnych pomieszczeń. Co wybrać? Porady, inspiracje, ZDJĘCIA

2017-08-24 16:00

Hasło motywujące do działania, ulubiony cytat z filmu bądź książki, a może dekoracyjne litery? Tapety z napisami to świetny sposób na dodanie wnętrzu charakteru czy podkreślenie własnych zainteresowań. Radzimy, na co warto zwrócić uwagę, by tapeta z napisami okazała się strzałem w dziesiątkę.

Spis treści

  1. Moda na typografię we wnętrzach
  2. Hasła na tapetach z napisami
  3. Tapety z napisami: różne kroje pisma
  4. Tapety z napisami: dekoracyjne litery
  5. Tapety ścienne: GALERIE ZDJĘĆ

Litery mogą być ułożone w konkretne napisy – wtedy niosą określone przesłanie. A jeśli są rozrzucone niby przypadkiem, tworzą atrakcyjną graficzną kompozycję.

Moda na typografię we wnętrzach

Typografia jest sztuką projektowania liter i znaków oraz układania tekstu. A skoro to dziedzina sztuki, to coraz śmielej sięgamy po nią, urządzając i dekorując mieszkania. Pojedyncze litery, dekoracyjne napisy, sentencje i cytaty z powodzeniem zastępują obrazy i plakaty. Ozdabiają przedmioty codziennego użytku, np. zastawę stołową, a także akcesoria łazienkowe, kuchenne i inne. Sprawdzają się też na większych płaszczyznach, dlatego wybór tapet z takimi wzorami jest ogromny. Co więcej, pasują do każdego stylu.

Hasła na tapetach z napisami

Tapety z napisami, na których uwieczniono ulubione hasła, stają się praktyczną dekoracją mającą moc oddziaływania na psychikę. W przedpokoju może się pojawić tapeta z napisem zabawnym, przewrotnym, co wprawi gości w dobry humor. W kuchni zaś – poprzez napisy – wspomagajmy apetyt domowników. W salonie panuje właściwie pełna dowolność. Wezwanie do działania, relaksu, hasło przywołujące miłe wspomnienia – opcji jest mnóstwo. A co z sypialnią? To zależy od miejsca, w którym przykleimy tapetę. Jeśli znajduje się na ścianie za zagłówkiem łóżka, powinna dobrze na nas wpływać wieczorem, a rano, po przebudzeniu, dodawać energii.

..  Tapety 3D, czyli piękna ściana w trzech wymiarach >>>

..  Jak wybierać tapety do sypialni? Porady, inspiracje, ZDJĘCIA >>>

Tapety z napisami: różne kroje pisma

Wybierając tapety z napisami, zwracajmy uwagę na krój pisma. Powinien on pasować do stylu wnętrzarskiego, który króluje w domu. We wnętrzach klasycznych świetnie sprawdzą się ozdobne napisy lub większe fragmenty (książek, opowiadań, esejów), zapisane ozdobnymi literami jak ze starej księgi albo też pismem „ręcznym”. Styl industrialny polubi zaś kroje pisma kojarzące się z oznaczeniami przemysłowymi i fabrycznymi. A może trochę eklektyzmu? Wtedy zdecydujmy się na wspólny akcent kolorystyczny. Na przykład niech to będzie nowoczesny krój liter i klasyczna komoda – obydwa elementy w kolorze brązowym.

..  Tapety dla dzieci – co wybrać? Porady z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

Tapety z napisami: dekoracyjne litery

Doskonałe walory dekoracyjne mają już same litery. Polecamy zwłaszcza luźne ich zestawienia, tzn. takie, które nie układają się w słowa. Do wyboru są zresztą różnorodne stylistyki, ale warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te nowoczesne, skandynawskie i industrialne. Intrygujący efekt we wnętrzach zapewniają tapety 3D z literami. A może by tak cyfry? Miłośnicy matematyki i umysły ścisłe – do dzieła!

Tapety ścienne: GALERIE ZDJĘĆ

Tapety ścienne stanowią prosty i tani sposób na efektowną metamorfozę wnętrza. Można je układać w każdym pomieszczeniu, nawet w wilgotnej kuchni czy łazience. Oczywiście trzeba wybrać odpowiedni model do takich trudnych warunków. W galeriach zdjęć prezentujemy różne ciekawe rozwiązania w dziedzinie tapet na ścianę.