Aranżacja kuchni w stylu angielskim. Wnętrza: kuchnia pełna ciepła i drewna

2013-09-13 11:56 Agnieszka Osak-Rejmer

Właściciele lubią wnętrza, które z wiekiem pięknieją. Aranżacja kuchni miała być funkcjonalna i stylowa, pasująca do klimatu dworkowego. Zdecydowali się na wnętrza kuchni w stylu angielskim. Oto kuchnia drewniana, która ma przytulny i ciepły wystrój.

Aranżacja kuchni jest spójna z całym wystrojem domu, nawiązującym do stylu dworkowego. Właściciele myślać o aranżacji kuchni mieli twardy orzech do zgryzienia, bo nie mogli się zdecydować, w jakim klimacie urządzić wnętrza kuchni – czy wybrać styl „sielsko-anielski” z wiszącym warkoczem czosnku u powały, czy pójść, na zasadzie kontrastu, w stronę dizajnerkiej surowości… W rezultacie powstała aranżacja kuchni w stylu angielskim. Przytulne wnętrza: kuchnia jest bardzo ciepła, dzięki użytym kolorom i materiałom. Króluje w niej drewno. Stylowe drewniane meble kuchenne, drewniana podłoga, piękne drewniane blaty tworzą spokojny klimat aranżacji kuchni.

Najważniejsza aranżacja kuchni

Kuchnia to najważniejsza część domu dla uwielbiających gotować gospodarzy (pan domu oprócz restauracji prowadzi także blog kulinarny!). Aranżacja kuchni oprócz tego, że miała być ładna, musiała być wygodna do gotowania. Zdecydowali się na wnętrza kuchni w stylu angielskim. Szafki kuchenne z płyty MDF (Fabryka Wnętrz) przykryli szlachetnym dębowym blatem. Taki sam blat ma wyspa kuchenna.

WIĘCEJ: kuchnia w stylu prowansalskim z prawdziwego domu >>>

WIĘCEJ: kuchnia w stylu rustykalnym z prawdziwego domu DUŻO ZDJĘĆ >>>


Stół i krzesła (Fabryka Wnętrz) tworzą komplet, ale nie monotonny, dzięki odwróceniu barw blatu i siedziska z nogami stołu i konstrukcją krzesła. Nad stołem (zastawa Armonia.pl, świeczniki Coqlila.pl) wreszcie zrealizowane marzenie pani domu zawisł kryształowy żyrandol (Almi Décor). Aranżacja kuchni jest bardzo ciepła i przytulna. Wnętrza utrzymane w jasnych kolorach. Dębowy słup, podtrzymujący strop, zdradza zamiłowanie gospodarzy do natury. W ten klimat aranżacji wnętrza kuchni wpisuje się jesionowa podłoga (olejowana) i sosnowe ściany (malowane). Regalik na naczynia i wyspę kuchenną (również z sosny) zaprojektowała pani domu. Kuchnia mimo, że jest duża, nie jest przytłaczająca. Pobielone drewno w aranżacji kuchni wydaje się być lekkie jak piórko.