Dekoracja ścian: plakat zamiast obrazu

2014-09-17 16:44

Jeśli wydaje ci się, że obraz to jedyny słuszny rodzaj dekoracji ścian, który sprawia, że wnętrze nabiera kunsztownego, a zarazem oryginalnego charakteru, jesteś w błędzie! Teraz nadchodzi czas plakatów w roli głównych dekoracji wnętrz. Oto galeria 12 przykładowych aranżacji wnętrz z użyciem plakatów.

Powieszenie na ścianie plakatu to idealny sposób na to, by wprowadzić do dekoracji danego wnętrza pierwiastek swoich zainteresowań. Ponadto przy pomocy tego typu dekoracji ścian, możesz na przykład nadać stonowanemu pomieszczeniu oryginalnego charakteru lub złagodzić krzykliwą aranżację.

Plakaty jako dekoracja ścian: w każdym stylu

Wbrew pozorom, plakat na ścianie nie musi równać się obrazkowi przedstawiającego komiksowego bohatera. Na rynku znaleźć można zarówno plakaty filmowe i teatralne, grafiki młodych artystów, jak i plakaty stylizowane na afisze z ubiegłego wieku. Ponadto w erze, gdy właściwie na każdym rogu znaleźć można drukarnię, wybór dowolnego dzieła i zlecenie jego druku w wybranym formacie nie stanowi problemu. Dzięki temu, tego typu dekoracja ścian sprawdza się w każdym stylu aranżacji! We wnętrzach popartowych oraz pokojach dziecięcych doskonale prezentują się wydruki rodem z komiksów lub plakaty w stylu Roya Lichtensteina. Ultranowoczesne, industrialne aranżacje czy też odwrotnie – klasyczne, gustowne wnętrza zyskają wiele, gdy ozdobi się je plakatami w abstrakcyjne lub geometryczne wzory albo dziełami poważanych na całym świecie artystów z polskiej szkoły plakatu. Współczesne plakaty filmowe pasują właściwie do każdej estetyki. Romantyczne aranżacje czy wnętrza w stylu glamour stanowią idealne tło dla plakatów stylizowanych na afisze z lat dwudziestych czy imitujących stare ryciny. Plakat przede wszystkim powinien dopełniać pomieszczenie – być dodatkiem spójnym stylistycznie z resztą wnętrza lub elementem kontrastowym. Jeśli w twoim salonie królują intensywne barwy, zdecyduj się na monochromatyczny plakat, na przykład z typografią. Z kolei minimalistyczne wnętrze warto przełamać mocnymi formami i kolorami. Jeden lub dwa plakaty w pomieszczeniu wystarczą w zupełności, jednak jeśli gra w tobie artystyczna dusza, możesz wykleić plakatami całą ścianę!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE