Kolory ścian: czarna ściana w kuchni

2015-05-14 14:12 Anna Rychlewicz

Kolory ścian to nie detal, a istota aranżacji. Czarna kuchnia brzmi jak z horroru. Czarna ściana w kuchennym wnętrzu to rozwiązanie dla odważnych i niebanalnych. W rzeczywistości, może to być wnętrze pełne wdzięku i klasy. Kolor czarny przemycony do kuchennego wnętrza w śladowych ilościach, podkreśli charakter przestrzeni i sprawi, że kuchnia okaże się ikoną stylu i wyrafinowania. Prezentujemy inspirujące aranżacje kuchni, w których prym wiedzie czarna ściana!

Kolory ścian w kuchni: czarny kolor w projekcie wnętrz to rozwiązanie, na które stawiają osoby odważne i niebanalne. Ten, pojawia się zazwyczaj w projekcie salonu czy aranżacji kąpielowego wnętrza. Zadanie? Ma nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru i wyrazistości. Przemycony w detalach, podkreśli styl i klasę aranżacji, a zastosowany na dużych przestrzeniach będzie bez wątpienia ich bohaterem. Jak sprawdzi się w projekcie kuchni? A konkretniej – na ścianie? Sprawdźmy to!

Projekt kuchni i ona w roli głównej - czarna ściana

Czarna kuchnia, dla niektórych, brzmi naprawdę niedorzecznie. Choć kolor czarny wydaje się zupełnie nie przystawać do charakteru kuchennego wnętrza, w rzeczywistości nadaje mu wysublimowanego smaku i delikatnego wyrafinowania. Czarny kolor przemycony do wnętrza w śladowych ilościach może zdziałać cuda! My stawiamy na czarną ścianę! Wbrew pozorom, pole do popisu mamy naprawdę spore! Fani tradycyjnych rozwiązań postawią z pewnością na klasyczne malowanie. Ci, którzy cenią sobie także ponadczasową praktyczność w każdym wnętrzu, mogą wybrać ścianę pomalowaną czarną farbą tablicową. Jeśli chcemy nadać naszej kuchni niepowtarzalnego sznytu, postawmy na czarną mozaikę nad blatem kuchennym. Takie rozwiązania udowodnią nam, że naprawdę niewielki akcent koloru czarnego we wnętrzu, może zdziałać cuda i decydować o ostatecznym wyrazie aranżacji! Niepowtarzalnej elegancji wnętrzu nada także czarny lacobel. Pomysłowym rozwiązaniem będzie także efektowna fototapeta utrzymana w nieco „ponurej" kolorystyce. Projekt kuchni z czarną ścianą niekoniecznie kojarzy się ze sterylnym wnętrzem, w którym każdego dnia przygotowujemy posiłki. Tymczasem, odpowiednio ograna czerń może okazać się strzałem w dziesiątkę!