Zagłówek do łóżka: 13 pomysłów na oryginalny zagłówek łóżka

2018-06-06 9:03

Zagłówek do łóżka i ściana nad nim to „front pałacu”, czyli najważniejsze miejsce w sypialni. Chcesz, żeby było piękne i niebanalne? Wcale nie musisz kupować łóżka z gotowym zagłówkiem! Zamiast tego zainspiruj się naszymi pomysłami na oryginalne wezgłowie łóżka. Większość z nich bez trudu zrealizujesz samodzielnie!

Spis treści

  1. Zagłówek do łóżka: modna dekoracja w sypialni
  2. Zagłówek do łóżka: postaw na moduł
  3. Zagłówek do łóżka: do wyboru, do koloru!
  4. Wygodne i efektowne zagłówki do łóżek: inspiracje

Jeśli marzy ci się efektowne zwieńczenie łóżka w postaci bajecznego zagłówka, wcale nie musisz stawiać na standardowe rozwiązania i zadowalać się zakupem gotowego wezgłowia łóżka w sklepie. Daj porwać się fantazji i wykonaj ten element wyposażenia sypialni samodzielnie – wtedy będzie on całkowicie dopasowany do twoich preferencji, a co najważniejsze – jedyny w swoim rodzaju!

Zagłówek do łóżka: modna dekoracja w sypialni

Zagłówek łóżka może być przytwierdzony do niego na stałe, ale wówczas nie możemy szybko zmienić wystroju sypialni, ponieważ konieczna jest wymiana całego łóżka. Jest dość skomplikowane i kosztowne. Możemy więc sami pokusić się o zrobienie zagłówka – na przykład z poduszek.

Zagłówek do łóżka: postaw na moduł

Ciekawym rozwiązaniem są zagłówki modułowe, które możemy wymienić w dowolnej chwili, bez konieczności wymiany całego łóżka. Każdą cześć zagłówka modułowego możemy obić innym materiałem, dzięki czemu uzyskamy w sypialni niepowtarzalną aranżację. Zobacz inspiracje na zagłówek łóżka w naszej galerii!

Zagłówek do łóżka: do wyboru, do koloru!

Do wykonania efektownego i niebanalnego zagłówka łóżka możesz użyć właściwie każdego możliwego materiału – nowego, z odzysku, naturalnego lub sztucznego, miękkiego czy sztywnego. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu ciepła i przytulności, postaw na wezgłowie łóżka zrobione z poduszek lub obitego miękką tkaniną stelaża (drewnianego, metalowego lub z jakiegokolwiek innego materiału – i tak nie będzie go widać). Doskonałym wyjściem jest także samodzielne wykonanie zagłówka z przyklejanych do ściany miękkich paneli 3D.

Elegancji doda sypialni pikowany zagłówek z guzikami (w tym przypadku najlepiej zwrócić się o pomoc do tapicera), a tajemniczości – zagłówek w formie kaskady z ciężkiej tkaniny, spływającej z zamocowanego pod sufitem karnisza. Jeśli zależy ci na lekkości, użyj zwiewnego materiału.

W roli wezgłowia łóżka świetnie sprawdzają się też przeróżne elementy starych mebli i stolarki – odnowione drzwiczki wiekowej komody, stare okiennice, elementy sztukaterii, a nawet rattanowe siedziska, wygrzebane z piwnicy. Miłośnikom praktycznych rozwiązań proponujemy zamontowanie nad łóżkiem drewnianej kratki, w szczeliny której powsuwać można półki lub umieszczenie za nim regału z wysuwanymi z boku szufladami.

Jeśli preferujesz bardziej minimalistyczne rozwiązania, postaw na symboliczne wezgłowie łóżka wykonane z prostokąta wzorzystej tapety lub wykorzystanie w tej roli wnęki. Zagłówek możesz również samodzielnie namalować na ścianie lub powiesić nad łóżkiem obraz w dużym formacie.

Wygodne i efektowne zagłówki do łóżek: inspiracje

Jeśli szukasz pomysłu na modny i efektowny zagłówek do łóżka, w galeriach znajdziesz pomysły na różne aranżacje ściany za łóżkiem.

Przytulna sypialnia na poddaszu. Stylista radzi, jak ją urządzić