Wygoda bez barier: innowacyjne sztućce do zadań specjalnych

2016-11-18 16:08 Mat. prasowe: AMEFA
Integral - innowacja w sztućcach
Autor: serwis prasowy

Pomysłowo zaprojektowane akcesoria dla osoby niepełnosprawnej to duża pomoc w codziennym życiu. Spośród oferowanych na rynku produktów na uwagę zasługują innowacyjne sztućce z oferty Amefa, przeznaczone dla osób mających problemy z chwytaniem. Poznaj design niosący pomoc: sztućce z linii Integral.

Inowacyjne sztućce Integral z oferty Amefa przydadzą się szczególnie tym, którzy mają kłopoty z chwytaniem i utrzymaniem w dłoni przedmiotów. Dzięki nim osoba nie w pełni sprawna poczuje się w komfortowo. Zostały zaprojektowane dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności, chorych na artretyzm, reumatyzm, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, są polecane także dla seniorów.

Innowacyjność w sztućcach

Wydawałoby się, że nie wiele nowego można wymyśleć w dziedzinie tak bliskiej codziennemu życiu jaką są sztućce. A jednak okazuje się, że są wśród nas osoby, których potrzeby narzucają konieczność nowego spojrzenia na proces spożywania posiłków. Firma Amefa stworzyła nowy rodzaj sztućców.
Sztućce z linii Integral zostały zaprojektowane dla osób mających problemy z chwytaniem, trzymaniem oraz ograniczoną ruchomością nadgarstków. Pozwalają użytkownikowi na samodzielne spożywanie posiłków. Sprawiają, że jedzenie staje się przyjemnością, a nie wyzwaniem. Linia Integral to zdobywca nagrody „Red Dot Award: Product Design 2015”, uznanej na całym świecie za najwyższe wyróżnienie w dziedzinie designu produktów użytkowych. Nagroda od 1955 roku stanowi międzynarodowy wyznacznik jakości w dziedzinie wzornictwa. Projektantka Isabel Heubl opracowała z wielką empatią linię sztućców Integral opierając się na współpracy z osobami, dla których są one wyjątkowym wsparciem w codziennym życiu.

Sztućce bez barier: zalety produktu

  • Okrągły kształt rękojeści zapewnia utrzymanie sztućca, idealnie wpasowując się w zagłębienie dłoni.
  • Krawędź ostrza noża jest zaprojektowana tak, aby umożliwić ruch kołysania podczas cięcia zmniejszając potrzebę nacisku, a spłaszczony wierzchołek ostrza dodatkowo ułatwia ten nacisk.
  • Innowacyjny kształt sztućca umożliwia chwytanie w różnych miejscach rękojeści.
  • Podniesiony i wygięty uchwyt zapewnia łatwe podnoszenie sztućców z każdej powierzchni.


Sztućce Integral nadają się do mycia w zmywarce. Produkt dostępny na stronie: sklep.amefa.pl