Różowa kuchnia: jak ją urządzić? Aranżacje w pastelowych odcieniach i nie tylko!

2024-03-06 12:30

Od kilku lat Polacy stawiają na białe, kaszmirowe i beżowe kuchnie. Jednak chciałbyś zobaczyć coś innego, kuchnie odważne, zaskakujące i ciekawe, nie tylko w bezpiecznych kolorach, znajdziesz je w naszej galerii. Różowa kuchnia nie jest wiodącym trendem, ale z pewnością ma swoich zwolenników i może być naprawdę piękna!

Spis treści

  1. Pastelowa różowa kuchnia. Jaki odcień różu wybrać do kuchni?
  2. Różowa kuchnia. Z czym połączyć różowe fronty?
  3. Jaki blat do różowej kuchni?
  4. Różowa kuchnia w stylu glamour
  5. Różowa kuchnia. Jaki kolor ścian do różowej kuchni?
  6. Z czym połączyć różowe fronty kuchenne?
  7. Różowa kuchnia. Zdjęcia

Kiedyś róże królowały w sypialniach, potem łazienkach, a teraz wkroczyły do kuchni, tworząc ciekawy miks elegancji i subtelności w oryginalnej i nowoczesnej wersji. Jeśli twoim marzeniem jest różowa kuchnia, inspiracje, jakie znajdziesz w naszej galerii, ostatecznie cię przekonają, że to naprawdę dobry pomysł.

Pastelowa różowa kuchnia. Jaki odcień różu wybrać do kuchni?

Chociaż róż nie jedno ma imię, to najbardziej eleganckie różowe kuchnie to te, w których fronty utrzymano w pastelowych kolorach, ale też zgaszone róże z nutą szarości. Wnoszą one do mieszkania dwa pierwiastki: romantyczny i kobiecy.

Różowa kuchnia. Z czym połączyć różowe fronty?

Róż już w sam w sobie jest “bogaty”. Polubi się zatem z minimalizmem i prostotą. Aby nie nie przekroczyć pewnej cienkiej granicy i nie pójść w stronę kiczu, warto postawić na proste linie, gładkie lub delikatnie frezowane fronty i subtelne, delikatne uchwyty np. w złotym kolorze. 

Różowa kuchnia - inspiracje
Autor: Materiały prasowe / DLH

Jaki blat do różowej kuchni?

Naszym zdaniem najpiękniejszy efekt da biały blat. Możesz postawić również na drewno, ale zdecydowanie odbierze ono kuchni lekkości. Wspaniale również różowe meble kuchenne łączą się z kamiennym, bardzo jasnym blatem w odcieniach szarości lub beżu. 

W naszej galerii znajdziesz też szalone, maksymalistyczne połączenie różowych mebli z blatem w odcieniach turkusu. 

Różowa kuchnia w stylu glamour

Jeśli z minimalizmem nie do końca ci po drodze, postaw nie nieco bardziej zdecydowane, a nie pastelowe odcienie różu i połącz je z marmurem, kryształowymi lampami i kinkietami oraz złotymi dodatkami. Uważaj, żeby nie przesadzić i nie stworzyć kuchni rodem z domku lalki Barbie.

Różowa kuchnia. Jaki kolor ścian do różowej kuchni?

Róż świetnie łączy się z bielą. Te obie barwy dają wrażenie świeżości i czystości. Rozjaśniają wnętrze i optycznie je powiększają. Często różowe meble kuchenne łączone są z różowymi ścianami. Chociaż może się wydawać, że będzie zbyt różowo, to w rzeczywistości dobrze dobrane kolory, jeden odcień, ale np. w różnym natężeniu, doskonale ze sobą współgrają. 

Różowa kuchnia - inspiracje
Autor: Materiały prasowe / Farrow and ball

Z czym połączyć różowe fronty kuchenne?

Jeśli nie jesteś gotowy, aby zanurzyć się całkowicie w różu, spróbuj dodać do niego kolory, które przełamią jego romantyczną aurę. W przypadku, gdy kontrasty ci nie straszne, wybierz granat, grafit lub butelkową zieleń, a jeśli wolisz coś subtelnego, połącz róż z odcieniem delikatnej oliwki, szarości, brązu, a nawet fioletu w odcieniu lila. Wszystkie te kolory mogą pojawić się w różnej formie: czy to części zabudowy kuchennej.

Różowa kuchnia. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Modne kuchnie 2024. Zielona kuchnia: jaki kolor do zielonej kuchni?

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.

Kuchnia sprzed lat. Czy wiesz co to jest?

Pytanie 1 z 10
Małdrzyk to: