Zagłówek do łóżka: 13 pomysłów na oryginalny zagłówek łóżka

2018-06-06 9:03

Zagłówek do łóżka i ściana nad nim to „front pałacu”, czyli najważniejsze miejsce w sypialni. Chcesz, żeby było piękne i niebanalne? Wcale nie musisz kupować łóżka z gotowym zagłówkiem! Zamiast tego zainspiruj się naszymi pomysłami na oryginalne wezgłowie łóżka. Większość z nich bez trudu zrealizujesz samodzielnie!

Spis treści

  1. Zagłówek do łóżka: modna dekoracja w sypialni
  2. Zagłówek do łóżka: postaw na moduł
  3. Zagłówek do łóżka: do wyboru, do koloru!
  4. Wygodne i efektowne zagłówki do łóżek: inspiracje

Jeśli marzy ci się efektowne zwieńczenie łóżka w postaci bajecznego zagłówka, wcale nie musisz stawiać na standardowe rozwiązania i zadowalać się zakupem gotowego wezgłowia łóżka w sklepie. Daj porwać się fantazji i wykonaj ten element wyposażenia sypialni samodzielnie – wtedy będzie on całkowicie dopasowany do twoich preferencji, a co najważniejsze – jedyny w swoim rodzaju!

Zagłówek do łóżka: modna dekoracja w sypialni

Zagłówek łóżka może być przytwierdzony do niego na stałe, ale wówczas nie możemy szybko zmienić wystroju sypialni, ponieważ konieczna jest wymiana całego łóżka. Jest dość skomplikowane i kosztowne. Możemy więc sami pokusić się o zrobienie zagłówka – na przykład z poduszek.

Zagłówek do łóżka: postaw na moduł

Ciekawym rozwiązaniem są zagłówki modułowe, które możemy wymienić w dowolnej chwili, bez konieczności wymiany całego łóżka. Każdą cześć zagłówka modułowego możemy obić innym materiałem, dzięki czemu uzyskamy w sypialni niepowtarzalną aranżację. Zobacz inspiracje na zagłówek łóżka w naszej galerii!

Zagłówek do łóżka: do wyboru, do koloru!

Do wykonania efektownego i niebanalnego zagłówka łóżka możesz użyć właściwie każdego możliwego materiału – nowego, z odzysku, naturalnego lub sztucznego, miękkiego czy sztywnego. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu ciepła i przytulności, postaw na wezgłowie łóżka zrobione z poduszek lub obitego miękką tkaniną stelaża (drewnianego, metalowego lub z jakiegokolwiek innego materiału – i tak nie będzie go widać). Doskonałym wyjściem jest także samodzielne wykonanie zagłówka z przyklejanych do ściany miękkich paneli 3D.

Elegancji doda sypialni pikowany zagłówek z guzikami (w tym przypadku najlepiej zwrócić się o pomoc do tapicera), a tajemniczości – zagłówek w formie kaskady z ciężkiej tkaniny, spływającej z zamocowanego pod sufitem karnisza. Jeśli zależy ci na lekkości, użyj zwiewnego materiału.

W roli wezgłowia łóżka świetnie sprawdzają się też przeróżne elementy starych mebli i stolarki – odnowione drzwiczki wiekowej komody, stare okiennice, elementy sztukaterii, a nawet rattanowe siedziska, wygrzebane z piwnicy. Miłośnikom praktycznych rozwiązań proponujemy zamontowanie nad łóżkiem drewnianej kratki, w szczeliny której powsuwać można półki lub umieszczenie za nim regału z wysuwanymi z boku szufladami.

Jeśli preferujesz bardziej minimalistyczne rozwiązania, postaw na symboliczne wezgłowie łóżka wykonane z prostokąta wzorzystej tapety lub wykorzystanie w tej roli wnęki. Zagłówek możesz również samodzielnie namalować na ścianie lub powiesić nad łóżkiem obraz w dużym formacie.

Wygodne i efektowne zagłówki do łóżek: inspiracje

Jeśli szukasz pomysłu na modny i efektowny zagłówek do łóżka, w galeriach znajdziesz pomysły na różne aranżacje ściany za łóżkiem.

Przytulna sypialnia na poddaszu. Stylista radzi, jak ją urządzić
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE