30 pomysłów na piękną ŚCIANĘ NAD BLATEM W KUCHNI: szkło, tapeta, drewno... MNÓSTWO ZDJĘĆ

2020-07-01 8:56

Ściana nad blatem w kuchni stanie się ozdobą wnętrza, jeśli odpowiednio ją zaaranżujemy. Oto 30 zdjęć ściany nad blatem w kuchni ze szkłem, tapetą, drewnem i kamieniem. Znajdż najlepszą inspirację inspirację do swojej kuchni!

Ściana nad blatem w kuchni powinna pasować do aranżacji całego wnętrza, ale w ciekawych projektach kuchni zdarza się, że staje się ona główną jego ozdobą. Nie tylko standardowe płytki sprawdzą się na ścianie nad blatem. Wybraliśmy w galerii 30 zdjęć nowoczesnych kuchni, w której ścianę nad blatem zdobi tapeta, szkło, cegła, kamień oraz drewno.

Ściana nad blatem w kuchni: tapeta

Ściana nad blatem w kuchni brudzi się i często jest mokra, dlatego jeśli wybieramy na nią tapetę, postarajmy się, aby była odporna na ścieranie i wilgoć. Nad kuchennym blatem sprawdzają się tapety winylowe albo tapety z włókna szklanego. Jeśli chcemy położyć nad blatem w kuchni zwykłą tapetę, albo fototapetę, zabezpieczmy ją szkłem.

Ściana nad blatem w kuchni: farba

Wysokiej jakości, niezwykle odporna farba ceramiczna doskonale się sprawdzi także w wymagających warunkach kuchennych. 

Polecamy! Chłodziarko-zamrażarka w stylu retro
Chłodziarko-zamrażarka Vestfrost. Lodówka w stylu retro

Autor: Vestfrost, materiały prasowe

Sterowana elektronicznie chłodziarko-zamrażarka Vestfrost VR-FB373-2E0BR urzeka designem w stylu retro, kolorystyką i funkcjami. Urządzenie wyposażone jest w technologię No Frost Multi, jonizator powietrza - Ion Tech oraz komorę 0 do przechowywania świeżego mięsa i ryb. W szufladzie na świeże warzywa i owoce znajduje się filtr pochłaniający etylen – uwalniany przez rośliny w procesie dojrzewania.


Chłodziarko-zamrażarki retro marki Vestfrost dostępne są w pięciu kolorach. Cena: 4999 PLN

Ściana nad blatem w kuchni: szkło

Szkło nad blatem w kuchni będzie pięknie odbijać światło i stworzy wrażenie przestrzeni w kuchni. Tafla szkła nad kuchennym blatem może być kolorowa – jednobarwna lub bezbarwna – wówczas ukazuje fakturę ściany pod nią. Szkło nad blatem w kuchni możemy też pokryć nadrukiem, co da jeszcze ciekawszy efekt.

Ściana nad blatem w kuchni: kamień

Kamień doskonale nadaje się do wykończenia powierzchni, które chcemy zabezpieczyć przed zabrudzeniem i wilgocią. Taka ozdoba ściany nad blatem w kuchni będzie łatwa do czyszczenia i trwała. Na ścianie w kuchni sprawdzi się marmur, granit, ale także zwykły beton (na przykład płyty) lub trawertyn. Niektóre rodzaje kamienia wymagają jednak dodatkowego zabezpieczenia i zaimpregnowania.

Dobierz AGD do swoich potrzeb! Radzimy, co warto wybrać >>

Ściana nad blatem w kuchni: drewno

Na ścianie nad blatem w kuchni można też umieścić drewniane lub laminowane panele podłogowe, płyty pokryte fornirem czy wodoodporną sklejkę, pod warunkiem że zabezpieczymy je odpowiednimi impregnatami. Najczęściej nad blatem w kuchni spotkamy: fornir, sklejkę, czy nawet deski parkietowe.

Świeże trendy
Lodówka retro z motywem artystycznym. Która wpadła ci w oko?

Autor: Vestfrost, materiały prasowe

Linia modern retro marki Vestfrost to flagowe produkty marki. Dzieki zaawansowanej technologii i oryginalnej stylistyce oraz intensywnym kolorom zamienią kuchnię w najbardziej atrakcyjne wnętrze domu.

Cieszy nas fakt, że klienci, decydując się na wyposażenie mieszkań i domów w sprzęt AGD, coraz chętniej wybierają rozwiązania nietuzinkowe i wyraziste. Po latach mody na zabudowę lub wyłącznie białe urządzenia, Polacy podejmują zdecydowanie bardziej odważne decyzje zakupowe. Swobodę w wyborze formy i kolorystyki daje właśnie oferta retro od Vestfrost. W tej linii łączymy oryginalną stylistykę z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i funkcjami, dopasowanymi do potrzeb współczesnych konsumentów.

Mocny akcent od razu przyciąga spojrzenia, a kolory dodają wnętrzu nie tylko energii, ale również charakteru. W ten sposób powstaje produkt kompletny, w którym design odpowiada na codzienne potrzeby i trendy. W serii retro marki Vestfrost proponujemy 5 oryginalnych kolorów chłodziarko-zamrażarek. Dla miłośników retro mamy również kuchnię wolnostojącą i okap, obydwa urządzenia w kolorze bordowym lub beżowym.

Rafał Derecki, key account maganer w firmie Vestel Poland

Lodówka retro z motywem artystycznym. Która wpadła ci w oko?
Autor: Vestfrost, materiały prasowe Vestfrost Art Collection to trzy chłodziarko-zamrażarki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi malarki Urszuli Clarise.